Що таке скандинавська ходьба і чим вона корисна?

Здоров’я організму кожної людини полягає в правильному харчуванні, а також постійних вправах і спортивних заняттях. Фізична активність підвищує рівень тонусу м’язів, розслаблює хребет, а також благотворно впливає на здоров’я всього організму.
Також будь-які заняття спортом покращують приплив крові, дарують позитивні емоції і відмінно знімають стрес і втому.

Безліч видів спорту є тільки здоровим людям, а Скандинавська ходьба за допомогою палиць може відмінно підійти як фізично здоровій людині, так і дітям , літнім людям з різними проблемами опорно-рухової системи.

Прогулянки з палицями рекомендовані вагітним жінкам, а також людям, які страждають надмірною вагою. Практично кожна людина отримає ефект від таких занять.

↑ зміст

Що таке скандинавська ходьба і чим вона корисна

Скандинавська методика ходьби за допомогою спеціальних палиць, часто називається фінської або північній. Це різновид спорту для любителів тривалих піших прогулянок на природі з залученням спеціального інвентарю. І хоч палички сильно нагадують палиці для лижного спорту, на них є спеціальні заглушки, які можна використовувати на асфальті, а також в зимову пору року на льоду.

Такий вид спорту добре впливає на верхню половину тіла людини, а при нордичної ходьби саме на неї припадає всю напругу. На відміну від простої пішої прогулянки, скандинавська методика прогулянок збільшує витрату енергії.

Крім того, прогулянка з інвентарем допомагає розслабити суглоби, тим самим дозволяючи людині долати великі відстані. Таке тренування буде однаково корисною, якщо говорити про молодих людей, і безпечної для літніх жінок і чоловіків.

Такі пристосування мандрівники з усього світу беруть з собою для кращого проходження по гірській місцевості, адже якщо виникає втома, можна спиратися на палиці, а важкі ділянки з ними проходити набагато комфортніше.

↑ зміст

Користь від скандинавської ходьби

Скандинавська прогулянка з палицями підходить абсолютно всім, з нею можна урізноманітнити фізичні вправи, удосконалити кардіо навантаження, а також допомагають у відновленні в післяопераційний період. Але головна користь, це:

 • Вправа позитивно діє на всі м’язи. Іноді скандинавську методику ходьби використовують як розігрів перед кардіо тренуванням
 • Безпечна фізкультура для хребта.
 • Удосконалення серцевої і судинної систем.
 • Корекція постави і зниження ваги. Під час швидкої прогулянки бажано вживати багато води, для позбавлення від токсинів і прискорення обміну речовин.
 • Лікування варикозу, а також інших проблем з венозною системою. Приплив крові допомагає вилікувати варикоз, усунути можливі тромби.

При скандинавської ходьбі відбувається повне оздоровлення організму, так як прогулянка відбувається на свіжому повітрі. Підвищує витривалість, особливо перед силовим тренуванням. Спортсмени з усього світу використовують такі прогулянки перед і після тренувань.

Варто відзначити позитивні відгуки про таких тренуваннях, так як вони діють профілактично для оздоровлення всього організму. І що не менш важливо, маршрут і тривалість тренувань можна вибирати самостійно. Крім цього, нордичну методику ходьби можна використовувати навіть дітям.

Для дитячого інтенсивно зростаючого організму така фізкультура буде дуже ефективною.

↑ зміст

Чим корисна скандинавська ходьба для жінок

Жінкам, різна фізичне навантаження також важлива, як і для чоловіків. Нордична ходьба добре впливає на систему жіночого здоров’я, при тривалих тренуваннях нормалізує менструальний цикл, добре наповнює киснем легені. Допомагає боротися з варикозом, зайвою вагою і целюлітом. Це безпечна фізкультура для жінок в будь-якому віці і будь-якої комплекції.

Лікарі рекомендують таку фізичне навантаження навіть вагітним жінкам, у яких немає ускладнень і протипоказань до занять. Так як в період вагітності на хребет жінки припадає велике навантаження, використання скандинавської ходьби значно її зменшить. Якщо займатися з перших місяців, організм буде легше переносити всі тяготи стану типового для вагітних, органи малого тазу будуть досить міцними і підтягнутими.

Крім цього скандинавська ходьба служить відмінним вправою в післяпологовий період.

Щоб поліпшити процес відновлення внутрішніх органів, зміцнити зону малого таза, а також поліпшити загальний стан жінки.

↑ зміст

Користь Скандинавської ходьби для душі

Як вже говорилося вище, при скандинавської пішої ходьби дуже добре йде вплив на стан всього організму, але і для душевного спокою і відчуття розслабленості підійде такий вид спорту.

Спортивна ходьба стала дуже популярним видом спорту. Ця методика приносить хороший результат. Вона підходить людям будь-якої вікової категорії, відмінно реалізовується на будь-якій місцевості і при будь-якій погоді. Головне правильно вибрати екіпіровку і можна вирушати гуляти тривалий час без шкоди для здоров’я.

Неспішні прогулянки матимуть ефект антидепресанту, позитивно впливати на емоційний стан людини. Безліч людей, які займаються такою ходьбою, відзначають зниження дратівливості, втоми.

Людина під час занять відчуває прилив сил і позитивної енергетики, що впливає на стан здоров’я.

↑ зміст

Можлива шкода скандинавської ходьби

Як і в будь-якому спорті, при ходьбі в скандинавському стилі є свої мінуси, які потрібно враховувати для кожної людини індивідуально. І хоч протипоказань не так вже й багато, серед них можна виділити кілька головних …

Вірусні і інфекційні захворювання. Навантаження на організм при ходьбі може затягнути процес одужання. Так як при цих хворобах рекомендують постільний режим, навантаження у вигляді прогулянок не варто здійснювати. Особливо в періоди респіраторних захворювань. Нордична ходьба вимагає правильного дихання.

В післяопераційний період. Після хірургічного втручання не можна займатися фізичними навантаженнями. Це може привести до деяких ускладнень. Тільки за рекомендацією лікаря можна починати заняття.

При хворобах серця. Якщо у вас є проблеми з серцем, краще проконсультуватися з лікарем, щоб скандинавська ходьба НЕ завдала шкоди організму. Деяким людям лікарі рекомендують звернутися до тренера, який може скласти програму, при якій не буде сильного впливу на серце.

Коли діагностовано проблеми опорно-рухового апарату. Заняття можна проводити якщо є остеохондроз, артроз, грижа, пошкоджений колінний суглоб. Тільки якщо сам лікар написав рекомендацію і призначив кількість тренувань в тиждень. Але навіть в таких випадках потрібно уважно ставитися до свого здоров’я, і при щонайменших ускладненнях переставати використовувати скандинавську ходьбу.

Якщо травмовані плечові суглоби. Так як навантаження при скандинавської ходьбі доводиться на верхню частину тіла, хвора спина і проблеми плечових суглобів можуть стати причиною відмови від таких фізичних навантажень. Особливо навантажувати плечові суглоби не варто в період їх лікування. Це може згубно позначитися на здоров’ї.

Якщо неправильно обрані палиці, це може вплинути на поставу і стан хребта. Потрібно вибирати палиці відповідно до зростання. Для цього є спеціальна таблиця, в якій є відведені критерії вибору. Це дозволить займатися без шкоди здоров’ю.
Якщо правильно вибрати інвентар, і стежити за своїм самопочуттям, скандинавська ходьба принесе тільки радість і здоров’я.

Коли виникають небажані симптоми або відчувається перевтома, краще звернутися до лікаря або до спеціального тренеру зі спортивної ходьби. Як правильно вибрати палиці.

↑ зміст

Секрет успішних тренувань

Щоб прогулянка по скандинавської методикою принесла користь, головне правильно обрати інвентар і вивчити правильність техніки ходьби. Зараз дуже багато туристичного спорядження, і купити палиці для прогулянки не буде складати проблеми.

Є два види палиць для скандинавської ходьби, і вони однаково підходять для прогулянок:

 1. Палки телескопічні. Їх довжина регулюються. Такі палиці легко транспортувати, сегменти складаються, і їх довжина сягає 1 метра. Дуже зручні в подорожі, а також при тривалих походах.
 2. Монолітні палиці. З фіксованою довжиною, яку потрібно підбирати відповідно до зростання.

Зазвичай вони виготовляють з легкого, але міцного матеріалу: карбону, алюмінію або легких сплавів. Доповнюються зручною ручкою з коркового матеріалу, іноді з додатковим кріпленням на руки. Щоб не нашкодити своєму організму, потрібно підбирати інвентар з якісного матеріалу, а шипована частина також повинна бути зроблена з міцного пластику, що не зітреться.

Користь від скандинавської ходьби буде тільки в тому випадку, якщо буде підібрана правильна техніка ходіння. Тому потрібно, не напружуючи кінцівки, робити впевнені кроки, ступаючи з п’яти на носок. Ходити потрібно ритмічно, а темп зробити трохи швидше, ніж при звичайній ходьбі.

Використовуючи спортивну методику занять, можна:

 • істотно оздоровити свій організм;
 • поліпшити роботу опорного і рухового апарату;
 • зміцнити серцевий систему;
 • впоратися із зайвою вагою і поліпшити фігуру.

Так як у північній ходьби є протипоказання, не можна ігнорувати їх, і перед такими фізичними навантаженнями радитися з лікарем. Крім цього, краще на початку тренувань займатися під наглядом тренера, який підбере техніку і визначить частоту і інтенсивність тренувань.

Що таке скандинавська ходьба і чим вона корисна?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *