Фолієва кислота — користь і шкода вітаміну

Вітамін В9 або фолієва кислота дуже часто називають «гарантом позитиву і гарного самопочуття». Брак в організмі цієї речовини провокують депресії та безсоння. Користь вітаміну насправді досить значна. Він допомагає знайти апетит і сприяє кровотворенню.

Користь

Фолієва кислота допомагає в організмі синтезувати гемоглобін, налагоджує імунну систему, сприяє сприятливому росту клітин і тканин. Користь цього вітаміну справді величезна. Він також допомагає:

 • підтримувати серце і судини у формі;
 • поставляти вуглець;
 • функціонувати лейкоцитам;
 • передавати імпульси в нервовій системі;
 • регулювати збудження і гальмування організму;
 • згладити стресові ситуації.

Для жінок вітамін допомагає при вагітності. Він являє собою своєрідний гарант її нормального протікання. Достатня кількість фолієвої кислоти в організмі дозволяє плоду розвиватися закономірно і повноцінно. Також для жінок виключена можливість передчасних пологів. Крім цього вітамін гарантує народження дитини без вроджених вад з головним мозком.

В післяпологовий період для жінок вітамін допоможе стабілізувати емоційний і імунний фони, допоможе виключити клімактеричні розлади.

↑ зміст

Як визначити дефіцит

Якщо в організмі спостерігається брак кислоти, то можна помітити в своєму стані наступні ознаки:

 • втрати пам’яті;
 • відчуття небезпеки;
 • постійне занепокоєння;
 • безсоння;
 • уповільнення зростання;
 • проблеми зі шлунком;
 • неуважність;
 • запальні процеси в роті;
 • неприродна забарвлення мови;
 • поява сивого волосся;
 • розвиток анемії;
 • для жінок проблеми з розвитком плоду.

Фолієва кислота в організмі повинна бути обов’язково в розумних межах. При нормальній роботі організму її незначні кількості він виробляє самостійно. Її нестача може обернутися вищепереліченими проблемами.

Однією з основних вважається освіту мегалобластична анемії. Ця хвороба вражає кістковий мозок. Він починає збільшуватися в розмірах і виробляє незрілі еритроцити.

Якщо в людському організмі фолієвої кислоти не вистачає регулярно, то результатом стане для жінок — ранній клімакс, для дівчат — відставання в статевому дозріванні, для інших — можлива поява інфарктів, інсультів, а також розвиток такого захворювання, як атеросклероз .

Потрібно розуміти, що в організмі все елементи взаємопов’язані. Своєрідною парою вітаміну В9 можна назвати елемент з тієї ж групи — В12. Їх робота в організмі відрізняється злагодженістю. Якщо одного з вітамінів спостерігається недостатня кількість, результатом стає зниження корисних здібностей у іншого.

Важливо розуміти, що фолієва кислота принесе максимум користі при наявності досить кількості В12.

↑ зміст

Де взяти

Фолієва кислота — вітамін, який можна знайти в природних елементах. Такими є паростки пшениці і свіжі овочі зеленого кольору. Саме ці продукти містять її максимальну кількість, дозволяючи забезпечити організм цим вітаміном в достатній кількості.

Також, щоб заповнити запаси В9 в організмі, можна вживати в їжу соєві боби, брокколі, шпинат, висівки, качанний салат, сочевицю і спаржу. Пророщені зерна пшениці містять в своєму складі максимум корисної речовини.

↑ зміст

Обмеження

Фолієва кислота, як і будь-який інший продукт, повинна вживатися в їжу в строго дозованих кількостях. Для будь-якої людини добовою нормою стане 400 мкг. Для вагітних жінок це кількість можна збільшити до 600 мкг.

Потрібно розуміти, що заповнити організм цим вітаміном слід в тих випадках, якщо спостерігаються:

 • надмірні розумові навантаження;
 • перевтома;
 • знаходження в стресових ситуаціях;
 • під час хвороби.

Дефіцит цього продукту в організмі зустрічається досить часто. Пояснюється він неправильним харчуванням, а також проблемами з кишечником. Наприклад, дисбактеріоз часто служить причиною того, що фолієвої кислоти в організмі стає менше.

↑ зміст

Передозування

Дози і вживання вітаміну в обмеженій кількості — це дуже важливо. При недотриманні простих правил і вимог може спостерігатися гіпервітаміноз.

Найчастіше він обумовлений тим, що фолієва кислота приймалася в надмірних кількостях протягом багатьох місяців. Її надлишок в організмі відіб’ється проблемами з нирками і травним трактом, нервозністю і проблемами зі сном.

Потрібно розуміти, що природних речовин, наприклад, рослинного виробництва, цілком вистачить для нашого організму, щоб наситити його вітаміном В9. Саме тому застосування хімічних добавок не повинно бути. Виняток може скласти призначення лікаря, коли це дійсно необхідно.

↑ зміст

Користь для кровотворення

Фолієва кислота стане в нагоді для виробництва червоних кров’яних тілець і синтезу гемоглобіну. Користь її представлена регулюванням і нормалізацією кроветворітельних процесів. Якщо в організмі вона міститься в помірних дозах, то це дозволяє виключити можливість утворення анемії.

Користь для вагітних

Для вагітних жінок фолієва кислота вважається обов’язковим елементом. Вона сприяє біосинтезу, обміну амінокислот, поділу клітин. Вітамін забезпечує їх зростання і правильний розвиток, а при необхідності — заміну.

Для майбутнього людини фолієва кислота дуже потрібна. Вона допомагає плоду розвиватися правильно, виключає можливість викидня і зупиняє кровотечі після пологів.

Користь для травлення

Користь вітаміну для травного тракту безцінна. Він перешкоджає утворенню мікробів, нормалізує кислотність, «чистить» кишечник. Також фолієва кислота сприяє природному появі апетиту, нормалізує роботу нирок і печінки.

Користь для нервової системи

Нервова система організму потребує цей продукт. В9 забезпечує обмін метіоніну, що дозволяє засипати спокійно, а також норадреналіну, що гарантує неспання і хороше самопочуття.

Відео про користь і шкоду фолієвої кислоти

Фолієва кислота — користь і шкода вітаміну

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *