Кистьовий еспандер — користь і шкода для рук

М’язи людського скелета — це особливий механізм, який можна порівняти з металевим ланцюжком, де загальна міцність залежить від цілісності окремих ланок. Дуже часто, коли мова йде про різних ділянках м’язів, вразливим «ланкою» виявляються передпліччя. Особливо новачки грішать тим, що приділяють їм відносно мало уваги.

Подібний підхід до тренувань неправильний. Розвиток кожної групи м’язів відбувається ефективніше, коли є пропорційна навантаження на весь м’язовий комплекс. Ігнорування цілеспрямованої тренування передпліч є затримує фактором для росту м’язів в цілому.

↑ зміст

При недостатній силі хвата, поганому утриманні тяжкості вправи для торса будуть не такі успішні. Робоча вага буде знижений в результаті порушення органів Гольджі, є природними «запобіжниками». Взагалі, робітникові вазі вище середнього невластивий слабкий хват, це взаємовиключні чинники. Часто спортсмени застосовують лямки та інше спортивне оснащення, щоб штучно посилити передпліччя, але навряд чи такий спосіб можна назвати ефективним.

Систематичні вправи для розвитку передпліч, де застосовується кистьовий еспандер, мають величезне значення в тренуванні великих груп м’язів, наприклад, грудей, спини. Користь полягає в тому, що тренується припиняє утримувати увагу на те, щоб утримати снаряд. При цьому, під час вправи він починає відчувати напругу виключно цільових м’язів, виключаючи руки і передпліччя з ланцюжка «мозок-м’язи», що при слабкому хваті майже неможливо.

↑ зміст

Чи шкідливий кистьовий еспандер

Зустрічається багато інформації про недостатню ефективність еспандерів, яка на практиці не підтверджується. Як 10 років тому, так і зараз цей тренажер відноситься до ефективнішим прийомам тренування передпліччя.

Кожен вид еспандера має свої достоїнства, а ось про недостатню ефективність, а тим більше шкоди просто немає.

чи потрібні спеціальні тренування з еспандера

Коефіцієнт навантаження під час різноманітних силових тренувань, на справді, не настільки значний, як слід було б. Він занадто малий, щоб стимулювати ріст м’язів. Велика частина волокон передпліччя є повільний тип, а його можна стимулювати до розвитку лише при багаторазовому повторенні вправ.

Користь еспандера полягає у виконанні вищевказаних вимог і в біомеханіки вправ, які можна багаторазово повторювати в необхідному режимі.

Важливо повна відсутність ризику травм, властивого класичним тренувань з використанням гантелей або штанги. Все це свідчить про те, що кистьові еспандери, незважаючи на свій вік, потрібні і актуальні в наші дні.

↑ зміст

Як застосовувати еспандер

Думка, що еспандер розвиває виключно передпліччя помилково. Вправи з ним задіють всі м’язи — від кистьових до сідничних. Головна користь еспандера в цьому і полягає.

Щоб зрозуміти, яким чином можна застосовувати його, потрібно освоїти деякі вправи, користь яких безсумнівна.

Принципи роботи з еспандером

  1. Найбільший ефект досягається від тренажера, що володіє найбільшою жорсткістю.
  2. Вправи повторюються 5-15 разів.
  3. Необхідно попереднє проведення розминки з нежестким еспандером.
  4. Проміжок від одного тренування до іншої, необхідний для відновлення — від 3-х до 5 днів.

Вправи

  1. Протягом часу від 1 до 1,5 хвилин слід стискати кистьовий еспандер до упору 100 раз. Після чого дати розслабитися руці протягом часу від 3-х до 5 хвилин. Використовувати від 3-х до 7 підходів.
  2. Друга вправа повторює перше, але з однією відмінністю: протягом 3-5 хвилинного відпочинку кистьовий еспандер слід тримати в стислій руці.
  3. Кистевой еспандер потрібно стиснути до упору і тримати, поки не розпрямляться пальці. Після чого виконуються стискання тренажера до упору.

Вправи слід виконувати з такою інтенсивністю, яка підходить рівню вашої підготовки. Це залежить від ступеня тренованості. Підходів — в середньому 15.

Різновиди еспандерів

  1. Гумовий кистьовий еспандер в формі кола. Його переваги: простота в застосуванні і низька вартість. Недоліки — неможливість регулювання жорсткості, яка в основному не перевищує 25 кг, а також він недостатньо зручний (при його стисканні іноді відчувається біль в руці). Цей вид еспандерів поступово відходить в історію, але знайти його все ще не складно.
  2. Еспандер-метелик — тренажер, що являє собою дві пластикові ручки, об’єднані пружиною, більш зручний в застосуванні. Зовні нагадує кліщі. Може бути з регулюванням жорсткості або без неї. Підходить як для легких розминок, так і для більш важких тренувань.
  3. Кистевой еспандер зі сталі. Його використовують в своїх тренуваннях професіонали. У нього також може бути регулювання жорсткості, яка досягає іноді 160 кг. Початківцям спортсменам такий тренажер не підходить.

Для бажаючих одночасно розвивати м’язи обох рук, продаються набори відразу з двох тренажерів. Кожен раз, коли ви відчуваєте, що вправи даються вам занадто легко, слід поміняти кистьовий еспандер на більш жорсткий. Тільки в цьому випадку від тренувань буде користь.

↑ зміст

Як правильно вибирати кистьовий еспандер

При виборі тренажера слід керуватися його жорсткістю, яка визначається в кілограмах.

Еспандери-метелики (з пружиною) регулюються, розраховані на 10-40 кг. Але потрібно пам’ятати про те, що занадто жорсткий еспандер боляче стискати в руці, тому працювати з ним незручно.

Кистьовий еспандер — користь і шкода для рук

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *