Корисно цілуватися в губи для здоров’я?

Цілуватися можуть і вміють практично все, далеко не всі люди знають, чим корисний поцілунок. Ця вельми приємна процедура, значно складніше, ніж, здається і зачіпає цілий спектр областей міжособистісних взаємин, психології, медицини.

Цілуватися корисно — це аксіома, але багато хто не розуміє, чим корисний звичайний поцілунок. Питання стоїть вивчити докладніше, щоб задоволення від даної процедури було максимальним!

Що таке поцілунок, його види

Зрозуміти, чим корисні поцілунки неможливо поки незрозуміло, що представляє собою поцілунок. З фізіологічної точки зору під поцілунком розуміється дотик людини губами до губ людини в знак поваги, подяки і любові.

Існують безліч версій, чому поцілунок виконується так. Найпоширеніше пояснення — наявність на поверхні губ і язика, що беруть участь в поцілунку, великої кількості сенсорних рецептів, сигнали надходять за допомогою нервів в ЦНС.

Нервові центри, відповідальні за статеве збудження і емоції обробляють їх, в результаті створюється цілий комплекс приємних відчуттів.

Фахівці-флематологі, а флематологія — це наука, яка вивчає поцілунки, вказують на ту обставину, що під час їх у великих кількостях виробляються ендорфіни — гормони щастя. Вони дають можливість людському організму «здригнутися», підвищити свій тонус, налаштуватися на позитивне сприйняття навколишнього світу. Для здоров’я це дуже корисно, тому що людині в своєму житті катастрофічно не вистачає позитивних емоцій.

Цілуються по-різному, поцілунок висловлює емоції людини до об’єкта поцілунку — завжди цілували руки жінці в знак поваги, а високопоставленим особам в знак смирення і подяки. Виділяють наступні види поцілунків:

  • шанобливі — цілування рук пані та священика;
  • дружні, в щоку при зустрічі;
  • віддані — військовослужбовець цілує прапор частини;
  • батьківські — мати або батько висловлюють батьківські почуття, торкаючись губами до чола або щоці дитини;
  • розчулений поцілунок, що виконується по відношенню до тварин або дітям, цілують щоки, лоб і ніс, але не губи.

Окремо варто любовний поцілунок, завжди вважався проявом любові і пристрасті. Тут в обов’язковому порядку присутні поцілунки в губи, цілуються стосуються мовами, нахиляють голову. Вони корисні для здоров’я, в тому числі і для здоров’я інтимної сфери. Пристрасні поцілунки можуть тривати безперервно кілька хвилин. Існує повітряний поцілунок, який демонструє інтерес до протилежної статі. Його розглядають як прелюдію до любовному.

↑ зміст

Користь поцілунків людині

Розглядаючи безпосередню користь поцілунків здоров’ю необхідно пам’ятати, що вони, в першу чергу, покращують кровообіг, так як у цілуються частіше б’ється серце. Разом з активізацією кровообігу прискорюється метаболізм, в цьому випадку самопочуття закоханої пари різко поліпшується на кілька годин або днів.

Поцілунки покращують роботу органів дихання, що цілується людина робить в кілька разів більше вдихів, ніж зазвичай. У стані спокою їх частота становить 20 в хвилину, цілуються вдихають і видихають повітря в два рази інтенсивніше. Це прекрасне тренування для органів дихання, наявних в організмі людини. Плюс розминка лицьових м’язів і профілактика зморшок, адже в описуваному процесі задіяні всі 29 лицьових м’язів.

цілуються неодноразово відзначали той факт, що під час поцілунку і після нього вони відчувають незрозумілий приплив енергії. Відбувається це завдяки викиду адреналіну в кров. Учені порівнюють пристрасний поцілунок з стрибком з парашутом, коли пульс підвищується до 100 ударів в хвилину. Окремо необхідно зазначити, що супутник цілуються — ендорфін або гормон щастя.

В результаті поцілунок — це чудові ліки від різного роду депресій. Він захищає людину від стресу і дозволяє подолати чорну смугу в його житті максимально швидко. Найбільш ефективно борються з ним ті поцілунки, одержувані від рідних і близьких людей. Вони дарують відчуття підтримки і дозволяють не залишитися на самоті в тому випадку, якщо сталося щось неприємне.

Окремо варто згадати користь від поцілунків для порожнини рота. Справа в тому, що слина має бактерицидні властивості і, обмінюючись нею під час цієї дії, пара лікує один одного. Слину іншого кислотного складу дуже боїться карієс, тому у закоханих він відзначається значно рідше, ніж у звичайних людей. Цілуються одночасно масажують один одному ясна, за допомогою губ і язика. Це теж позитивно позначається на стані ротової порожнини.

Як і будь-яка фізична дія, поцілунок призводить до спалювання зайвих калорій, так як під час цього процесу задіяна велика кількість груп м’язів людського організму. Додатково він стимулює кровообіг і постачання мозку киснем.

В результаті людина відчуває себе чудово: у нього поліпшується пам’ять, максимально концентрується увага, поліпшується реакція.

↑ зміст

Застереження щодо поцілунку

Незважаючи на користь, у поцілунку може бути і негативна сторона. Полягає вона в тому, що під час його виконання в організм партнера можуть потрапити різні шкідливі мікроорганізми і збудники хвороб. Зазвичай спосіб такого проникнення — через різні ранки і подряпини на слизовій оболонці рота, мовою і шкірі. Так, звичайно розмножується вірус герпесу, хоча іноді заразитися і більш серйозним захворюванням, наприклад, гепатитом.

Щоб цього не сталося, необхідно дотримуватися запобіжних заходів. Не варто цілуватися з усіма підряд, особливо якщо це пристрасний або інтимний поцілунок. Якщо намічається побачення з поцілунками, необхідно його відкласти в тому випадку, коли є яке-небудь захворювання або пошкодження губ і язика. Варто трохи потерпіти, але уникнути неприємних наслідків.

Те ж стосується і захворювань зубів, ясен і щелепи. Та й взагалі цілуватися необхідно в гарному настрої, тоді цей процес принесе задоволення партнерам. В іншому випадку може виникати біль, печіння і інші вельми неприємні відчуття. Ніякої радості вони не доставлять, тому цікаве і довгоочікуване побачення доведеться замінити візитом до лікаря.

Окремо необхідно подумати про етичну сторону питання. Справа в тому, що далеко не у всіх культурах і релігійних традиціях допускається публічний поцілунок. Це варто враховувати, особливо, при поїздках за кордон. У східних країнах за безневинний поцілунок в лоб або щоку можуть заарештувати, тому вирушаючи в дорогу, необхідно уточнити в турагенції, як ставляться до поцілунків в тій чи іншій країні світу. Якщо ж дотримуються всі перераховані рекомендації, то цілуйтеся на здоров’я.

Корисно цілуватися в губи для здоров’я?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *