Чим корисно і шкідливо пиво для організму?

Пиво — це древній напій, який раніше вважали за краще пити чоловіки. Але в сучасному суспільстві хмільна рідина користується попитом і серед жінок.

Це не дивує, адже напій має приємний смак і не має сильного п’янкого впливу при помірному вживанні. Тим більше сьогодні існує безліч сортів пива, що дозволяють навіть найвибагливішим людям підібрати кращий напій.

Пиво є доступним і недорогим напоєм, який може дозволити собі придбати в будь-якому магазині практично кожен житель землі. Але мало, хто замислюється, як бурштинова рідина впливає на організм.

А ще менша кількість людей задається питанням: чи корисно пиво жінкам? Щоб знайти відповіді на ці питання, потрібно ознайомитися з особливостями напою і вивчити відгуки експертів про його шкоду і користь.

↑ зміст

Властивості, склад і калорійність

Слабоалкогольний напій отримують в процесі бродіння солодового сусла за допомогою пивних дріжджів. У міцних видах пива міститься від 8 до 14% спирту, в слабких — 1-2%. Середня кількість етанолу в світлих сортах коливається від 3 до 6%.

Калорійність хмільного напою залежить від різновиду і способу його приготування. В основному в 100 мл пива міститься від 35 до 45 ккал.

Темні види є більш калорійними. Але нефільтрований напій містить більше мінералів і вітамінів.

Основний склад пива:

 1. головні компоненти — вуглеводи, етиловий спирт, солод, вода;
 2. вітаміни (Н, В);
 3. елементи (кремній, фосфор, сірка, магній, кальцій);
 4. пантотенова, фолієва і нікотинова кислоти.

Також сучасні виробники додають в піною рідина харчові добавки консерванти, канцерогени, сивушні масла і інші небезпечні речовини.

Щоб шкоду пива для жіночого організму був мінімальним експерти рекомендують їм вживати в день до 660 мл напою, міцність якого не перевищує 4%. Якщо кількість спирту в хмільний рідини більше 6%, то обсяг потрібно знизити до 400-300 мл.

Примітно, що жіночий організм, в порівнянні з чоловічим, виводить алкоголь гірше і повільніше. Це пояснюється тим, що у дівчат міститься менша кількість ферментів, що прискорюють розпад спиртного. Тому представниці слабкої статі швидше п’яніють і тверезіють.

Так, за 1 годину організм жінки може вивести до 0.1 мл етанолу на 1 кг ваги. Відповідно, у дівчини з масою тіла 65 кг 600 мл пива буде виходити з організму близько 4 годин.

Пиво для жінок корисно, якщо вживати його в помірній кількості? Дослідники стверджують, що натуральний і якісний напій може надавати позитивний вплив.

↑ зміст

Користь пива для жінок

Сприятливий вплив хмільного напою на організм обумовлено його цінними складовими. У ньому містяться натуральні нестероїдні сполуки рослинного походження. Це фітоесрогени, які за своєю структурою схожі з естрадіолом.

Аналоги жіночого гормону надають омолоджуючий ефект. Вони перешкоджають виникненню вікових змін (атонічная і зморшкуватість шкіри) і покращують стан волосся і нігтів.

Корисні властивості пива для жінок полягають в тому, що його вживання в невеликій кількості дозволяє заповнити запаси калію і натрію в організмі. Це покращує функціонування серцево-судинної системи і попереджає розвиток гіпертонії.

Завдяки високому вмісту в хмільному напої мікроелементів і вітамінів зберігається молодість клітин. Нікотинова кислота також надає на організм ряд лікувальних дій:

 • перешкоджає появі варикозу;
 • зміцнює судини;
 • активує кровообіг.

Жіночому організму необхідна фолієва кислота, яка теж є в пиві. Ця речовина покращує настрій, піднімає життєвий тонус і зміцнює репродуктивну систему.

Лимонна кислота і фенольні сполуки активують мочеобразование, перешкоджають формуванню каменів у нирках, нормалізують ліпідний обмін. Також компоненти попереджають появу тромбозу, інсульту і інфаркту. Вуглекислота стимулює кровообіг в органах і сприяє виділенню шлункового соку.

Чим корисно пиво для жінок з цукровим діабетом? Дослідження показали, якщо періодично пити «живий» хмільний напій рівень глюкози в крові істотно знизиться. А з організму будуть виводитися токсини і шлаки.

Але більшість корисних властивостей зберігаються тільки в натуральному свежеприготовленном продукті.

Тому краще вживати напій з мінімальним терміном придатності, виготовлений на пивоварні.

↑ зміст

Негативні наслідки вживання пива для жінок

Експерти одностайні в думці, що шкода пива на організм жінки більш істотний, ніж його користь, особливо при зловживанні напоєм. Так, незважаючи на лікувальні властивості фітоестрогенів (нормалізація гормонального фону при клімаксі, омолодження шкіри), при їх надлишку небезпека буде досить значною.

При безконтрольному вживанні пива гормоноподобниє речовини пригнічують функцію статевих гормонів, порушуючи їх співвідношення в організмі. В результаті у жінки зростає кількість андрогенів, що проявляється появою чорних волосків над губами на обличчі і огрубіння голосу.

Коли фітоестрогени поєднуються з алкоголем, вони стають небезпечними для репродуктивної системи викликаючи безпліддя. А гормональний збій може призвести до швидкого набору ваги і приросту жирової тканини в області сідниць і живота.

Дослідники довели, що підвищена кількість фітоестрогенів сприяє аномальному поділу клітин тканин грудних залоз і органів шлунково-кишкового тракту. Тому у питущого людини в 3 рази збільшується ризик розвитку раку.

Шкідливість пива може вплинути і на інші органи і системи:

 1. Кардіологія. У любителів хмільного напою часто діагностується ішемія і хвороби кровоносних судин, що може призвести до мігреней, нездужання, сонливості і непритомності.
 2. Травлення. Хімічні компоненти, включаючи смоли, сприяють подразнення і запалення слизових органів шлунково-кишкового тракту.
 3. Нервова система. Етанол в поєднанні з іншими шкідливими речовинами руйнує психіку, роблячи людини, тривожним, депресивним і нервовим.
 4. Статевий потяг. Пиво знижує жіноче і чоловіче лібідо.

Чому хмільний напій протипоказаний вагітним? Зловживання пивом може привести до потворності плоду і підвищити ймовірність появи алкогольної залежності в майбутньому.

А чи можна пити безалкогольний пивний продукт при вагітності? Реклама говорить, що такий напій не зашкодить навіть дітям.

Однак пива, абсолютно що не містить спирту немає. У будь-якій хмільний рідини є невеликий відсоток етанолу (0.2 — 1.5%).

Спирт здатний проникати через плаценту і викликати патології розвитку у плода. Крім того, склад сучасного пива рясніє не тільки натуральними компонентами, а й шкідливими речовинами, які точно не нададуть благотворного впливу на здоров’я матері і дитини.

Також необхідно враховувати важливий факт. Особливості жіночого організму такі, що він дуже швидко звикає до алкоголю. Тому пивна залежність, при якій дівчина регулярно випиває нехай навіть один келих напою в майбутньому може стати причиною розвитку справжнього алкоголізму, практично не піддається лікуванню.

↑ зміст

Відео про користь та шкоду від пива

Чим корисно і шкідливо пиво для організму?
4.7 (93.33%) 3 голос(ів)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *