Найбільш шкідливі алкогольні напої: рейтинг

Згідно з даними статистики — кожна друга людина в світі регулярно або з певною періодичністю вживає спиртні напої.

За думку багатьох лікарів і вчених, вживання алкогольних напоїв має більш вираженими побічними ефектами, ніж вживання наркотичних речовин.

Це пов’язано з особливим темпом звикання і змінами, що відбуваються під впливом спиртного на організм.

з урахуванням всіх побічних ефектів, і того факту, що алкогольна наркоманія надає згубний не тільки персональний, а й социальн ий ефект, можна припустити, що алкоголь — найбільш шкідливий і небезпечний наркотик у світі. Крім того, спиртні напої не знаходяться під державним забороною і користуються значною популярністю.

Підтверджують згубний суспільний ефект вживання алкоголю періодичні новинні випуски кримінального характеру про те, які аварії і злочини були вчинені в стані алкогольного сп’яніння. Скільки зруйнованих сімей і доль через алкоголізм.

↑ зміст

Вплив алкоголю на органи людини

Всмоктування і засвоєння алкоголю відбувається в шлунково-кишковому тракті.

Невелика частина спиртного починає всмоктуватися в шлунку, але переважно всмоктування відбувається у відділах тонкого кишечника. Ці процеси можуть викликати хронічний гастрит і ентероколіт.

Чим більше вміст етанолу в напої, тим швидше відбудеться поглинання слизової, і тим швидше настає алкогольний ефект -опьяненіе організму.

Після всмоктування клітинами слизової , етанол надходить в кровоносне русло і протягом короткого періоду часу надходить в клітини головного мозку.

Поступаючи мозок, етанол руйнує не тільки нейрони і ганглії, але сформовані нейронні зв’язки, ніж погіршує діяльність ЦНС і веде до мнестическим ( розумовим) расст ойство.

Наступним на шляху етанолу стає печінку. Вона приймає на себе величезний удар, так як виробляє окислювальне дезамінування і деактивує алкоголь. Всі ці процеси доступні завдяки специфічній функції печінки — фільтрації. Очищати кров від алкоголю — нефизиологических функція органу. У зв’язку цим під час процесу фільтрації гинуть функціонально активні гепатоцити, і на їх місці розвивається сполучна тканина.

При тривалому вживанні алкогольних напоїв в печінці розвивається мезенхімального запалення і з’являється гепатит. Хронічний алкогольний гепатит в більшості випадків призводить до несприятливого результату — цирозу. Цироз, в запущених стадіях, погано піддається лікуванню.

Гепатоцити страждають через наступних реакцій:

 • процеси окислення;
 • потрапляння кишкової флори в паренхіму органу.

Залишкові елементи етанолу виводить з тіла сечовидільна система. Нирка, будучи також органом-фільтром, приймає на себе удар окислених фрагментів етанолу. Ці елементи сприяють розвитку запальних і дистрофічних процесів в нирковому тільце. Таким чином, розвивається алкогольний нефрит.

Також схильні до впливу етанолового спирту:

 1. Підшлункова залоза. Вживання міцного спиртного здатне викликати важкий гострий панкреатит і аутолиз органу. Часто, подібні стану закінчується летально. Шкідливість алкоголю також полягає в порушення виділення гормонів підшлункової залози.
 2. Чоловіча статева система. Чоловіки, які тривалий час вживають алкоголь, часто скаржаться на відсутність потенції і наявність інших чоловічих хвороб, таких як безпліддя, простатит, варикоцеле та інші.
 3. Жіноча статева система. У жінок на тлі тривалого зловживання алкоголем починаються проблеми із зачаттям, невинашеваніем вагітності і іншими репродуктивними функціями. Навіть маленька порція алкоголю проникає через бар’єр

яєчника і впливає на яйцеклітину.

 1. Шкіра. У довго питущих людей шкіра приймає землистий відтінок.
 2. Серце. Міокард не витримує тривалих навантажень етанолом. У ньому розвивається ішемія і некроз.
 3. Ожиріння або різке схуднення. Такі стани розвиваються через різке порушення обміну ліпідів. Деякі алкогольні напої лідирують в таблиці калорійності продуктів за вмістом цукру.

На думку вчених, патологічні процеси, що розвиваються в наслідок зловживання спиртним, не підлягають фізіологічного відновлення.

↑ зміст

Найшкідливіший алкоголь для організму

Щоб уникнути появи можливих побічних ефектів від вживання алкоголю, слід знати, що менш шкідливо з алкоголю.

Крім цього слід знати, якими ефектами володіє той чи інший спиртний напій.

У кожного народу є свій популярний алкогольний напій.

Найбільшу популярність в країнах СНД, багатьох європейських країнах і країнах США завоювали наступні спиртні напої:

 1. Пиво є безпрецедентним лідером серед всіх спиртних напоїв. У країнах СНД пивні напої мають неймовірну популярність серед чоловічої частини населення.
 2. Горілка. Практично жодне застілля і жоден великий свято не обходиться без пляшки «пального» на столі.
 3. Коньяк.
 4. Бренді. Не зовсім характерний напій для країн СНД, але завоював чималу популярність в іншому світі.
 5. Виски. На сьогоднішній день не менше популярний в країнах СНД, ніж за кордоном.
 6. Різні сорти вин. У тому числі і шампанських сорт (ігристе вино винайдене в провінції Шампань).
 7. Самогон.

Всі перераховані вище алкогольні продукти мають своїм спектром недоліків.

Рейтинг найбільш небезпечних видів алкоголю:

 1. Може здатися дивним, але згідно зі статистикою, найшкідливіший алкогольний напій — пиво. Це пов’язано з швидким розвитком залежності, високим рівнем фітогормонів, естрогенів, пуринів і штучних консервантів. Всі ці елементи вкрай негативно позначаються на здоров’ї печінки, нирок та ендокринних органів. Для чоловіків вживання пива загрожує появою пивного живота і гінекомастії. Нешкідливо для життя можна вживати не більше півлітра на тиждень.
 2. Спиртні напої з великою концентрацією цукру. До цієї групи належить лікер, самогон, ракія, барні коктейлі, солодкі кріплені вина, слабоалкогольні напої. Високий рівень цукру підвищує навантаження на печінку і перешкоджає швидкому виведенню спирту з крові.

Крім цього в цей рейтинг включені горілка, віскі, бренді. Ці напої мають дуже високим відсотковим вмістом етанолу, що викликає цілий ряд порушень в організмі.

↑ зміст

Який алкоголь менш шкідливий для організму?

До найменш небезпечним спиртних напоїв відноситься сухі сорти вин. Такі види вин вживаються, в основному, через їх специфічного благородного смаку. При правильному вживанні сухі вина не викликають залежність.

Обізнані споживачі часто цікавляться у медичного товариства про те, який алкоголь менш шкідливий для нирок. До такого відноситься саме червоне сухе вино.

В червоному вині міститься специфічний фермент «ревестратол».

Даний фермент володіє масою сприятливих ефектів щодо організму людини.

Він сприяє очищенню судин, в тому числі і ниркових від атеросклеротичних відкладень.

Фермент покращує мнестические функції мозку і пам’ять.

Регулярне помірне вживання червоного вина зводить на «ні» ожиріння і зайва вага.

Винні антиоксиданти попереджають окислювальні процеси і уповільнюють старіння клітин.

Крім того, у вині високий вміст флавоноїдів і фітонцидів, які мають сосудоукрепляющим і тонізуючий ефект.

Незважаючи на всі корисні властивості, вино також містить природний відсоток етанолу. Надмірне його вживання неодмінно призведе до ускладнень, залежно та різних патологій.

↑ зміст

Наслідки зловживання алкоголем

Етанол в організмі конкурентно інгібує тіамін (вітамін В1). Це є основою порушення психічної діяльності і метаболізму організму в цілому.

Уповільнення обміну вуглеводів веде до сильного енергетичного голодування мозку, що різко підвищує його потреба в харчуванні.

Через нестачу тіаміну відбувається накопичення продуктів вуглеводного обміну в клітинному просторі і порушує діяльність практично всіх органів і систем.

Постійне зловживання алкоголем викликає

 • порушення рухової активності рук і ніг;
 • координаційний дисбаланс, неможливість утримання пози;
 • сомнолентность стану;
 • часте забування;
 • токсикоз;
 • параліч мускулатури очей.

Всі перераховані симптоми відносяться до синдрому Верніке-Корсакова. Такий стан вкрай небезпечно для організму і веде до інвалідного крісла, або навіть, смерті.

Інші стану через вживання етанолу:

 1. Хімічні опіки слизових.
 2. Порушення трофіки судин, що може спричинити видалення тканин або ампутацію кінцівки.
 3. Подагричний артрит, що виникає на тлі порушення обміну пуринів.
 4. Цироз печінки. Вкрай важкий стан, що характеризується повним пригніченням функції печінки і її недостатністю. Так може проявитися приєднанням печінкової енцефалопатії і комою.
 5. Асцит -скопленіе рідини в животі.
 6. Алергічні і анафілактичні процеси.
 7. Втома, депресивні стани.
 8. Деменція.

Самостійно пацієнти не можуть впоратися із залежністю і виникли патологічними станами. Таким хворим можуть допомогти тільки грамотні лікарі психотерапевти, гастроентерологи, психологи.

Нерідко хворим потрібен тривалий курс лікування і реабілітації.

В ряді випадків може знадобитися навіть хірургічне втручання.

< p> Для попередження цього — слід позначити заходи вживання спиртного і ні в якому разі не порушувати межі «дозволеного».

Найбільш шкідливі алкогольні напої: рейтинг

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *