Шкідливий вейпінг для здоров’я?

Багато людей, мріючи позбутися від тютюнової залежності, переходять на використання електронних сигарет. Вважається, що така процедура набагато безпечне, ніж звичайне куріння.

Вейпи дійсно допомагають відвикнути від тютюнопаління. До того ж вони відрізняються низьким вмістом нікотину і відсутністю шкідливих домішок.

Але шкідливо для здоров’я куріння електронних сигарет? Що собою являє вейп, як його використовують?

Що таке вейп і чим він корисний?

Це електронні пристрої, що є інгалятори. Вони складаються з атомайзера, мундштука, блоку батарейок або акумулятора і випарника рідини.

Принцип роботи вейперов, незалежно від їх виробника, не змінюється. У пристроїв є спеціальні контейнери, заповнені курильних складом. Нагрівальний елемент переробляє рідину в пару, який вдихає курець.

Склад розчину для заправки картриджа досить простий. Це дистильована вода, пропіленгліколь (тримає вологу), гліцерин (солодкий спирт, розчиняє інші компоненти в рідини), ароматизатори і нікотин.

Інформація про появу електронних сигарет досить цікава. На початку 21 століття у жителя Гонконгу Хонь Ліка помер батько від раку легенів. Він був завзятим курцем, що найімовірніше і стало основною причиною розвитку хвороби.

Але це не зупинило його сина, який все одно сильно захоплювався тютюном. Щоб мінімізувати шкоду від сигарет Хонь Лик почав розробляти більш щадні способи куріння. В результаті житель Азії в 2003 році винайшов електронну сигарету, яка надійшла на світовий ринок уже через рік.

Людей, які курять VAPE, називають вейперамі, а їх культуру — вейпінгом. Прихильниками цього модного руху є підлітки. Тому сьогодні по всьому світу відкривається все більша кількість вейп-барів.

В таких місцях проводять змагання до койлбілдінгу і клаудчейсінгу. У першому випадку учасники руху змагаються, хто випустить найкрасивіше і велику хмару, а в другому люди хваляться намотування у спеціальних пристосувань (моди).

МОЗ не підтверджує, але і не виключає шкоду вейпа. Самі курці електронних сигарет виділяють ряд переваг вейпінга:

 1. безліч різних смаків;
 2. немає процесу горіння шкідливих компонентів;
 3. відсутність неприємного запаху після куріння;
 4. не змінює колір нігтів і зубів;
 5. безпечний в плані пожежонебезпеки;
 6. електронні пристрої коштують дешевше стандартних сигарет;
 7. дим вейпа практично нешкідливий для оточуючих.

↑ зміст

Чому електронні сигарети безпечніше звичайних?

Численні дослідження довели, що вейпінг набагато безпечніше для здоров’я людини, ніж тютюнопаління. Так, у складі електронної сигарети є 4 основних компоненти, а в звичайній є більше 600 елементів. А в результаті хімічних процесів разом з тютюновим димом випускається більше 6.5 тисяч хімічних елементів.

В вейпе можна регулювати дозування нікотину: концентрація речовини в одній пляшці — 90 мг або 10 пачок сигарет. В одній упаковці найлегших сигарет міститься близько 8 мг шкідливого компонента.

Причому в процесі вайпінга засвоюваність нікотину становить 10-20%. При викурюванні простий сигарети в організм потрапить до 90% згубного компонента.

Щоб зрозуміти, що шкідливіше вейп або сигарети слід прийняти до слухаю ряд фактів. Так, VAPE володіє наступними преимущ

 • відсутність смол;
 • немає радіаційних речовин;
 • не викликає головного болю;
 • в деяких випадках допомагає позбутися від тютюнової залежності.
 • ↑ зміст

  Шкода вейпінга

  Тим, хто замислюється: вейп шкідливий чи ні, варто робити висновки, керуюся поруч загальновизнаних фактів. Незважаючи на те, що ширяння стало заміною горіння, склад курильних сумішей майже не змінився.

  Адже нікотин міститься в простих і електронні сигарети, відмінність полягає тільки в його концентрації. Вважається, що вайп теж викликає звикання особливо в підлітковому віці. Пояснення криється в тому, що навіть найменша доза нікотину надає нейротропний ефект, що призводить до наркотичної залежності.

  Наукові дослідники з Лоуренса (лабораторія в Берклі) визнач, які токсини виробляються в процесі вейпінга. Вони виявили, що в парі є 31 хімічний елемент, включаючи глицидола і окис пропілену, які вважаються канцерогенами.

  Медичні працівники розповіли, чому VAPE може бути шкідливий для організму. Незважаючи на простий склад небезпека криється саме в ньому:

  1. Гліцерин. Сприяє пересихання фатальний порожнини, засмучує кровообіг, погіршує стан судин і є відмінною середовищем для розвитку бактерій.
  2. Пропіленгліколь. Викликає алергічні реакції у вигляді висипу і закладеності носа.
  3. Нікотин. Синтетичний алкалоїд знижує зір, погіршує роботу НС, засмучує травну функцію, збільшує навантаження на серце, викликає залежність.
  4. Метали (нікель). Отруюють організм.
  5. Ароматизатори. Прискорюють процес всмоктування нікотину в кров’яний потік, посилюючи його негативну дію.

  Також хіміки стверджують, що термічний розклад гліцерину і пропіленгіколя вивільняє формальдегід і акролеїн, які є токсинами. Речовини подразнюють слизову дихальних органів і очей, викликаючи мутації і сльозотеча. Формальдегід негативно впливає на центральну нервову систему.

  Думка вчених зводиться до того, що отруйні компоненти будуть шкодити бронхах, що призведе до появи облитерирующего бронхіоліту. Захворювання характеризується незворотним процесом — рубцювання маленьких повітряних мішків у легенях. У міру розвитку патології у людини з’являється задишка, що переростає в хронічний кашель.

  А чи можна курити електронні сигарети вагітним? Якщо жінка захоплювалася тютюном до зачаття дитини, то в процесі виношування їй буде дуже важко позбутися згубної звички.

  Щоб не допустити стресових станів, багато майбутніх мам починають займатися вейпінгом. Але навіть мала кількість нікотину негативно впливає на нервову систему, імунітет і інтелектуальний розвиток плода.

  А чи шкідливий VAPE для людей, що оточують людини, яка палить? Думки дослідників з цього приводу різняться. Одні стверджують, що вейпінг абсолютно нешкідливий для оточуючих, інші ж переконані в зворотному.

  Пара, що утворюється при видихання після затягування електронного пристрою, справляє негативний вплив на легені. Це можна порівняти з відчуттями, коли людина довго перебуває в сауні, що приводі до нестачі кисню.

  Дрібні краплі води осідають на легенях, викликаючи гіпоксію. Кисневе голодування сприяє уповільнення метаболізму, прискорює процеси старіння, зупиняє поділ клітин і призводить до дисфункції дихальної системи.

  ↑ зміст

  Що небезпечніше кальян або вейп?

  Вейпінг багато хто порівнює з курінням кальяну і задаються питанням, наскільки шкідливі ці види дозвілля. Головна відмінність Кальянокуренії від тютюнових сигарет — відсутність горіння. Тютюн не згорає трубці, через вплив тепла і вугілля в ній випаровується рідина.

  Щоб надати смак в кальян додають такі ж речовини (ароматизатори, гліцерин) як і вейп. Потім дим фільтрується через воду, а після по шлангу потрапляє до палить людині.

  Скільки разів на місяць можна курити кальян? Статистика свідчить, що любителі тютюнопаління забивають його до двох разів на тиждень.

  Щоб зрозуміти, що шкідливіше кальян або вейп необхідно вивчити статистику. Так, якщо курити електронну сигарету кожну годину, то вона буде надавати більш згубний вплив на організм, ніж кальян, який використовується 1-2 рази в тиждень.

  Зменшити шкоду від куріння можна лише скороченням частоти процесу. Але в будь-якому випадку в організм буде надходити нікотин, який навіть в невеликій кількості шкідливий для організму.

  Незважаючи на те, що електронні сигарети, вважають менш шкідливими, ніж куріння кальяну або тютюну в Європі все частіше почали відмовлятися від них.

  Тому вейп продають тільки повнолітнім і не рекомендують палити його вагітним і годуючим жінкам.

  ↑ зміст

  Як відмовитися від вайп?

  Часто люди, намагаючись позбутися шкідливих починають захоплюватися на вейпінгом. Але непомітно для себе вони переходять від одного виду залежності до іншого. Причому багато хто цікавиться, навіщо відмовлятися від електронних сигарет, якщо вони не такі шкідливі, як звичайні.

  Однак психологи стверджують, що будь-яка залежність є відхиленням від норми і з часом вона може перерости в більш важку форму. Тому від неї потрібно позбавлятися.

  Існує кілька способів, що дозволяють полегшити процес відмови від згубної звички:

  • Психологічний настрій. Треба переконати себе в тому, що навіть електронні сигарети шкідливі для здоров’я, як самого курця, так і оточуючих його людей. Причому сам процес виглядає абсолютно не естетично і у багатьох людей він викликає огиду.
  • Призначення терміну, за час якого слід зменшити кількість нікотину. Наприклад, протягом 15 днів треба поступово знижувати обсяг шкідливої речовини, кожні 2 дня змінюючи розчин для заправки на більш легкий. Так потрібно дійти до того, щоб палити безнікотинову рідина.
  • Поступове зниження кількості сигарет. Тим, хто займається вейпінгом по 15 раз в день, необхідно в найближчі 4 дні палити по 12-13 сигарет, наступні 3 доби — по 10 і так далі.

  Якщо є тверде бажання відмовитися від куріння, то у відповідях на сайті «майл ру» рекомендують скористатися більш радикальним способом. Потрібно викинути електронний пристрій або подарувати його комусь.

  Однак навіть при твердій рішучості психологічна і фізична залежність відразу не зникнуть і це цілком природно. Щоб в перший час чимось себе відвернути, кожен раз, коли хочеться курити можна жувати жуйки або є цукерку. Також психологи рекомендують знайти собі корисне хобі, наприклад, зайнятися спортом.

  Шкідливий вейпінг для здоров’я?

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *