Шкідливий вплив алкоголю на організм людини

Алкоголь є хімічна сполука, основою якого є етиловий спирт.

Науці давно відомо, який вплив оказива.т алкогольної з’єднання на тканини людського організму. Крім того, тривале вживання алкогольних напоїв позначається на психічної діяльності.

Згідно з даними недавніх клінічних досліджень, навіть невелика кількість спиртного веде до перебудови і загибелі клітин мозку.

Більш того, зловживання алкоголем — проблема не індивідуальна, а соціальна. Нерідко люди в стані алкогольного сп’яніння приносять шкоди фізичному та психічному здоров’ю оточуючих.

Згідно зі статистикою, більшість дорожньо-транспортних пригод відбувається за участю водія в стані алкогольного сп’яніння.

Зловживання спиртними напоями, до жаль, на сьогоднішній день є «бич» сучасного суспільства. Якщо раніше вважалося, що п’ють люди обов’язково мають низький соціальний статус, то на даний момент до цього недугу схильні всі верстви соціуму.

Побічний ефект від розпивання спиртних напоїв колосальний. Поступаючи в шлунково-кишковий тракт, алкоголь розщеплюється на молекули і надходить в потік крові.

З потоком крові спиртні молекули поширюються по всьому організму і досягають всіх органів і систем.

Цікавим фактом є то, що алкоголь проникає крізь все фізіологічні тканинні бар’єри.

через своїх високих гідрофільних властивостей, спирт з легкістю проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр і потрапляє в речовину мозку, де і провокується інтоксикація і сп’яніння.

Багато хто задається питанням про те, чи шкідливий алкоголь в поєднанні з курінням.

Нікотин і етанол є абсолютно несумісними речовинами для тканин організму. Вони конкурентно впливають на червоні клітини крові, які містять гемоглобін. Гемоглобін є транспортувальником кисню в тканини.

Через спільного впливу гемоглобін втрачає свої функції і розвивається гіпоксемія і гіпоксія тканин.

Знову, в першу чергу схильні до впливу тканини головного мозку.

Кров під вплив нікотину і спиртного згущується і підвищується тромбообразующіх здатність. У хворих алкогольної наркоманією часто розвиваються різні тробмози і тромбоемболії.

↑ зміст

Шкода алкоголю для людського організму

Вкрай чутлива до впливу спиртних молекул печінку. Вона є фізіологічним фільтром, який очищає кров від небезпечних токсинів. Очищаючи кров від спиртних молекул, вона «приймає» удар на себе. При тривалому зловживанні, активні печінкові клітини починають гинути.

В виведення алкоголю беруть участь нирки, тим самим вони теж схильні до убивчою впливу спирту.

До групи ризику входять також органи серцево-судинної системи , органи травного тракту, так як вони перші приймають на себе «удар» від вживання спиртного, чоловічі та жіночі статеві органи, периферична нервова тканина. Навантаження на серце колосальна, часто алкоголіки страждають від кардіологічної патології.

Спиртні напої засвоюються за допомогою спеціалізованих біохімічних реакцій окислення. Чим частіше людина вживає спиртні напої, тим більше зношуються механізми окислення, тим більше хворому хочеться випити.

Алкоголізм (алкогольна залежність) починається з явищ короткочасної амнезії, тобто втрати пам’яті. Спочатку пам’ять втрачається за період під впливом алкоголю, в подальшому стираються значущі події в житті людини.

Все це пов’язано із загибеллю спеціалізованих клітин головного мозку, пов’язаних з мнестическими функціями.

Так як молекули етанолу мають широкий спектр ліпофільних можливостей, вони за допомогою явища пасивної дифузії проникають в тканину мозку. Мозок є клітинний субстрат, основою якого є ліпіди. Це означає, що більший відсоток біохімічного складу мозку — жирні кислоти. Розщеплюючи їх, спиртні молекули призводять до поступової загибелі мозку і швидкому розвитку енцефалопатії і олігофренії.

Небезпека полягає в тому, що процеси ці розтягнуті в часі. Спочатку прийом алкоголю викликає ейфорію у хворих: приносить уявне щастя, веселощі, легше забути про проблеми. Надалі, коли формується залежність, починають гинути клітини мозку.

Після виведення токсинів в кров все «увагу» переходить печінки. Гепатоцити, за своєю природою, не мають здатності відфільтрувати таку кількість алкоголю.

Від перевантаження вони починають гинути, а на їх місці розвивається функціонально неактивна тканину — сполучна. Такий процес називається фіброзом печінки, він є наслідком активного алкогольного гепатиту.

Крім того, через постійну алкогольної навантаження, формується стеатоз печінки, тобто заселення органу жировою тканиною.

Недостатність печінки , розвивається на тлі алкогольного гепатиту, веде до підвищення печінкових ферментів в крові, які також небезпечні для мозку, як і сам алкоголь.

↑ зміст

Поєднання алкоголю і лікарських препаратів

Етанол є речовина з вираженою фармакодинамікою і фармакокинетикой.

Алкоголь також є лікарським препаратом і відноситься до групи зовнішніх антисептичних засобів.

Взаємодія його з препаратами інших груп може справити вкрай негативний вплив на організм . Наступні групи препаратів вступають в активну реакцію з алкоголем:

 1. У поєднанні з прийомом ацетилсаліцилової кислоти, Ібупрофену, Диклофенак, НІМЕСИЛ та інших нестероїдних протизапальних засобів, етанол може спровокувати виразкову хворобу шлунка і 12-палої кишки.
 2. Якщо приймати алкоголь спільно з тонізуючими речовинами, такими як кофеїн, можливе виникнення гіпертонічного кризу.
 3. Прийом спільно з діуретиками викликає різке падіння кров’яного тиску, вкрай важко це переносить нирка, так як падіння тиску у всьому організмі може привести до гострої ниркової недостатності.
 4. Найбільш небезпечне поєднання спиртного з парацетамолом і містять його препаратами (Фервекс, Цитрамон, Панадол і т.д.), такий комплекс може викликати фульмінантний гепатит, який клінічно проявляється наростаючою симптоматикою печінкової недостатності, буквально за добу, втрачається функція печінки, пацієнт впадає в кому і гине.
 5. Психотропні препарати в поєднанні з алкоголем потенцируют свій ефект і можуть привести до розвитку коми і смерті.
 6. Антибактеріальні препарати можуть дезактивується під впливом етанолу, в зв’язку з чим, лікування може бути неефективно.

Крім цього слід пам’ятати, що нітрати не приймаються з алкоголем, так як больовий синдром може посилюватися.

↑ зміст

Чим шкідливий алкоголь для біохімії організму?

Точкою алкогольної інтоксикації є конкурентна заміщення вітаміну В1. Вітамін В1 це тіамін, який є необхідним для організму, зокрема для мозкової діяльності.

Виникають порушення обміну вуглеводів, в результаті цього глюкоза не надходить в мозкову речовину в належній кількості.

Потреба в харчування головного мозку при цьому зростає.

Також, недолік тіаміну провокує накопичення продуктів обміну в клітинах. Це викликає перевтома організму.

Постійне пияцтво викликає абсолютну недостатність тіаміну в організмі. Такий стан називається синдром Верніке-Корсакова і включає наступні симптоми:

 • часткові парези і паралічі кінцівок;
 • порушення пози і координаторні функцій;
 • порушення свідомості;
 • амнезія;
 • неприборкана блювота з нудотою;
 • порушення акомодації і зору, параліч окорухових м’язів.

Стан вкрай важкий для людини, може привести до летального результату або інвалідності.

↑ зміст

Шкода етанолу для чоловіків і жінок

Через своїх негативних наслідків алкоголь небажано вживати чоловікам.

Наступні побічні ефекти виникають у представників сильної статі при зловживанні алкоголем:

 1. Психічна і соціальна дезорієнтація. Чоловік під постійною алкогольною інтоксикацією втрачає контроль над своєю психічною діяльністю, що вкрай негативно відбивається на його соціальному житті.
 2. Похмільний синдром частіше виникає у осіб чоловічої статі.
 3. Порушення мозкової діяльності.
 4. Порушення статевої функції.
 5. Порушення еякуляції.
 6. Порушення зачаття через надходження великої кількості етанолу в насінники. Спиртні напої можуть завдавати шкоди вже зрілим сперматозоїдам.

Від регулярного вживання пива у чоловіків розвивається гінекомастія (зростання і розвиток грудної залози), в зв’язку з підвищенням рівня жіночих статевих гормонів.

Найбільшу небезпеку становить той факт, що жіночий варіант алкоголізму характеризується своєї невиліковністю. Жінки більш ніж на 90 відсотків не схильні до впливу кодування.

Дівчина, починаючи випивати один раз, ще в молодому віці втрачає самовладання над своєю психічною діяльністю за кілька років.

Найбільш небезпечно починати пити особам жіночої статі в підлітковий період. Саме в цей час формується психічне свідомість жінки, її соціальний статус, а також материнський інстинкт. Коротко кажучи, жінки, рано почали пити, абсолютно втрачають самоповагу.

За статистикою більшість перших статевих актів і небажаних вагітностей відбувається під дією алкоголю. У зв’язку з цим і зростає рівень захворювань, що передаються статевим шляхом, абортом і кількість покинутих дітей і неповних сімей.

Ніякої користі зловживання алкоголем не приносить репродуктивного здоров’я жінки. Часто, саме через етанолу порушується функція яєчників і жінки не можуть зачати і виносити здоровий плід.

Шкідливий вплив алкоголю на організм людини

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *