Шкідливо безалкогольне пиво для чоловіків?

Багато хто переконаний в тому, що безалкогольне пиво нешкідливе. Адже в цьому напої практично не міститься алкоголь. Тому деякі батьки навіть дозволяють своїм дітям іноді вживати його.

Пиво, яке не містить спирту, стало справжньою знахідкою для водіїв, які хочуть трохи розслабитися під час водіння. Але у цього напою є позитивні і негативні властивості.

Тому шкода і користь безалкогольного пива повинна бути вивчена тими, хто регулярно його вживає. Також варто ознайомитися з рядом протипоказань, що забороняють пити хмільний напій навіть в невеликій кількості.

↑ зміст

Склад, калорійність і особливості виробництва безалкогольного пива

Перш ніж купити пляшку пива коштує прочитати його склад, розміщений на задній етикетці, прикріпленій до тарі. Склади алкогольної і безалкогольного пива практично ідентичні. Єдина різниця в тому, що в останньому майже немає етанолу.

В звичайному пиві міститься до 15% спирту, а в безалкогольному — від 0.2 до 1.5%. Жирів і білків в напої немає.

Калорійність пива становить 26-33 ккал на 100 мл. Кількість вуглеводів — 6 грам.

В складі ароматного хмільного напою є такі речовини:

 1. солод;
 2. мальтозна патока;
 3. барвники;
 4. вітаміни групи В;
 5. мінеральні речовини;
 6. хміль;
 7. ароматизатори;
 8. вода;
 9. консерванти;
 10. стабілізатори піноутворення.

Технології виробництва пива, що не містить етанолу, різняться. Перший спосіб має на увазі застосування особливих дріжджів, які викликають бродіння.

Другий метод полягає в фільтрації вже готового напою від алкоголю за допомогою випарювання, вакуумної дистиляції чи мембранного очищення. Залежно від обраного виду виробництва напою змінюються і його смакові якості.

↑ зміст

Корисні властивості

У пінного напою є свої переваги. Прохолодний пиво приємно випити після роботи під час прогулянки по вулиці в жарку погоду. Адже воно добре втамовує спрагу і має приємний смак.

Але наскільки корисно безалкогольне пиво для здоров’я? Невелика кількість напою сприятливо впливає на організм. Це довели вчені з Японії, які провели ряд досліджень.

З’ясувалося, що пиво зменшує ймовірність розвитку злоякісних утворень, не призводить до ожиріння. Після його вживання не виникає сп’яніння і ранкового похмілля.

Інші переваги напою, що не містить етанолу:

 • зменшення показників холестерину в крові;
 • насичення організму корисними речовинами (кремній, вітаміни групи В);
 • профілактика остеопорозу;
 • зміцнення судинної системи;
 • поліпшення роботи НС.

Були зафіксовані випадки, коли вживання безалкогольного напою знижувало ступінь сп’яніння після розпивання спиртовмісних рідин.

Так, якщо приймати пиво в помірній кількості і періодично, то воно не зашкодить здоров’ю і не зіпсує красу фігури, але тільки за умови натуральності продукту.

↑ зміст

Шкода

Для організму здорової людини, пінний напій, який практично не має в своєму складі спирт, буде безпечний. Головна шкода безалкогольного пива полягає в несумлінності виробників, що додають в нього небезпечні речовини.

Але в «нульовому» пінному є фітогормони, за складом нагадують жіночі гормони. Тому шкода безалкогольного пива для чоловіків, які часто вживають його полягає в утворенні живота, зміні тембру голосу і зниженні лібідо.

Для організму жінки напій теж не безпечний. Він призводить до гормонального дисбалансу і стрімкого розвитку алкогольної залежності.

Якщо у чоловіків пиво знижує рівень тестостерону, то у представниць слабкої статі його концентрація зменшується. В результаті у жінок виростають «пивні вуса», а їх голос стає занадто низьким. Ще пінний напій сприяє набору зайвої маси тіла і порушує дітородну функцію.

А чим шкідливо безалкогольне пиво для внутрішніх органів і систем? Зловживання напоєм негативно впливає на печінку і біларний тракт. Небезпечні добавки і токсини деструктивно впливають на тканини і клітини.

При регулярному споживанні пива підвищується ризик розвитку цирозу і гепатиту, що може закінчитися смертю. При регулярній алкогольної інтоксикації загострюється дискінезія, холецистит і панкреатит.

Інші органи і системи, які страждають від безконтрольного вживання пива:

 1. ЖКТ. Напій посилює гострі і хронічні захворювання кишечника та шлунка.
 2. Опорно-руховий апарат. Етанол, що міститься в напої, перетворюється в молочну кислоту, яка руйнує суглоби.
 3. Нирки. Так як напій надає сечогінний ефект він може викликати нефротичний напад.
 4. Серце і судини. У складі пінного напою є кобальт, що накопичується в міокарді і стінках органу, приводячи до його дисфункції. При гіпертонії і захворюваннях серця збільшується інтенсивність хвороби і підвищується ймовірність летального результату.
 5. Підшлункова залоза. Пиво погіршує стан хворого при цукровому діабеті, викликаючи гіпоглікемію, що призводить до коми і летального результату.

Так як в безалкогольному напої міститься мінімальна кількість спирту, він завдає незначне ураження мозку. Але при сильній залежності людина стає агресивним і нервовим.

Згідно зі статистикою, у 9 з 10 людей після вживання пивного напою зі знаком «нуль», виникає непереборне бажання випити спиртне.

Також в шишках хмелю є морфін, що підвищує ризик розвитку алкоголізму.

↑ зміст

Протипоказання

Будь-яке пиво можна пити вагітним жінкам. Воно може нашкодити плоду і спровокувати порушення його розвитку.

Навіть мінімальна кількість напою містить консерванти, підсилювачі смаку та інші хімікати, небезпечні для здоров’я майбутнього малюка. Тому у дівчат, які перебувають в положенні і зловживають пивом, часто народжуються слабкі і хворі діти. Спиртне викликає у дитини порушення роботи і розвитку травлення, нервової, серцевої системи, нирок, печінки і призводить до появи епілепсії.

Безалкогольне пиво протипоказано дітям і підліткам. Їх психа не стабільна, тому навіть випивши напій заради інтересу, у них часто з’являється бажання спробувати спиртне. А у дитини залежність від алкоголю розвивається набагато швидше, чому у дорослих.

Інші протипоказання до вживання пива:

 • панкреатит (дратує підшлункову залозу);
 • ревматизм, артрит, артроз і подагра (руйнує суглоби);
 • простатит (ускладнює перебіг хвороби);
 • цистит (дратує запалену мочевік);
 • геморой (погіршує стан слизової анального отвору, що сприяє появі ускладнень);
 • гастрит і виразка (побічні продукти бродіння дратують стінки органів шлунково-кишкового тракту);
 • епілепсія (сечогінні властивості напою перевантажують нирки, що підвищує рівень кров’яного тиску і збільшує ризик появи нападу).

Забороняється приймати пиво з рядом лікарських засобів. Так, його не можна пити з антидепресантами, зокрема Інгібіторами моноаміноксидази. У пиві міститься тирамін, що провокує різкий підйом артеріального тиску.

При вживанні інших седативних засобів разом з пінним напоєм, у людини збільшується навантаження на серце, порушується координація і з’являється сонливість. Також не варто пити пиво разом з антибіотиками, що може викликати сильну інтоксикацію.

Шкідливо безалкогольне пиво для чоловіків?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *