Шкідливо курити електронні сигарети з рідиною без нікотину?

Куріння шкодить. Цей напис присутній на сигаретних пачках, про шкоду говорять по телевізору і т.д. Прописна істина відома дорослим, дітям та людям похилого. Але число курців і раніше росте.

Однак зараз пропонується безпечний спосіб куріння — електронна сигарета, що не завдає шкоди організму. Вважається, що вдихання безпечного пара, що не містить смол і канцерогенів, це нешкідливо, а ще модно і престижно.

Останнім часом багато завзяті курці перейшли на щадний і альтернативний вид куріння. Це варіант не допомагає побороти згубну залежність і розлучитися з шкідливою звичкою назавжди. Але у нього є певні плюси.

Відповімо на питання, чи шкідлива електронна сигарета з рідиною без нікотину, чи можна курити під час вагітності? А також дізнаємося, що входить в «безпечний» склад?

↑ зміст

Склад рідини для електронних сигарет

Рідина для ширяння, яка не містить нікотин, відрізняється різним смаком, оскільки в складі є різні ароматичні добавки. Існує думка, що чим відоміший виробник рідини, то тим безпечніше продукт. Але це не твердження.

Щоб відповісти на питання, чи шкідливі електронні сигарети без нікотину для здоров’я людини і оточуючих людей, потрібно розібратися в складі. Згідно з офіційною інформацією, в рідині міститься гліцерин — компонент, який знайшов широке застосування в косметологічної та харчової промисловості. До складу його додають, щоб створити необхідну густоту.

Пропіленгліколь — дозволена і офіційно зареєстрована смакова добавка. Вона є розчинником інших компонентів, сприяє утриманню вологи.

В складі є інші інгредієнти:

  • Стерильна вода;
  • Ароматизатори.

Асортимент ароматизаторів вражає уяву. Можна купити рідину з шоколадним, м’ятним, апельсиновим, ананасовим, горіховим, ванільним і іншим смаком. Але не всі ароматизатори безпечні для організму людини.

В деяких рідинах є нікотинова складова в різних дозуваннях. Це не обов’язковий компонент. Вміст нікотину коливається від фортеці заправки для електронної сигарети.

Кому важко дається перехід на електронну сигарету, лікарі рекомендують поступово переходити — починати з міцних рідин і поступово зменшувати дозування.

↑ зміст

Електронна сигарета без нікотину — шкода чи користь?

Шкода від електронних сигарет без нікотину часто перебільшують. Щоб розібратися, чому так відбувається, розглянемо «шкідливість» кожного компонента. Існує думка, що пропіленгліколь — дуже шкідливий компонент.

Деякі джерела в Інтернеті стверджують, що ця речовина шкідливіше нікотину і тютюну разом узятих. Але це міф. Вчені довели, що шкода може бути тільки в двох варіантах — алергічна реакція внаслідок індивідуальних особливостей організму і споживання за один раз більше 3000 мл речовини.

Що ж стосується гліцерину, багато також впевнені, що він є небезпечною речовиною, оскільки при нагріванні виділяються канцерогенні пари. При цьому випадково або навмисно ніхто не згадує, що температура нагрівання повинна перевищує 2500 градусів.

Ароматизатори — явно не корисний продукт. Однак якщо задуматися, то вони міститися в багатьох продуктах харчування, які вагітні, дорослі чоловіки і жінки вживають щодня. Тому все відносно.

При вагітності парити категорично заборонено. Основні ризики для жінок такі:

  1. Мимовільне переривання вагітності.
  2. Передчасна родова діяльність.
  3. Дефіцит кисню.
  4. Ускладнення пологів.
  5. Відшарування плаценти.

Навіть незначне надходження нікотину в організм при виношуванні дитини негативно відбивається на внутрішніх органах — серце, кровоносні судини, органи сечовивідної системи. У жінки може народитися дитина з пороком серця або астматик.

В підлітковому віці ширяння електронної сигарети призводить до розвитку бронхіальної астми, може сповільнитися статевий розвиток.

В процесі розвитку куріння ЕС заважає нормальному функціонуванню внутрішніх органів і систем.

↑ зміст

Міфи про електронні сигарети

Електронна сигарета — це абсолютно нешкідливий спосіб куріння, допомагає замінити звичайні сигарети — так стверджують виробники новомодного девайса. Однак це тільки реклама. ЕС не безпечні, оскільки містять нікотин, канцерогени.

Склад рідини для ширяння не регулюється будь-якими стандартами, відповідно, заявлений склад може мати відчутні відмінності від реальності.

Другий міф — ЕС наносять шкоди оточуючим людям, курити можна де завгодно. Пари, які випускаються сигаретами, представляють певну небезпеку для оточуючих, оскільки виділяються канцерогенні речовини — правда, в мізерною дозуванні.

Третій міф — ЕС допомагає кинути палити. На жаль, це помилкове твердження. Просто одна залежність людини перетворюється в іншу, а в деяких випадках вони і зовсім об’єднуються — людина використовує електронну сигарету, не відмовляється і від звичайного тютюну.

Якщо в цілому, то років — це відносно безпечно, якщо порівнювати з звичайними сигаретами, але воно все одно не рекомендується при вагітності, підліткам, відповідно, згубний вплив все ж є.

↑ зміст

Переваги безнікотинові сигарет

Під терміном «безнікотинові ЕС» мається на увазі застосування рідини, яка не включає до свого складу нікотин. Пар відрізняється смачним ароматом, відсутня неприємне першіння в горлі.

Говорити про користь ЕС — неправильно, оскільки вона повністю відсутня для тих людей, які ніколи не курили. Говорити про позитивні моменти можна тільки в тому контексті, коли курець переходить на років.

До переваг ЕС можна віднести відсутність «пасивного» куріння, оскільки на оточуючих людей пар практично не діє, відрізняється приємним запахом (в залежності від вибору ароматизатора).

до другого переважно відносять відсутність специфічного запаху сигарет в житловому приміщенні, на одязі, волоссі. Також немає жовтизни на зубах, пальцях рук, нігтях. І найважливіший плюс — відсутність залежності від нікотину.

На закінчення можна сказати, що негативний вплив ЕС на організм людини до кінця не вивчено, при цьому зростають продажу і популярність пристрою. Повністю безпечним ширяння назвати не можна, але це хороша альтернатива звичайним сигаретам.

Шкідливо курити електронні сигарети з рідиною без нікотину?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *