Снюс: що таке і чим він шкідливий?

Смоктальний тютюн активно використовували в Європі з початку 19 століття. Сьогодні снюс став популярний, через те, що в багатьох країнах прийняли закони про заборону куріння в громадському місці. Адже тютюн можна жувати, не завдаючи шкоди оточуючим.

Хоча в деяких державах продавати снюс забороняється, так як в його складі є маса нікотину. Однак виробники тютюнової суміші стверджують, що вона менш небезпечна, ніж сигара.

Експерти запевняють, що фірми, які виготовляють снюс, відверто лукавлять. Вони приховують інформацію про те, що шкода суміші на організм людини досить істотний. Тому варто знати, які небезпеки таїть в собі жувальний тютюн.

↑ зміст

Чим є снюс

Снюс: що таке? Це жувальний шведський тютюн. Його головна відмінність від сигарет — продукт не підпалюють, а жують.

Часто тютюн фасують в пакетики з целюлози. Концентрація нікотину змінюється в залежності від розміру мішечка.

Виробники тютюнової суміші, основний компонент пастеризують, убиваючи в ньому патогенні мікроорганізми. Для цього пакети обробляють паром, а після охолодження упаковують в бляшану тару.

В домашніх умовах подібний тютюновий продукт приготувати складно. У складі снюса, робити на виробництві є такі компоненти:

 1. тютюн;
 2. харчові ароматизатори;
 3. цукор;
 4. сіль;
 5. нітрозаміни;
 6. вода.

За типом упаковки снюс може бути не тільки порційних (в пакетиках), але і розсипних. Останній поміщають в картонні коробки з пластиковою кришкою, як вони виглядають видно на фото. Він зручний тим, що при кожному використанні людина може взяти зручну для нього порцію.

Найпопулярніші виробники жувального тютюну — це Catch Lavander, Catch Dry Cassis Menthol, Catch Dry Eucalyptus і Catch Dry Vanilla Coffee.

Для отримання ефекту від застосування снюса, целюлозний пакетик прикладають до ясен під верхню губу або поміщають за щоку. Тютюнова жуйка починає діяти через 5-30 хвилин.

Довше тримати мішечок з нікотином не рекомендується. Так як шкідливі компоненти набагато швидше всмоктуються в кров, ніж речовини зі звичайних сигарет.

Використаний снюс необхідно викинути. Якщо його розсмоктувати більше 70 хвилин або застосовувати повторно відбудеться інтоксикація організму.

Деякі переконані, що тютюнова жуйка допомагає кинути палити. Але швидше за все ці люди просто не замислюються над тим: чи шкідливий снюс і не розуміють наскільки він небезпечний для здоров’я в дійсності.

↑ зміст

Шкода жувального тютюну

Для тих, хто замислюється: жувальний тютюн шкідливий чи ні, експерти наводять факти, що підтверджують небезпеку знесення. Щоб усвідомити масштабність негативних реакцій після жування тютюну, вчені рекомендують звернути увагу на його небезпечний склад.

Найнебезпечнішим і головним речовиною снюса є тютюн, в якому міститься 5-11 мг / г нікотину. Це агресивна і їдка рідина, що збільшує ризик розвитку безлічі захворювань, включаючи онкологію.

Також в жувальній тютюні містяться ароматизатори. Синтетичні замінники смаку згубно впливають на печінку та інші органи.

Ще в складі жувальної суміші є канцерогени, включаючи нітрозаміни, нікель і полоніум -210, є радіоактивною речовиною. Дослідження показали, що в Снюс концентрація небезпечних елементів в 100 разів більше, ніж в пиві.

Навіть незначна кількість цих речовин може в рази збільшити ймовірність розвитку раку. Після проникнення в слизову хімічні елементи швидко потраплять в кров і рознесуть по всьому організму, що може привести до розвитку онкології в будь-якій частині тіла.

Виявити в якому саме місці з’явиться рак неможливо. Деякі можуть жувати тютюн роками і не хворіти, а іншим достатньо одного місяця, щоб у них розвинулася пухлина.

Вчені з США після проведення ряду досліджень з’ясували, що найбільш часто від жувального тютюну страждає ротова порожнина. Регулярне зловживання Снюс в 50 разів підвищує ризик розвитку захворювань ясен, щік, зубів і внутрішньої частини губ.

Клітини тканин рота намагаються сформувати бар’єр, який повинен попереджати подальше поширення жувального тютюну. Але канцерогени перетворюють звичайні клітини в ракові.

Крім раку губ, щік і рота, у любителів снюса може розвинутися рак кишечника, шлунка і підшлункової залози. Американські і норвезькі вчені з’ясували, що ризик онкологічних уражень цих органів при жуванні тютюну підвищується на 40-67%.

Жувальний тютюн ніж шкідливий його складу? У Снюс є сіль. У порівнянні з вище описаними речовинами, вона здається більш безпечним компонентом. Але хлорид натрію викликає скачки артеріального тиску.

Також зловживання сіллю підвищує ймовірність розвитку хвороб серця і судин. За даними швейцарських вчених ризик появи серцевих нападів після регулярного жування тютюну зростає на 5%.

Підвищений вміст цукру в Снюс стає причиною появи стоматологічних захворювань. Хоча більшість фірм, що виготовляють тютюнову жуйку, запевняють, що вона не залишає нальоту на зубах і не викликає неприємного запаху з рота. Вчені переконані, що це простий рекламний хід.

Ще снюс може шкодити тим, що при його регулярному жуванні смакові рецептори втрачають свою чутливість. В результаті у людини може статися розлад травлення. Він може або повністю втратити апетит або, навпаки, почати їсти все підряд.

Тютюнова суміш збільшує ймовірність атрофії м’язів. Отже, застосування тютюну для підвищення результатів спортивних змагань є безпідставним.

Завзяті снюсери можуть використовувати в тиждень близько 3 банок тютюну, в складі якого багато цукру. Зловживання глюкозою збільшує ризик появи діабету 2 типу.

Також цукор і тютюн сприяють виникненню захворювань ротової порожнини:

 • знижене слиновиділення;
 • запалення ясен;
 • карієс.

При регулярному жуванні снюса підвищується ймовірність виникнення раку грудей у жінок віком до 55 років. Жувальний тютюн сильно небезпечний для вагітних, адже він може викликати еклампсію і передчасні пологи.

Снюс ніж шкідливий для чоловіків? Вчені всього світу провели безліч досліджень, які доводять, що тютюн негативно впливає на потенцію. У курців зі стажем знижується лібідо і порушується репродуктивна функція.

Ще один негативний наслідок, часто виникає після жування тютюну — це порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Після всмоктування в слизову оболонку рота компоненти суміші швидко надходять в кишечник і шлунок, надаючи руйнівний вплив.

Тому у людини може з’явитися нудота і інші диспепсичні розлади. Також подібні симптоми розвиваються при занесенні разом з пакетом тютюну в рот бруду і різних інфекцій.

Снюс дуже швидко викликає звикання. Сильна залежність призводить до постійного отруєння організму, що може супроводжуватися частою діареєю і блювотою.

Інші негативні наслідки впливу нікотину на організм:

 1. розвиток ранньої менопаузи у жінок;
 2. гормональні порушення;
 3. підвищення ймовірності появи остеопорозу;
 4. загальна слабкість;
 5. сплутаність свідомості.

↑ зміст

Що небезпечніше жувальний тютюн або сигарети?

Сигарети або снюс що шкідливіше? В тютюнової жуйки, як і в звичайному сигаретному виробі, є маса шкідливих речовин.

В одній порції снюса концентрація нікотину в 5 разів перевищує дозу, що міститься в сигареті. Відповідно до жувального тютюну людина звикає набагато швидше, ніж до сигарет.

Однак з точки зору шкоди для оточуючих, небезпека від сигарет буде більш істотною. Адже курець видихає дим, в якому міститься більше 600 канцерогенних речовин. Як відомо, ці хімічні елементи шкідливі для людей, що знаходяться поруч з людиною, що палить більше, ніж для нього самого.

Ще одна перевага снюса перед сигаретами в тому, що він не утруднює дихання. Адже при жуванні не утворюються елементи горіння, які могли б проникнути в легені.

Так чи є сенс кидати куріння сигарет за допомогою тютюнової жуйки? У людини, що намагається позбутися шкідливої звички, організм відчуває дефіцит нікотину.

Реклама снюса говорить, що при вживанні тютюну тіло отримає потрібну кількість наркотику, що зніме симптоми залежності. Але в дійсності, дозування нікотину в тютюновій жуйку набагато вище, ніж в сигаретах. Тому позбутися залежності вживати снюс буде ще складніше, адже він є сильним наркотиком.

Тим, хто бажає розлучитися з курінням, краще використовувати відносно безпечні методи — пластир, таблетки або електронні сигарети. Ці способи можна назвати абсолютно нешкідливими, але вони більш щадні. Концентрація алкалоїдів, канцерогенів і важких металів в них набагато нижче, ніж в Снюс.

Експерти рекомендують тим, хто прийняв тверде рішення відмовитися від тютюнопаління робити це відразу, не вдаючись до використання допоміжних засобів. У перші дні «синдром відміни» відчувається дуже гостро, що буде проявлятися низкою неприємних симптомів:

 1. безсоння;
 2. дратівливість;
 3. підвищена пітливість;
 4. агресивність;
 5. тремор кінцівок.

Але через два тижні нікотин виведеться з організму, і тіло почне відновлюватися. Уже через рік після відмови від куріння з легких вийде половина сажі, а через п’ять років знизитися ризик розвитку онкології на 40%.

Фахівці настійно не радять замінювати куріння тютюну Снюс. Адже наслідки можуть бути більш шкідливими і відчутним.

Люди, які звикли до великої кількості нікотину, з часом можуть просто не змогти відмовитися від жувального тютюну і будуть збільшувати дозу, що призведе до справжньої наркоманії.

< p> Тому існує ряд протипоказань до застосування снюса та інших тютюнових виробів:

 • вік до 18 років;
 • наявність хронічних хвороб серця і судин;
 • вагітність;
 • годування грудьми.

Примітно, що більшість наукових досліджень, які вивчають шкоду знесення, не приймають до слухаю важливі фактори (рівень життя, освіти, вживання спиртного, робота на шкідливому виробництві), що впливають на здоров’я людини. Все це може змінювати результати наукових робіт, підвищуючи користь жувального тютюну або роблячи його шкода більш істотним.

Але все дослідники сходяться на думці, що ризик від вживання снюса значно нижче шкоди від куріння. Причому більша частина популяційних досліджень вивчає наслідки жування снюса протягом 10 років.

За останні роки концентрація згубних компонентів в жувальній тютюні суттєво знизилася. Однак дослідники звертають увагу на те, що вплив снюса на організм не було повністю вивчено.

Снюс: що таке і чим він шкідливий?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *