L-карнітин користь і шкода: побічні ефекти у жінок і чоловіків

В вісімдесяті роки на ринку спортивного харчування з’явився жиросжигатель — L carnitine. Добавка до сих користується популярністю серед людей, які працюють над красою свого тіла.

Це не дивує, адже засіб добре вивчено. Його перевага не тільки в спалюванні ліпідів, але і в поліпшенні фізичної витривалості і швидкому відновленні після важкого тренування.

Перш, ніж приймати Л карнітин користь і шкода, якого добре вивчені, потрібно знати, що собою являє речовина і як воно діє на організм. Адже крім переваг у препарату є недоліки і протипоказання.

↑ зміст

L carnitine: основні характеристики

Добавку часто зараховують до амінокислот, хоча технічно вона такою не є. Речовина подібно амінокислоті і вітамінів групи В. Тому елемент має другу назву — вітамін ОТ.

Л-карнітин виробляється людським організмом при взаємодії двох амінокислот — метіоніну і лізину. Процес відбувається в нирках і печінці, але левокарнітіна накопичується в різних частинах тіла, включаючи м’язи, мозок і навіть сперму.

L-carnitine може надходити в організм природним способом. Він міститься в таких продуктах:

 1. червоне м’ясо;
 2. соя;
 3. авокадо.

Існує 2 види речовини — карнітин Л і Д. Перша форма є біологічно активною, а друга немає, тому її не включають до складу харчових добавок.

ALCAR — ще одна відома форма карнітину . Вона накопичується в ЦНС і корисна тим, що попереджає дегенерацію мозку і загальмовує процес старіння.

Препарати на основі L карнітину приймають під час їжі в кількості 2-3 грами. Для кращого засвоєння речовини прийом поєднується з вживанням протеїну (до 40 г) і вуглеводів (від 40 г).

Відносно ацетілкарнітіна, то його п’ють між перекусами, поєднуючи з іншими жиросжигателями (кофеїн, зелений чай).

↑ зміст

Корисні властивості добавки

Карнітин дуже корисний для здоров’я жінок і чоловіків. Застосування добавки не заборонено навіть в дитячому віці.

Речовина призначають при гіпертонії, атеросклерозі, гормональні порушення і проблеми з серцем. Але популярність воно набуло завдяки жиросжигающему і енергозберігаючому дії.

З’ясувалося, що L-carnitine робить людину не тільки фізично сильним, але і підвищує інтелект. Також він виводить з організму шкідливий холестерин, зміцнює імунітет і продовжує життя.

Для чоловіків, що займаються спортом, користь Л карнітину досить істотна. Це швидкий приріст м’язової маси і спалювання жирового прошарку.

Для жінок добавка цінна тим, що з її допомогою зберігаються округлі форми і спалюється зайві запаси жиру. Також для представниць слабкої статі постійний прийом кошти буде гарантом їх фізичного здоров’я і гарного самопочуття при інтенсивних тренуваннях і дотриманні виснажливих дієт.

Інші корисні властивості жиросжигателя:

 • покращує метаболізм;
 • підвищує транспорт клітин;
 • активує регенераційні процеси;
 • нормалізує гормональний фон;
 • ефективний у боротьбі з ВІЛ-інфекції;
 • насичує клітини киснем;
 • позбавляє від безсоння і дратівливості;
 • посилює вплив інсуліну;
 • підвищує апетит.

Однак шкідливий спалювач жиру? І як можна убезпечити себе від небажаних реакцій, які можуть з’явитися після використання засобу?

↑ зміст

Негативні сторони прийому Л-карнітину

l карнитин користь і шкода якого вивчаються багато років, згідно з інструкцією, приймають у кількості 500-150 мг на добу за 20 хвилин до занять спортом.

Дієтологи радять пити всім людям 5 г левокарнітіна в день. Але більшість лікарів переконані, що організм не засвоює більше 2 г речовини за 24 години.

При безконтрольному використанні жиросжигателя і недотриманні дієти, він може завдати шкоди здоров’ю. Хоча передозування відбувається дуже рідко. Ознаки надлишку амінокислотного з’єднання в організмі — це нудота, діарея, судоми, висока концентрація аміаку в біологічних рідинах, тахікардія.

Шкода від л карнітину часто відчувають на собі жінки. При регулярному прийомі сжигателя жиру у них відбуваються збої в менструальному циклі.

Але багато дослідників вважають, що справжні причини порушення криються в інтенсивних тренуваннях. Також менструація пропадає при стрімкій втраті ваги і зміни, що відбуваються в жіночому організмі. Якщо цикл не нормалізується через 2-3 місяці, необхідно звернутися до гінеколога.

Шкода і побічні ефекти від левокарнітіна розвиваються не часто. Після прийому добавки виникають такі негативні прояви:

 1. алергія;
 2. слабкість в м’язах;
 3. диспепсія;
 4. безсоння.

Якщо організм не сприймає карнітин шкоду від нього буде таким же, як від прийому більшості лікарських засобів. Це розлад шлунку, головний біль, нудота.

У людей, що мають проблеми з шлунково-кишкового тракту, після прийому жиросжигателя з’являється неприємних запах з рота. При наявності вищеописаних симптому необхідно припинити використовувати добавку і звернутися до лікаря.

Якщо приймати l карнитин то шкода полягає не тільки в передозуванні або розвитку побічних реакцій. Існує три протипоказання, що забороняють пити добавку. Це непереносимість карнітину організмом, лактація і вагітність.

Деякі дослідники виявили, що L-carnitin підвищує ймовірність розвитку атеросклерозу. Але згодом були проведені інші медичні експертизи, які заперечують цю теорію.

Так, приймати Л-карнітин з метою спалювання зайвого жиру безглуздо. Основне призначення добавки — допомога у створенні красивого тіла при якісних тренуваннях.

Найкраще починати використовувати спалювач жиру при першому відвідуванні спортзалу. Але речовина також ефективно при середньому і професійному рівні навантажень.

Перед початком використання добавки рекомендується порадитися з тренером і лікарем. Фахівці складуть схему прийому, що дозволить мінімізувати ризик розвитку побічних ефектів.

L-карнітин користь і шкода: побічні ефекти у жінок і чоловіків

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *