Чи шкідливі протизаплідні таблетки для організму жінки?

Медицина вже давно не стоїть на місці, жінки можуть вибирати оптимальний метод запобігання від вагітності. Гормональна контрацепція ділиться на два типи: оральна і парентеральная. Однак найбільш популярними і поширеними вважаються комбіновані оральні контрацептиви — протизаплідні таблетки.

Всі препарати цієї групи, незалежно від виробника, так чи інакше впливають на гормональний фон жінки. Як правило, таблетки містять два гормони — це синтетичні аналоги прогестерону і естрогену, речовини працюють на пригнічення овуляції.

Іншими словами, яйцеклітина не дозріває і не виходить в матку. Додатково згущується цервікальна слиз, попереджається проникнення сперматозоїдів, змінюється структура ендометрія. Навіть якщо сперматозоїд проникає в порожнину матки, закріпитися там він не в змозі, ефективність методу досягає 99%.

↑ зміст

Користь і шкода протизаплідних таблеток

Чим шкідливі протизаплідні таблетки? Гормональні таблетки нерідко призначають жінкам при гормональних порушеннях, наприклад, при нерегулярних і болісних менструаціях, полікістоз яєчників, фолікулярної кісті. Буває, що дівчата п’ють протизаплідні таблетки для усунення проблем зі шкірою обличчя, вугрової висипки.

Ефективність подібної терапії досить висока, результат з’являється в короткі терміни. Через місяць шкіра стає чистою, місячні приходять вчасно, больовий синдром змінюється помірним дискомфортом або проходить зовсім.

Як показують відгуки приймають таблетки, препарат позитивно позначається на стані нігтів і волосся, що нерідко підкуповує жінок.

Принцип лікування простий:

 1. при недостатньому продукуванні прогестерону і естрогену таблетки «відключають» їх;
 2. організм жінки працює завдяки синтетичним аналогам гормону.

Кістозні новоутворення в яєчниках практично завжди супроводжуються висипом вугрів, що обумовлено підвищеною кількістю андрогену в крові, нестачею естрогену. Аналогічно справи йдуть з гірсутизм, коли жінка страждає від оволосіння за чоловічим типом. Естроген з протизаплідних препаратів допомагає збалансувати всі статеві гормони, усунути прояви порушень.

Однак приймати протизаплідні таблетки дозволяється далеко не всім. Чи шкідливі гормональні контрацептиви? Лікарі запевняють, що доза гормонів в засобі мізерна, прийом кошти безпечний і зручний. Але чи так це насправді?

В першу чергу не можна починати самовільне прийом контрацептивів, підбір повинен здійснювати тільки гінеколог. Також важливо перед застосуванням ознайомитися з інструкцією, зважити всі за і проти такого методу для здоров’я.

Шкода гормональних контрацептивів пов’язують з великою ймовірністю розвитку небажаних реакцій організму. З боку органів ендокринної та статевої системи можливі:

 • збільшення розміру грудей, виділення з неї, хворобливість;
 • збільшення маси тіла;
 • зміна лібідо, вагінального секрету;
 • кровотечі між менструаціями.

В окремих випадках жінка страждає від головного болю, мігрені, у неї знижується настрій. Шкода протизаплідних таблеток може проявлятися проблемами травного тракту, блювотою, нападами нудоти.

Нерожавшим дівчатам загрожують такі ж симптоми, як і народжували. Будь-який з перерахованих ефектів розвивається в самому початку прийому ліків, незабаром інтенсивність знижується.

↑ зміст

Протипоказання до застосування

Шкода від протизаплідних таблеток буде істотним, якщо жінка приймає їх необдумано, має певні протипоказання. До обмежень відносять патології: гіпертонія, тромбоз, серцево-судинні порушення. Не можна вживати оральні контрацептиви після перенесеного операційного втручання, а також якщо жінка має пристрасть до куріння.

З усього перерахованого можна зробити простий висновок, що корисними протизаплідні засоби можуть бути тільки для абсолютно здорового жіночого організму. Через деякий час організм звикає до таблеткам, їх необхідно замінювати іншими засобами.

Рекомендовано попередньо пройти повне обстеження, встановити наявність захворювань, визначити ймовірність тромбозів. Під час прийому гінеколог розповість жінці, шкідливо пити протизаплідні таблетки, і як вони впливають на зачаття, чи шкідливі протизаплідні таблетки для родили.

↑ зміст

Особливості впливу таблеток на організм

Жіночий організм — це цілісна система, в ній все взаємопов’язане. Гормональний фон регулюється гіпофізом і гіпоталамусом, але приймаючи протизаплідні таблетки, зв’язок між головним мозком і яєчниками порушується.

З боку яєчників зворотного зв’язку не спостерігається, основна мета протизаплідних засобів — пригнічення власної системи. Завдання гормональних препаратів полягає у виснаженні яєчників, а не блокування їх роботи.

Синтетичні гормони в рази активніше, ніж натуральні, при тривалому застосуванні у жінки виникають порушення на тлі регуляції мозку. Яєчники припиняють функціонувати, зменшується їх розмір, відзначається звуження судин, коли жінки пили препарати, відбувається нестача поживних речовин.

Основний ефект від таблеток полягає в створенні в організмі жінки патології, яка не дасть їй завагітніти і виносити дитину. Протизаплідні таблетки шкода дають перманентний, жінка після скасування пігулок тривалий час не зможе мати дітей, вона змушена вдаватися до заходів:

 1. гормональна стимуляція овуляції;
 2. штучне запліднення;
 3. таблетки для зачаття дитини;
 4. прийом гормональних ліків протягом всієї вагітності.

Крім збою роботи яєчників, тривале застосування оральних контрацептивів стає причиною атрофії ендометрія, патологічних змін в шийці матки, аж до передраковий стан.

↑ зміст

Ожиріння від прийому контрацептивів

Нічого доброго не вийде, якщо гормональні контрацептиви приймає жінка зі схильністю до надлишкової маси тіла, оскільки є ризик неконтрольованого ожиріння.

Причини слід шукати в підвищенні рівня цукру крові, що для організму стає справжнім стресом. У свою чергу підшлункова залоза змушена продукувати все більше гормону інсулін, розвивається порушення обмінних процесів.

У багатьох країнах світу такі кошти відносять до групи канцерогенних, оскільки вони підвищують ймовірність раку грудей. Про це медики заздалегідь попереджають жінок, застерігаючи від захворювання.

Добре, якщо жінка прислухається до побажань доктора. Також потрібно знати, що такі кошти захищають виключно від небажаної вагітності, але не від захворювань, що передаються статевим шляхом.

↑ зміст

Чи застосовувати засіб в лікувальних цілях?

Якщо жінка проходить курс лікування протизаплідними таблетками, необхідно знати, що по суті ніякого терапевтичного ефекту і не відбувається. Яєчники всього лише припиняють працювати, втрачається зв’язок з головним мозком. Таблетки корисні лише на перший погляд.

У пацієнтки припиняються неприємні симптоми, налагоджується менструальний цикл, шкірні покриви стають чистішими, однак насправді проблеми тільки збільшуються.

Деякі гінекологи призначають засіб для усунення кісти, але якщо жінка хоче позбутися від захворювання і після цього народити пару дітей, протизаплідні засоби приймати не дуже корисно.

Відзначено випадки, коли після відмови від контрацептивів ослаблена внутрішня система стає ще більш вразливою, пригніченою. На відновлення піде чимало місяців і навіть кілька років.

Найбільш поширеними негативними явищами після припинення прийому гормональних контрацептивів є:

 • припинення менструацій;
 • відновлення симптоматики, яка була до прийому таблеток;
 • зниження статевого потягу.

Чи шкідливо приймати протизаплідні засоби разом зі спиртним? Якщо в розумних кількостях, шкоди організму не буде, проте допускати великі дози спиртного не можна, інакше діючі речовини препарату не засвояться.

Чи шкідливі протизаплідні таблетки для організму жінки?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *