Чим корисні пивні дріжджі в пігулках для жінок і чоловіків?

Для повноцінного здорового функціонування людського тіла потрібен повний комплекс мікроелементів, вітамінів, мінералів, одержуваний безпосередньо з їжі і води. Недоліком того чи іншого можуть скористатися хвороботворні бактерії і віруси.

Щоб цього не сталося, організм користується своєрідними повідомленнями про потреби, викликаючи мимовільну потяг до продукту. У природних умовах людина оточений джерелами всього необхідного.

В даний час, велика частина населення далека від природного місця існування, тому на світ з’явилося безліч варіантів БАДів. Біологічно активна добавка — це золота середина між лікувальним засобом і продуктом харчування.

Ними не лікуються і не харчуються, зате вони можуть зіграти вирішальну роль при профілактиці захворювань або значно допомогти основного комплексу препаратів. Видатний представник цього класу — пивні дріжджі.

↑ зміст

Що це таке пивні дріжджі?

Під цією назвою об’єднуються кілька видів одноклітинних грибків. Багато з них взяті з природи, деякі були виведені штучно для алкогольної промисловості.

Як це пов’язано з пивом? Причина в середовищі існування грибків. Пивоварне сусло — ідеальне середовище для цих організмів. У процесі життєдіяльності бактерії активно виділяють ферменти, незамінні для варіння пива, а також накопичують корисні речовини. Тому пивні дріжджі — це природне джерело вітамінів. Корисність поєднується із зручністю, їх можна зустріти в трьох формах випуску:

 • таблетка,
 • порошок,
 • рідкий концентрат.

Перший варіант найбільш популярний і доступний в будь-якій аптеці, відпускається без рецепта. Ціна залежить від виробника, але не перевищує вартості звичайного вітамінного препарату.

Основна частка корисних речовин пивних дріжджів — вітаміни, а саме B1, B2, B6, B12. На другому місці — вітамін D. Від 0,6 до 2% сухого дріжджового залишку може містити цей елемент. До слова, до винаходу його синтетичного аналога, основний харчовою добавкою на цей випадок були саме пивні грибки.

Присутні також такі елементи:

 1. Вітаміни C, E, P.
 2. Фосфор.
 3. Калій, кальцій, магній, цинк.
 4. Мідь, кремній, натрій.
 5. Сірка, селен.

Справедливості заради варто згадати, що корисні бактерії в чистому вигляді не можуть похвалитися великим вмістом перерахованих мінералів.

Тому дуже часто можна зустріти пивні дріжджі з сіркою, кальцієм, магнієм і так далі.

↑ зміст

Чим корисні пивні дріжджі?

Дія добавки обумовлено комплексом вітамінів групи B і мінеральних речовин в її складі.

Комплекс B-вітамінів є компонентом ферментних систем, що регулюють обмін БЖУ. Однак кожен з них має специфічну роль.

Повний наявність набору вітамінів — важлива умова збалансованого метаболізму. Вони належать водорозчинні класу, тобто не здатні накопичуватися в органах і жирових тканинах.

Тому людина потребує постійного збалансованому забезпеченні вітамінами A, B і C.

Чотири представники групи B корисні для центральної і периферичної нервової системи і відновлення пов’язаних тканин.

Вітамін B1 (тіамін) — одна зі складових ферментативних реакцій, в результаті — обміну БЖУ. Бере участь в ключових метаболічних процесах серця, кров’яних клітин, м’язів і в проведенні нервових імпульсів в синапсах.

Вітамін B2 (рибофлавін) також регулює окислювально-відновні реакції при засвоєнні БЖУ. Його особливості: підтримка зору і здоров’я шкіри, участь в синтезі гемоглобіну.

Вітамін B6 (піридоксин) подібно аналогам необхідний для збудження центральної нервової системи і управління периферійними зонами. Бере участь у метаболізмі амінокислот, синтезі і вивільненні нейромедіаторів (дофамін, норадреналін, адреналін, серотонін, гістамін).

Вітамін B12 (ціанокобаламін) необхідний для ефективного кровообігу. Еритроцити в період від зародження до зрілості потребують постачання цього вітаміну. З’єднання є компонентом набору хімічних речовин відповідають за:

 • метилювання ДНК і РНК;
 • синтез білкових молекул;
 • обмін БЖУ і амінокислот;

Крім цього бере участь в процесах відновлення та забезпечує ріст клітин різних тканин.

↑ зміст

Показання до застосування

Область застосування пивних дріжджів наближається до універсальної. Їх може приймати як чоловік, так і жінка, незалежно від віку.

Ці добавки не тільки поліпшують здоров’я в цілому, але і підтримують здоровий зовнішній вигляд.

Для такої мети особливо корисні пивні дріжджі в таблетках, так як вони додатково збагачені окремими мінералами.

Їх приймають в наступних випадках:

 1. Проблеми з волоссям. Прийом дріжджів позитивно впливає на ріст волосся, їх структуру. Важливу роль тут відіграють вітаміни групи B, D, E і цинк.
 2. Набір маси. Хоча тут немає прямої залежності, але дріжджі можуть допомогти набрати вагу. Вони сприяють процесам метаболізму і секреції в травній системі. Так що при посиленому харчуванні вони можуть стати в нагоді.
 3. Тріщини в куточках губ. Брак вітаміну B2 може давати негативний відгук на шкіру, створюючи заїди у дорослих і дітей.
 4. Фурункульоз. Молодому організму властиві гормональні перебудови, які виливаються в висипання на шкірі. Причиною також може бути погіршення секреції печінки і шлунка. Пивні дріжджі нормалізують обмін речовин, в тому числі, травлення.

До всього іншого, прийом препарату покращує стан шкіри за рахунок цинку, сприяє виведенню токсичних речовин.

↑ зміст

Шкода пивних дріжджів

Яким би не був корисним даний препарат, присутні певні ризики появи негативних відгуків на органи. Якщо грибкові бактерії містять тільки вітаміни і мінерали, то чим шкідливі пивні дріжджі? Зазвичай корисний препарат дійсно може викликати хворобливі реакції в трьох випадках:

 • індивідуальна непереносимість компонентів;
 • побічні дії;
 • поєднання з іншими речовинами.

Пивні дріжджі протипоказані при дисбактеріозі будь-якій стадії. Причина цього в грибку як основному діючій речовині. Він потрапляє в кишечник і не перетравлюється належним чином ослабленою імунною системою. В результаті, дріжджі освоюють людський організм як постійне місце проживання.

З цієї ж причини препарати шкідливі при кандидозі, молочниці і інших грибкових заражених.

Кожна прийнята таблетка навантажує роботою нирки і печінку. Якщо у людини є патології, пов’язані з цими органами, від дріжджів краще відмовитися.

Погіршення місцевого і загального імунітету — привід для заборони препарату вагітним, годуючим матерям і дітям до 3 років.

У деяких людей може спостерігатися алергія на дріжджові продукти.

Побічні дії препарату розвиваються при передозуванні і малоймовірні, якщо пацієнт приймає його належним чином. Шкідливий симптом тільки один — кропив’янка.

Погано поєднуються грибки і леводопа (противопаркинсоническое засіб). Вітамін B6 знижує його фармакологічна дія.

Поєднання дріжджів з алкоголем і сечогінними препаратами не вредно, але знижує рівень вітаміну B1 в препараті.

Також препарат втрачає лікувальні властивості, якщо приймати його одночасно з пероральними контрацептивами, пеніциліном, теофіліном, ізоніазидом.

Чим корисні пивні дріжджі в пігулках для жінок і чоловіків?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *