Чим корисна Омега 3 для жінок?

Багато людей виключають зі свого раціону жири — одні є прихильниками здорового способу життя, іншим людям це необхідно внаслідок деяких захворювань. Однак знежирений раціон позбавляє організм мінералів і вітамінів, які необхідні для нормальної роботи всіх внутрішніх органів і систем.

Жирні кислоти є особливою групою ліпідів, які не можуть продукуватися в організмі людини, відповідно, надходять тільки при вживанні їжі. Їх дефіцит позначається на шкірному і волосяному покриві, емоційному стані, серцево-судинної і травної системи і т.д.

Чим корисна Омега 3, 6, 9? Ці кислоти відповідають за красу і молодість, нормальний стан шкіри і волосся, допомагають працювати серцю, зміцнюють кровоносні судини, беруть участь в травних, обмінних та ін. Процесах в людському організмі.

Давайте розберемося, що представляють собою жирні кислоти, для чого корисно Омега-3, і які препарати можна приймати?

↑ зміст

Що таке Омега-3?

Риб’ячий жир постає одним з декількох компонентів, які необхідні для жінок і чоловіків. Він підтримує здоров’я, молодість і красу. До його складу входять речовини, які потрапляють в людський організм тільки з продуктами харчування.

Важко недооцінювати користь Омеги-3. Вона бере участь у всіх процесах в організмі, сприяє зміцненню імунного статусу, захищає від впливу агресивних чинників. На тлі збалансованого харчування можна отримати достатню кількість цього компонента.

Однак якщо раціон урізаний внаслідок якогось захворювання або дієти, то дефіцит позначається на стані пацієнта. В цьому випадку альтернативою виступають капсули, що містять даний інгредієнт.

Виділяють кілька різновидів кислот Омега-3:

 • Альфа-ліноленова кислота. Цей компонент завжди є в організмі людини. З цієї причини у нього не така висока значимість, якщо порівнювати з іншими різновидами кислот;
 • Ейкозапентаєнова кислота продукується глибоководними рибами, характеризується великою цінністю для дитини, чоловіків і жінок. Бореться із запальними процесами, судинними патологіями, остеопорозом. Найчастіше її недолік спостерігається у дітей, у яких в анамнезі діатез, або у дорослих пацієнтів, які страждають шкірними недугами;
 • Докозагексаєнова кислота знаходиться в жирах морських мешканців. Людський організм не може самостійно виробляти даний компонент, тому у цієї речовини відзначається найвища цінність. Омега-3 знижує ймовірність розвитку інсульту, атеросклеротичних змін в організмі, запалення суглобів і ін. Захворювань.

поліненасичених жирних кислот має істотний недолік — вона швидко окислюється при нагріванні або взаємодії з повітрям, як результат, відсутня не тільки користь, але і спостерігається значної шкоди Омега-3 для організму.

наприклад, масло льону рясніє Омега-3, однак при нагріванні воно перетворюється на канцерогенні речовини.

↑ зміст

Користь кислоти Омега-3

Отже, розглянемо, чим корисна Омега-3 для жінок, чоловіків і дітей. Жирна кислота — це не просто ліпіди. Без неї неможливе вироблення простагландинів, потрібних для регуляції артеріального тиску, температури тіла.

Омега-3 сприяє розширенню кровоносних судин, перешкоджає утворенню згустків крові, забезпечує краще засвоєння кальцію і фосфору в організмі, нормалізує артеріальний тиск. Достатня кількість речовини зменшує утворення молекул і компонентів, які пов’язані із запальними процесами — знижується концентрація ейкозаноїдів і цитокінів.

Ще одна корисна властивість — це профілактика ракових патологій. Якщо вже є онкологічна хвороба в анамнезі, то кислота помітно скорочує зростання пухлинного новоутворення.

До лікувальних властивостей відносять наступне:

 1. Поліпшення роботи мозку внаслідок зміцнення структури клітинних мембран.
 2. Зміцнення судинних стінок, нормалізація кровообігу в організмі.
 3. Сприятливий вплив на роботу травного і шлунково-кишкового тракту.
 4. Зрівноважування емоційного стану, боротьба з депресіями, хронічною втомою, неврозами, нервовими недугами.
 5. Посилення імунного статусу.
 6. Нормалізація гормонального балансу.

Лікарі відзначають, що застосування Омега-3 у жінок сприяє розгладженню зморшок, зміцненню нігтьових пластин, волосся. При вагітності вітамін допомагає знизити вираженість токсикозу або зовсім його уникнути.

Особлива користь відзначається для спортсменів. Кислота допомагає домогтися високих досягнень, оскільки Омега-3 збільшує витривалість і загальний м’язовий тонус, позитивно впливає на процеси обміну, прискорює їх.

Навіщо потрібна Омега-3? Думка фахівців, зокрема кардіологів, полягає в тому, що кислота — це унікальна речовина для серця і кровоносних судин. Вона знижує концентрацію «шкідливого» холестерину, забезпечує протизапальний ефект, попереджає інфаркт міокарда, нормалізує серцевий ритм.

Доцільно споживання вітамінних таблеток при таких захворюваннях:

 • Хронічний панкреатит;
 • Цукровий діабет;
 • Тромбоз коронарних артерій;
 • Гепатоз печінки;
 • Атеросклероз кровоносних судин;
 • Гіпертонічна хвороба;
 • Шкірні захворювання (псоріаз, екзема, розацеа);
 • Алкогольна форма гепатиту;
 • Енцефалопатія;
 • Ревматоїдний вид артриту;
 • Виразкові ураження шлунка, 12-палої кишки та ін.

Доведено, що використання Омега-3 при описаних патологіях — це значне поліпшення самопочуття пацієнта, попередження ймовірних ускладнень хронічних захворювань.

Добова норма Омеги-3 становить від 1 до 2,5 г , а Омега-6 — 4-8 м Під час вагітності норма зростає до 4-5 г.

Якщо в анамнезі серцево-судинні хвороби, психічні розлади, онкологічні хвороби — дозування на добу збільшується на кілька грам .

↑ зміст

Протипоказання і можливі побічні реакції

На тлі безперечною користі Омега-3 (мається на увазі вживання в капсулах), деякі обмеження в застосуванні все ж є. Заборонено додатково приймати вітаміни, якщо присутні камені в сечовому або жовчному міхурі.

Не можна, якщо туберкульоз у відкритій формі, порушення функціональності щитовидної залози, ниркова недостатність хронічної форми, геморагічний синдром. Протипоказанням також виступає алергічна реакція на риб’ячий жир.

Пігулка на основі Омега-3 виробляється тільки з натуральних і безпечних речовин. Сама оболонка є риб’ячим желатином. Капсули проходять потрійний рівень очищення, що гарантує високу ступінь безпеки.

Надмірне надходження Омега-3 в організм призводить до розвитку побічних ефектів:

 1. Порушення травлення.
 2. Проблеми з шлунково-кишковим трактом.
 3. Неприємний присмак у роті.
 4. Нудота, іноді блювота.
 5. Загальне нездужання.
 6. Рідкий стілець.

З особливою обережністю необхідно поєднувати препарати з жирними кислотами і фібратами — похідні фиброевой кислоти, що сприяють зниженню «небезпечного» холестерину в організмі.

↑ зміст

Застосування Омега-3 при вагітності і для дітей

Статистика відзначає, що у жінок і дітей в 80% клінічних картин спостерігається дефіцит поліненасичених жирних кислот в організмі. Запаси цієї речовини під час виношування малюка стрімко тануть — у міру розвитку і зростання дитини в утробі.

Британські вчені провели дослідження, що дозволяє в повній мірі оцінити сприятливу дію Омега-3 при вагітності. Науково доведено, що якщо вагітна жінка приймає препарати на основі кислоти, то діти мають більш високі показники розумового розвитку. Також відзначається поліпшення моторики і координації дітей.

Дефіцит компонента в період вагітності загрожує неправильним формуванням клітин головного мозку, слабкою активністю, зниженою концентрацією уваги, низьким інтелектуальним рівнем.

Вживання Омега-3 при вагітності значно зменшує ймовірність передчасної родової діяльності, є профілактичним заходом еклампсії.

Регулярне споживання риб’ячого жиру дітьми забезпечує наступні ефекти:

 • Активізація роботи мозку;
 • Зниження імпульсивності, агресії;
 • Нормалізація емоційного фону;
 • Збільшення швидкості мислення;
 • Поліпшення зорового сприйняття.

Медичні фахівці рекомендують давати дитині риб’ячий жир щоденно протягом зростання малюка. Дітям не доводиться страждати від неприємного смаку «радянського» препарату, оскільки є спеціальний засіб «Moler» з Омега-3, що володіє приємним лимонним смаком.

↑ зміст

Кращі препарати з Омега-3

Існує великий вибір комплексів, які включать до свого складу поліненасичені жирні кислоти. До найбільш популярним відносять «Супер Омега 3-6-9», Солгар, Доппельгерц Актив, Вітрум Кардіо, Аквамарин Омега-3 і ін. Препарати.

Дітям і дорослим рекомендується вживати капсули перед їжею три рази на добу . Дозування становить 1-2 таблетки. Запивають звичайною водою. Дозу повинен підібрати медичний фахівець, оскільки передозування призводить до надлишку вітаміну А в організмі.

Давати біологічно активні добавки дітям можна з 12-річного віку. До 12 років тільки за рекомендацією лікаря. Асортимент препаратів величезний, розглянемо деякі з них:

 1. Доппельгерц Актив. Лікарська форма — капсули. До складу входить не тільки Омега-3, але і вітамін Е. Препарат має особливу спрямованістю на нормалізацію стану серцево-судинної системи. Інструкція по застосуванню говорить, що приймають по 1-2 капсули три рази на день.
 2. Комплекс «Омега 3-6-9» включає до свого складу концентрований риб’ячий жир високого очищення, масло льону, вітамін Е. Внаслідок свого складу добавка до їжі має тонізуючу і загальнозміцнюючу ефектом, надає омолоджуючу дію на організм. Рекомендується приймати при проблемах з шкірним покривом (дерматологічні захворювання), нігтями, волоссям. Орієнтовна ціна 1500 рублів за 90 капсул.
 3. Омега Солгар є капсулами з різною дозуванням. Відмінність від аналогів полягає в тому, що в них більш висока концентрація вітамінних компонентів. Вартість 30 таблеток близько 1400 рублів.

Відгуки лікарів відзначають, що риб’ячий жир допомагає схуднути, очистити організм від шлаків і токсичних речовин, сприяє нарощуванню м’язової маси, покращує стан шкіри, нігтів, волосся. Також заповнити дефіцит речовини допоможуть продукти — устриці, насіння Чіа, лляне, гірчичне, рижієву, рапсове масло, соєві боби, червона ікра, шпинат.

Чим корисна Омега 3 для жінок?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *