Чим корисний кардіомагніл?

Імовірність розвитку гострої серцево-судинної патології з віком зростає в кілька разів. У пацієнтів, які перейшли кордон в сорок років, захворювання серцево-судинної системи зустрічаються майже у кожного другого. Неуважне ставлення до здоров’я, і конкретно ігнорувань цієї недуги досить часто призводить до летальних наслідків.

Деякі люди мають генетичну і спадкову схильність до цієї групи хвороб. З метою профілактики слід регулярно відвідувати лікаря і сприяти зміцненню організму різними фізіотерапевтичними і профілактичними процедурами.

Нерідко хворим призначається Кардіомагніл, який є невід’ємною частиною профілактичних заходів серцево-судинних патологій. Як і будь-який лікарський засіб, він має низку плюсів і мінусів, яке обмежує його прийом і визначає побічні дії щодо організму. В яких випадках кардіомагніл робить позитивний вплив на організм, а в яких негативне, розглянуто в даній статті.

↑ зміст

Що таке кардіомагніл?

Кардіомагніл є препарат, що містить в своєму складі протизапальний компонент. Даною засіб є найбільш відомим представником групи ненаркотичних нестероїдних протизапальних препаратів.

Головним діючими речовинами Кардіомагнілу є гідроокис магнію і ацетилсаліцилова кислота (АСК), він же аспірин. Крім того він включає перелік допоміжних речовин.

Виробляє препарат зарубіжна компанія «Нікомед». Препарат є препаратом-дженериків. Тобто він є копією оригінального препарату Аспірин-Кардіо, синтезованого німецькою компанією «Байєр».

Є варіації препарату щодо дозування:

 1. Таблетки з дозою Аспірину і магнію — 75,0 і 15,2 міліграм відповідно.
 2. Таблетки з дозою Аспірину і магнію 150,0 і 30,4 міліграм відповідно.

Головна мета призначення Кардіомагнілу — терапія і профілактика серцево-судинної патології. Основний компонент препарату — ацетилсаліцилова кислота має антиагрегатною дією, тобто вона за допомогою особливих фармакодинамических механізмів попереджає формування тромбоемболій, ніж перешкоджає розвитку інфарктів і інсультів, крім того має жарознижувальну дію і знімає запалення. Магній у вигляді гідроксиду має захисну дію відносно стінки слизової шлунково-кишкового тракту і попереджає пошкодження і роздратування, яке викликається ацетилсаліциловою кислотою.

Згідно з дослідженнями — регулярне вживання даного засобу попереджає розвиток ураження серцево-судинної системи в 2 рази.

↑ зміст

Чим корисний кардіомагніл?

Даний лікарський засіб буде корисним у багатьох випадках:

Рекомендується його використовувати в реабілітаційний період після інсульту або іншої гострої серцево-судинної патології, що виникла внаслідок тромбоемболії.

Медпрепарат також слід використовувати в якості терапевтичного засоби при лікуванні і профілактиці ІХС серця

Додатково медзасоби рекомендують вживати для

 • попередження атеросклеротичного ураження;
 • профілактики тромбоутворення;
 • лікування цукрового діабету;
 • терапії обтяженоюспадковістю серцево-судинної патології;
 • профілактики ожиріння і зайвої ваги при наявності схильності до нього;
 • лікування арт
 • компенсації шкідливого впливу на організм при табакуреніі;
 • профілактики дисліпідемії, що свідчить про надмірну концентрацію атерогенних ліпідів в крові;
 • профілактики мігренеподібних болів;
 • відновлення порушеного кровотоку в церебральних судинах;

Додатково кардіомагніл можна застосовувати для відновлення стану організму після операцій з коронарного шунтування для попередження тромбоемболії.

↑ зміст

кардіомагніл користь і шкода

Користь і шкода даного препарату визначається наявністю показання і протипоказань до нього, а також можливими побічними діями.

Прийом препарат з метою профілактики не слід здійснювати особам, які не досягли 40 років, так як ризик розвитку серцевої або судинної патології у наймолодшій віковій групи невеликий.

Неконтрольований прийом препарату може ускладнитися внутрішньою кровотечею в шлунково-кишковому тракті.

Не рекомендується використовувати кардіомагніл в разі:

 1. Алергії до складових компонентів Кардіомагнілу.
 2. Гострою фази виразки шлунка і дванадцятипалої відділу тонкого кишечника.
 3. Наявності схильності до кровотеч.
 4. Порушення обміну пуринів, зокрема при подагрі.
 5. Виявлення ерозій в органах шлунково-кишкового тракту.
 6. При наявності геморагічного інсульту в головному мозку.
 7. У період вагітності і лактації, лише за крайньої необхідності.
 8. Виявлення бронхіальної астми та обструктивного бронхіту, причиною яких став прийом препаратів АСК або ліків групи НПЗЗ.
 9. Дитячого віку пацієнта.
 10. Виявлення гострої і хронічної ниркової недостатності.
 11. Виявлення у хворого гепатиту і цирозу, а також недостатності функції печінки.
 12. Проведення лікування цитостатиками.

Прийом Кардіомагнілу при наявності даних патологій призначається виключно на розсуд лікаря.

↑ зміст

Побічні реакції при призначенні Кардіомагнілу

Чим вище доза препарату, тим вище ризик появи побічних реакцій.

У зв’язку з цим не слід вдаватися до самостійного лікування, а потрібно звернутися до медичного фахівця, який правильно підбере і призначить препарату індивідуально для кожного пацієнта.

при прийомі АСК не більше 100 мг в день, ризик побічних ефектів наближається до нуля, але при перевищенні даного порогу можливий розвиток наступних побічних явищ:

 • шкірної висипки;
 • гострого набряку гортані з розвитком стенозу;
 • анафілактичнихреакцій аж до розвитку шоку, внаслідок алергії на компоненти Кардіомагнілу;
 • нудоти, що супроводжується блювотою;
 • печії і дискомфорту в шлунку;
 • коліту і ентериту;
 • залізодефіцитної або В12-дефіцитної анемії;
 • стоматиту;
 • ерозій і виразок слизових шлунково-кишкового тракту;
 • бронхоконстрикции;
 • підвищення кровоточивості, так як ацетилсаліцилова кислота погіршення згортання крові;
 • зростання кількості еозинофілів;
 • падіння кількості тромбоцитів;
 • порушення лейкоцитарної формули;
 • головних болів;
 • порушень координації;
 • слабкості;
 • шумів і тріску в вухах;
 • безсоння;
 • геморрагий в мозкову речовину (вкрай рідкісне побічна дія).

Так що на питання, чи шкідливий Кардіомагніл, немає однозначної відповіді. При правильному дозуванні — препарат є рятівним, при неадекватній дозі — згубним.

↑ зміст

Інструкція по застосуванню препарату

Як і будь-яке інше лікарська речовина, чи корисний Кардіомагніл, питання риторичне. Неадекватний його прийом, навряд чи, виявиться корисним, але є ситуації, при яких не своєчасне призначення Кардіомагнілу веде до важких ускладнень.

Таблетку Кардіомагнілу слід перед прийомом подрібнити в ротовій порожнині і запивати достатнім обсягом рідини.

При тромботичних процесів, дисліпідемії, гіпертонії, зайвій вазі, гострої недостатності серця або судинного апарату, а також для запобігання патологій в початкові дні прийому рекомендовано випивати по одному «серцю» препарату з содержаніем150 мілліграм м «ацетілкі» і 30,4 міліграм магнію. Далі допускається приймати по одному «серцю» Кардіомагнілу з більш низькою концентрацією аспірину — 75 міліграм. Саме за таким же алгоритмом ліки корисно застосовувати літнім і курцями.

Для запобігання рецидиву інфаркту і тромбоемболії застосовувати кардіомагніл слід кожен день по 1 таблетці, після призначення лікаря.

↑ зміст

Перевищення дози Кардіомагнілу і аналоги препарату

Наступ передозування виникає внаслідок прийому дози препарату, що значно перевищує вказівки в інструкції, тобто більш ніж 150 міліграм аспірину на 1 кг ваги тіла людини. Ускладненнями цього стає порушення координації, шум у вухах, нудота з блювотою, порушення свідомості, зниження слуху. Для чоловіків все може ускладнитися порушеннями потенції.

Найбільш важкі наслідки неадекватного прийому Кардіомагнілу — недостатність серцевої діяльності, лихоманка і ознобленіе, діспоное, зниження глюкози крові і навіть коматозні стану.

При перших симптомах перевищення дози рекомендується провести «промивання» шлунково-кишкового тракту і прийом активних сорбентів. При більш тривожних ознаках слід звернутися за невідкладною медичною допомогою.

Існують також інші популярні аналоги Кардіомагнілу. Вони випускаються дуже відомими фірмами. Але вони не містять в своєму складі елемент-протектор — гідроокис магнію. Так що при виборі між Кардіомагнілом і його аналогами, увагу лікаря зазвичай зупиняється на першому.

Так як Кардіомагніл є серйозним фармакологічним препаратом, що володіє серйозними фармакодинамічні властивості, протипоказаннями і побічні ефекти, то підхід до його прийому слід проводити адекватно , уникаючи від об’єктивної симптоматики хвороби. Застосування Кардіомагнілу має контролюватися лікарем пацієнта.

Чим корисний кардіомагніл?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *