Чим корисний Коензим q10 і чим шкідливий?

Коензим q10 являє собою натуральна речовина, яка по впливу на організм чимось нагадує вітаміни. Дана речовина можна знайти в клітинах практично кожного живого організму. Вперше це речовина була виявлена ще в 50 роках минулого століття, під час проведення дослідження на бику. Через певний час з’ясувалося, що даний елемент присутній практично у всіх клітинах організму, при цьому найбільша концентрація його знаходиться в серці і печінці — основних джерелах енергії.

Коензим q10 — це свого роду батарейка, яка передає енергію і силу всім клітинам організму людини. Після проведення ряду досліджень, вчені з’ясували, що запас цієї речовини в організмі людини не вічний і його постійно слід поповнювати. Це необхідно, тому що коензим має позитивний вплив на імунітет і серцево-судинну систему організму. Так, при наявності достатньої кількості даної речовини, наявні рани після операційних втручань швидше загоюються, а больові симптоми значно зменшуються.

Рівень речовини коензим q10 істотно зменшується при наявності ракових захворювань, кровоточивості ясен, цукровому діабеті та деяких інших захворюваннях . Крім цього знижений вміст коензиму спостерігається у людей більш зрілої вікової категорії. У зв’язку з цим виникає необхідність в додатковому прийомі коензиму.

↑ зміст

Коензим q10 — вплив на організм

Коензим q10 — це натуральний антиоксидант, що сприяє генерації енергії в клітинах живого організму.

Крім цього з’єднання виводить з організму шкідливі для нього недоокислені і токсичні сполуки.

Причинами дефіциту коензиму є:

 • дефіцит вітамінів, зокрема вітаміну В6;
 • генетичні порушення;
 • зростання потреби організму в наявності коензиму внаслідок істотних фізичних, ментальних навантажень, наявності різних захворювань і т.д.;
 • старіння;
 • побічні ефекти від використання статинів.

Коензим q10 — це відомий кофермент, для підтвердження користі використання якого, було проведено безліч досліджень. Коензим q10 має позитивну дію на функціонування:

 • серця;
 • репродуктивної функції людини;
 • покращує стан шкірного покриву;

Крім цього речовина зберігає молодість (багато жінок, в тому числі молоді, використовують крему з вмістом цієї речовини), зменшує ризик появи головних болів, бере участь в лікуванні цукрового діабету, перешкоджає виникненню ракових клітин, покращує мозкову діяльність, а також знижує ризик появи захворювань, пов’язаних з легкими.

Незважаючи на всі свої корисні властивості, застосування коензиму q10 вимагає попередньої консультації з лікарем. Відповідно до думки багатьох фахівців, також як і відгуками самих пацієнтів, прийом цього препарату не має практично ніяких негативних наслідків для організму. Для вагітних і годуючих, а також хворих на виразку, гломерулонефрит, нирковими та серцево-судинними захворюваннями попередня консультація лікаря є обов’язковою.

В разі надмірного використання препаратів, що містять коензим q10, можливо прояв таких негативних наслідків, як висипання, підвищення тиску, порушення травлення і сну.

↑ зміст

Коензим q10 користь для організму

Зазвичай до віку 20-25 років у здорової людини рівень природного коензиму знаходиться в межах норми.

Тому немає абсолютно ніякої необхідності приймати додатково будь-які препарати. При бажанні молоді люди можуть використовувати дану речовину в незначній кількості, а саме 10-15 мг в день.

Єдине, слід врахувати, що в разі прийому препаратів, що знижують рівень холестерину, ефект від прийому препарату q10 буде практично відсутні.

Додатковий прийом препарату коензим q10 бажаний для:

 1. Спортсменів і людей, що займаються важкою фізичною працею, так як їх діяльність вимагає постійного поповнення цієї речовини.
 2. Людей, які відчувають стресові ситуації. Це можуть бути також студенти під час сесії.
 3. Людей, які страждають на захворювання.
 4. Людей з проблемами кардіологічного характеру, а також страждають на гіпертонію.
 5. Успішного і більш швидкого відновлення після операційного втручання.
 6. Людей з низьким імунітетом (у тому числі хворих на ВІЛ та СНІД).
 7. Людей із захворюваннями атеросклерозу і остеопорозу.
 8. Людей у віці 40 і більше.
 9. Жінок (у них підвищена потреба в коензимами).

Окремо слід наголосити на необхідності використання коензиму в разі наявності серцево-судинних захворювань, так як при цьому погіршується циркуляція крові, з’являються застої в судинах. Коензим впливає на кров і сприяє її розрідженню, завдяки чому поліпшується її рух по судинах і підвищується насиченість киснем, що дуже важливо для функціонування всіх органів.

Корисно використання коензиму і в цілях зменшення ризику виникнення ускладнень після інфаркту, а також прискорення процесу одужання.

↑ зміст

Кількість коензим q10 і препарати його містять

Відповідно до проведених досліджень, в середньому людині необхідно в день 30-50 мг коензиму. Природно, що в разі наявності будь-яких захворювань дана кількість збільшується (наприклад, проблеми з серцем вимагають подвійного кількості цієї речовини, а важкі навантаження — збільшення кількості в 3-5 разів). Додатково використання коензиму корисно навіть в разі наявності хвороби Паркінсона, при цьому його кількість повинна становити не менше 1500 мг на добу. Профілактика хвороби Альцгеймера є ще однією передумовою використання коензиму.

Використання коензиму q10 виправдано в косметичних цілях. Цей препарат вважається чудовим антиоксидантом, сприяє очищенню й омолодженню клітин організму, як всередині, так і зовні. Безпосередньо для шкіри це можливість запобігти або ж уповільнити процес старіння і обвисання шкіри. Тому немає нічого дивного в тому, що даний компонент досить часто зустрічається в складі омолоджуючих засобів косметології. Для додаткового ефекту слід поєднувати зовнішнє використання з харчовими добавками, які засвоюються набагато швидше.

Препаратів, що містять коензим q10, досить багато. Як правило, вони випускаються у вигляді капсул з певною дозою коензиму. Кожний препарат має інструкція по використанню, тому з дозуванням зазвичай проблем немає. В окремих випадках зустрічається випуск препарату у вигляді крапель. Їх можна додавати в їжу і напої. Головне — це наявність жирної складової. У деяких випадках зустрічається комбінований вид препарату, який поєднується з іншими корисними речовинами (наприклад, калієм і магнієм).

При виборі препарату слід звертати увагу в першу чергу не на ціну, а на якість і гарантії виробника. Крім цього, можна додатково почитати відгуки інших користувачів.

↑ зміст

Продукти містять коензим q10

Коензим q10 є не тільки в медикаментозних препаратах, але і в природних джерелах живлення. Найбільш поширеними продуктами харчування при цьому є печінку і серця тварин. Крім цього дана речовина присутня у великій кількості в сардині і скумбрії, яйцях, шпинаті, багатьох овочах і фруктах. Єдиним і найголовнішим недоліком вживання коензиму в вигляді натуральної їжі є зменшення кількості цієї речовини в процесі приготування їжі. Тому, якщо є показання для підвищення кількості цієї речовини в організмі, краще не сподіватися тільки на продукти харчування, а придбати спеціалізовані медичні препарати. Таким чином, гарантується ефективне засвоєння речовини і позитивний вплив на організм.

Насправді, препарати, що містять коензим q10, практично не мають будь-яких протипоказань до використання. За даними, отриманими лікарями в результаті проведення різних досліджень, встановлено, що приймати цю речовину додатково зовсім не шкідливо, а навпаки корисно. Тільки в деяких дуже рідкісних випадках спостерігалася поява незначних алергічних реакцій. Крім цього, в деяких випадках спостерігається такий негативний ефект, як розлад шлунково-кишкового тракту протягом деякого часу.

Варто відзначити, що вибір препарату залежить, як правило, не від марки виробника, яку купують, а від того, в якому вигляді людині зручніше використовувати даний препарат. Тобто це можуть бути краплі, таблетки, капсули і т.д. До протипоказань прийому можна віднести період вагітності та грудного годування у жінок, при цьому дані протипоказання пов’язані не стільки з можливістю нанесення шкоди, скільки з недостатністю проведених досліджень і отриманих даних. Також на даний момент немає офіційно підтверджених даних про взаємодію препаратів, що містять коензим, з іншими ліками. У будь-якому випадку, перш ніж приймати той чи інший препарат, слід звернутися до лікаря-фахівця, який підкаже, чи є необхідність додаткового прийому цієї речовини і в якій кількості це необхідно робити.

Коензим q10 — це препарат, використання якого бажано практично для кожної людини при відсутності безпосередніх протипоказань до прийому. Вартість самого препарату достатньо прийнятна, якщо порівнювати її з користю, яку організм отримує завдяки його впливу. Тому якщо необхідність використання препарату є, краще придбати його і зміцнити своє здоров’я.

Чим корисний Коензим q10 і чим шкідливий?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *