Чим корисний інулін для людини?

Інулін — натуральний полісахарид, який присутній в ряді рослин. Не так давно фармакологічна промисловість представила на ринок біологічно активну добавку інулін, зараз тривають суперечки про те, яка користь і шкода інуліну для людського організму. Якщо одні медики запевняють про повну безпеку речовини, то інші стверджують, що інновація не більш ніж рекламний хід.

Речовина не здатна утворюватися самостійно, а з’являється завдяки фруктозі. Воно містить близько 9 залишків фруктози, при ферментації або гідролізі інулін може трансформуватися в неї назад. Для людини полісахарид корисний за рахунок позитивного впливу на функціонування товстого кишечника.

Деякі рослини містять багато інуліну, в першу чергу мова йде про цибулю, часник, кореневище цикорію, топінамбур і кульбабах. Отримати речовина можна з лікарських препаратів: Інулін-Нутримед, Фітофласк, Здраволін, Інулін-Форте. Названі засоби працюють як біологічно активні добавки, також підходять для позбавлення від ряду захворювань. Крім основної речовини вони містять фруктозу, ферменти і клітковину.

↑ зміст

Сфера застосування інуліну

На даний момент інулін застосовують досить широко, в ході наукових досліджень встановлено, що речовина принесе користь в харчовій і фармакологічній промисловості. Для виробництва продуктів харчування інулін застосовують як натуральний технологічний інгредієнт, він здатний імітування наявність жиру. Таке унікальне властивість приходить на виручку, коли є необхідність знизити калорійність продуктів.

Нерідко полісахарид використовується для виготовлення знежиреної продукції, оскільки 25 г інуліну якісно замінить людині 100 г жиру. Найчастіше його включають до складу дитячого харчування, продуктів швидкого приготування, кондитерських виробів, молочної продукції.

В фармакологічної сфері інулін показаний для виробництва біологічно активних добавок, показаних для лікування і профілактики ряду патологічних станів. Також вони рекомендовані для позбавлення від цукрового діабету першого і другого типу.

Інулін разом з інсуліном застосовують для приведення до норми показників глікемії, попередження ускладнення захворювання. Крім цього, полісахарид показаний для лікування:

 1. дисбактеріоз;
 2. гепатит;
 3. гастрит;
 4. слабкий імунітет.

Додатково можна призначати препарат при захворюваннях травної системи, скелетно-рухового апарату, терапії інфекційних процесів різного ступеня тяжкості.

В якості лікарського засобу інулін проводиться в формі таблеток, порошку і крапель. Дорослим пацієнтам призначають по одній маленькій ложці препарату по 4 рази на добу, тривалість курсу 1 місяць.

Полісахарид у вигляді таблеток вживають максимум по 10 штук, капсули — по 3 штуки один раз в день, прийом краще проводити разом з їжею. Щоденне застосування ліки гарантовано підвищить кількість корисних бактерій в кишечнику, позбавить від кишкової палички, вірусів, скоротить ймовірність переродження клітин в злоякісні новоутворення.

Наукові дослідження та відгуки лікарів показують, що добова норма полісахариду становить близько 3-5 грамів .

Коли починаються будь-які небажані реакції організму, потрібно відразу ж припинити прийом і знайти рівноцінну заміну інуліну.

↑ зміст

У чому користь речовини

Чим корисний інулін для людини? Він очищає організм від скупчення солей важких металів, радіонуклідів, стане заходом профілактики порушень з боку кісткової системи. Систематичне вживання речовини стимулює ріст кісткової тканини, що робить можливим зміцнення скелета. Якщо додатково курсом вживати вітаміни і кальцій, можна підсилити цей ефект.

Багато користі від біологічно активної добавки буде в тому випадку, якщо її приймають літні люди, пацієнти з порушенням фортеці кісткової системи. Дослідження показали, що за умови тривалого вживання продукту щільність кісток збільшується приблизно на 25%, також підвищується імунітет.

Сприятливий вплив виявляється на органи травної системи, правильна її робота сприяє зміцненню захисних властивостей організму. Незамінним стане інулінового препарат при важких хворобах печінки, гепатит С, В.

Не менш корисним стане інулін в косметології, він:

 1. добре працює при лікуванні шкірних висипань;
 2. покращує стан шкірних покривів;
 3. зволожує, живить шкіру;
 4. підвищує захисні властивості клітин.

Також виявляється стабілізація, поліпшення кисневого обміну, посилення продукування природного еластину, регенерація пошкоджених клітин, пом’якшення огрубілого шару. Жінки цінують продукт за здатність розгладжувати дрібні зморшки, вирівнювати колір обличчя, в кращу сторону змінювати його контури.

Стало проводитися все більше косметичних і фармакологічних препаратів на основі інуліну, в тому числі кошти для волосся. Біологічно активна добавка сприяє зволоженню шкіри, живить коріння волосся, відновлює волосяний покрив, позбавляє від посічених кінчиків. Якщо використовувати речовину регулярно, зачіска стане красивою, локони блищать, будуть м’якими і слухняними.

Полісахарид допоможе помітно схуднути, оскільки позитивно відбивається на ліпідному, вуглеводному обміні, що і призводить до нормалізації ваги. Речовина пригнічує відчуття голоду, ніж приносить неоціненну користь при цукровому діабеті другого типу, коли пацієнт страждає від ожиріння.

Після проникнення в шлунок інулін перетворюється в гель, вистилає слизові оболонки шлунка, даючи надовго відчуття ситості. Але щоб отримати відчутний результат потрібно приймати пребиотик протягом пари місяців.

Для більш швидкого ефекту потрібно поєднувати інулін разом з дієтою і помірною фізичною активністю.

↑ зміст

Показання, можливі протипоказання, шкода

Практично всі медики впевнені, що речовина інулін не може мати протипоказань до застосування, відповідно, не може завдати і шкоди. Основна небезпека, яка може бути, полягає в наявності індивідуальної непереносимості, можливі алергічні реакції на застосування пребіотиків.

Коли є алергія на пребіотики, інулін і засоби з ним категорично заборонені до застосування, як в харчуванні, так і косметичних цілях він заподіє шкоду. Біологічно активна добавка повинна призначатися виключно доктором, перед використанням потрібно уважно ознайомитися з інструкцією.

Іншим протипоказанням стане дитячий вік до 12 років, період вагітності та грудного вигодовування. Обмеженням може стати варикозне розширення вен, гемороїдальні шишки, важкі захворювання органів дихання, що протікають в хроніці.

Показаннями до застосування інуліну і препаратів з ним стануть:

 • цукровий діабет;
 • надлишкова маса тіла;
 • гіпертонічна хвороба;
 • атеросклероз судин;
 • порушення аутоімунної системи;
 • алергія різного виду;
 • анемія, остеохондроз.

Нерідко полісахарид виправданий при слабкості імунної системи, усунення негативних наслідків курсового прийому сильнодіючих лікарських препаратів.

Добавка з інулін стане незамінною при відновленні після перенесеного хірургічного лікування, радіоактивного опромінення.

↑ зміст

У яких продуктах міститься, ніж замінити

Корисне для здоров’я речовину мається на складі ряду рослин, для виробництва препаратів практикують технологію так званого холодного віджиму. Такий метод сприяє збереженню всіх корисних властивостей, які присутні в сирому рослині.

Зазвичай інулін добувають з кореневища цикорію, показання та протипоказання цикорію аналогічні шкоди і користь інуліну. Іншим багатим на інулін рослиною стане земляна груша, він же топінамбур. Речовина, здобуте з нього, використовується тільки в харчовій промисловості, для лікування патологій травної системи, зміцнення імунітету.

Якщо з якихось причин пацієнтові не підходить інулін і препарати з ним, йому запропонують заміну, наприклад інший пребиотик олігофруктоза . Він не менш часто використовується на виробництві, показаний для застосування при діабетичному, низьковуглеводну харчуванні. Засіб містить мало калорій, придбати його можна в формі порошку, сиропу. Олігофруктоза добре розчиняється без осаду, а ось по солодощі поступається білому цукру приблизно в 3 рази, в помірній кількості він не шкідливий.

Чим корисний інулін для людини?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *