Чим шкідливі антибіотики для організму дорослої людини?

Питання про те, чи шкідливі антибіотики, люди почали задавати ще 70 років тому, коли вони були тільки відкриті. Спочатку думка схилялася до виняткову користь цих речовин для людини, так як вони дозволяли успішно боротися із захворюваннями бактеріальної природи.

В подальшому, в зв’язку з накопиченням досвіду їх застосування в медицині, на перший план став виходити шкоду антибіотиків. Був зібраний статистичний матеріал, що свідчить про наявність побічних ефектів, досліджені порушення в організмі людини, що виникають завдяки, неправильного вживання їм антибіотиків.

↑ зміст

Шкода антибіотиків людському організму?

Антибіотики для організму приносять, в першу чергу, користь. Справа в тому, що вони здатні пригнічувати розмноження і зростання хвороботворних організмів (бактерій) в тілі людини. Бактерії — це мікроорганізми і неозброєним поглядом виявити їх неможливо.

Варто окремо зауважити, що невеликі дози цих ліків зазвичай не завдають шкоди, як дітям, так і дорослим. Якщо ж прийом антибактеріальних препаратів носить хаотичний і масовий характер, це загрожує заподіянням серйозного збитку людському організму.

Для того щоб точно знати, чим шкідливі антибіотики, необхідно завжди пам’ятати про те, що всі ми живемо в світі бактерій, тому шкода антибіотиків на організм повинен розглядатися в зв’язку з тією шкодою, яку наносити нам життєдіяльність таких мікроорганізмів.

в результаті кожен зможе вирішити користь чи шкода переважує чашу ваг в тому чи іншому випадку. Повністю знищуючи шкідливі мікроорганізми, що викликають хвороби, антибіотики здатні завдати серйозної шкоди всім системам і органам організму людини, корисній мікрофлорі його шлунка.

Спочатку людство отримувало від антибіотиків виключно одну лише користь. Справа в тому, що дані ліки виготовлялися з цвілевих грибів. Це були биомицин і пеніцилін. Такі ліки застосовувалися у вузькій сфері медицини, чому і не могли торкнутися корисну мікрофлору, що знаходиться в людському організмі. Який з видів цвілевих грибів міг проживати в ньому, було абсолютно байдуже, адже у людини сформувалася за мільйони років еволюції звичка до такого симбіозу.

Нові синтетичні антибіотики стали більш потужними, так як вони вміли знищувати практично всі бактерії , як шкідливі, так і корисні для людини. Абсолютного знищення всіх шкідливих мікроорганізмів у будь-якому випадку домогтися не вдалося, так як вони успішно адаптуються до кожного знову синтезується увазі штучних антибіотиків. Зазвичай на таку адаптацію йде не більше 2-3 місяців.

В результаті хворий не тільки не виліковується, але і втрачає природний захист від хвороб у вигляді корисної мікрофлори, постійно присутньою в його організмі. Антибіотики, таким чином, сприяють постійному «вдосконалення» шкідливих бактерій, так як завдяки їм на світ з’являються все нові, невразливі для ліків їх види. Окремо варто відзначити шкоду антибіотиків для дітей, адже їх імунна система ще остаточно не сформувалася і при безконтрольному застосуванні даних ліків організм дитини буде не тільки позбавлений природного захисту від хвороб, а й отруєний хімікаліями.

↑ зміст

Побічні ефекти від прийому антибіотиків

Тривале застосування описуваних ліків небезпечно тому, що вони були спеціально розроблені для радикальної боротьби з шкідливими мікроорганізмами.

На жаль, найсучасніші різновиди антибіотиків прицільну точність впливу на них не завжди забезпечують.

В внаслідок такого шкідливого впливу люди можуть отримати не тільки серйозні ускладнення тих чи інших захворювань, але цілком можливий для хворого летальний результат.

Неправильний прийом антибіотиків може призвести до наступним:

 1. Виникнення вад плоду при вагітності. Дана обставина, до речі, обумовлює сувору заборону на застосування даних ліків в 1 і 2 триместрі вагітності.
 2. Різке ослаблення імунітету у немовлят. Для боротьби з цим явищем під час грудного вигодовування про антибіотики доводитися забути.
 3. Поява подразнення слизової оболонки шлунка, а також загострення виразкової та інших хвороб травної системи в результаті повного знищення корисної мікрофлори в ньому.
 4. Можливі порушення роботи нирок, печінки, жовчного міхура. Негативний вплив на інші органи людини.
 5. Виникнення сильних алергічних реакцій, супроводжуваних набряком, що ускладнює стан хворого і не дає людському організму боротися із захворюванням природним способом.
 6. Різноманітні порушення в роботі нервової системи і вестибулярного апарату, що може супроводжуватися появою у дорослих слухових і зорових галюцинацій.

Найбільшої шкоди організму дорослої людини або дитини можуть принести синтетичні гормональні препарати. Вони несуть настільки руйнівний і шкідливий вплив на ендокринну систему, що після прийому таких антибіотиків її доводиться тривалий час відновлювати за допомогою природних засобів — настоїв, зборів, настоянок. Саме з цієї причини антибіотики для дітей мають значно слабший ефект ніж аналогічні препарати, розроблені для дорослих.

Дітям в принципі не рекомендується до певного віку давати такі ліки для того, щоб у них сформувався власний імунітет. Що стосується їх батьків, то шкідливими для них можуть бути тільки ті ліки, які мають дуже сильну дію на організм. В цьому випадку шкідливий не сам антибіотик, а той вплив, який надасть його безконтрольне застосування на організм хворого. Для людського організму прийом антибіотиків під час хвороби в помірних кількостях і строго за призначенням лікаря нічого, крім користі принести не може.

↑ зміст

Показання до застосування, правила прийому

Перед використанням антибіотиків слід детально вивчити інструкцію по застосуванню.

В інструкції чітко прописуються показання і протипоказання до застосування медичного препарату.

Крім цього слід строго в процесі лікування дотримуватися правил прийому лікарського засобу.

До свідчень щодо застосування антибіотиків відносять:

 • різноманітні захворювання носоглотки інфекційної природи, наприклад, синусит;
 • хвороби шкіри та слизових оболонок;
 • пневмонія, бронхіт та інші захворювання дихальної системи;
 • статеві інфекції;
 • хвороби нирок і сечовивідних шляхів;
 • важкі отруєння і ентерити.

Варто розвіяти вельми популярне оману про те, що антибіотики лікують будь-яку застуду. Справа в тому, що вони знищують бактерії, а не віруси. Саме віруси є збудниками грипу та ГРВІ, тому антибіотики на їх лікування ніякого впливу зробити не можуть.

Для того щоб лікування описаними Лікарський засіб не завдало організму хворого шкоди, йому необхідно дотримуватися деякі рекомендації. По-перше, приймати їх необхідно в строго рекомендованих дозах. По-друге, перед тим, як почати пити антибіотики, необхідно в обов’язковому порядку проконсультуватися у лікаря і уважно вивчити інструкції до них. По-третє, ці ліки потрібно в обов’язковому порядку запивати водою і не вживати на голодний шлунок. Це допоможе захистити його від роздратування, а вас від загострення шлункових хвороб.

Необхідно запам’ятати: алкоголь і антибіотики — речі несумісні! Беручи ці препарати необхідно паралельно пити інші ліки, що згладжують негативний їх вплив. Це можуть бути імуномодулятори або вітамінні комплекси. При найменшому поліпшенні стану хворого, прийом антибіотиків необхідно припинити, щоб не допустити «звикання» його організму до них. В іншому випадку доведеться змінювати, а зробити це не завжди можливо.

Лікарі радять уважно ставитися до процесу придбання ліків. Справа в тому, що зараз на ринку бути величезна кількість підробок, які не дають лікувального ефекту. Це розрекламовані і дорогі препарати з непідтвердженою клінічно ефективністю. Щоб випадково не придбати їх, необхідно ретельно вивчати їх сертифікат, іншу супровідну документацію на ліки.

Не варто захоплюватися різного роду «природними» біодобавками, так як в ньому може міститися антибіотик. Невідомо як він поведе себе в поєднанні з іншими компонентами БАД. Він може мати дуже велику дозу чи не бути сертифікований в Росії, не бути допущений до відпуску без рецепта і т.д.

При правильному лікуванні, антибіотики ніякої шкоди людині нанести не здатні. Це варто пам’ятати завжди перед початком збирання в домашній аптечці. Якщо не пити їх жменями і радитися з лікарем, вони будуть тільки допомагати хворому перемогти хворобу, не завдаючи йому шкоди.

Чим шкідливі антибіотики для організму дорослої людини?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *