Корвалол: користь і шкода для здоров’я людини

Корвалол — це лікарський препарат, який відносять до комбінованих засобів, його компоненти добре поєднуються між собою і регулюють дію один одного. Ліки призначають при неврозоподібних станах, функціональних розладах, порушенні сну і спазмах кишечника.

Сміливо можна сказати, що не існує більш популярного заспокійливого і серцевого медикаменту. Навіть в наші дні люди вважають його ідеальним ліками проти почуття тривоги, дискомфорту в серце і безсонні. Краплі активно застосовуються вже більше 60 років, проте пацієнти стали замислюватися, чи шкідливий Корвалол, чи варто його приймати і далі.

↑ зміст

Основні протипоказання, спосіб застосування

Шкода від корвалолу буває в тому випадку, коли його дають дітям, особливо до віку трьох років. Після трьох років ліки дають виключно при гострій необхідності і обов’язково після узгодження з лікарем.

На сьогодні немає точних даних про вплив крапель на організм вагітних і годуючих жінок, на внутрішньоутробний розвиток плода. Отже, в цей період жінкам необхідно відмовитися від крапель, лікар призначить більш відповідні ліки.

Чи небезпечний препарат при черепно-мозкових травмах, ряді захворювань головного мозку, підтвердженої алкогольної залежності. Так само небезпечним буде використання ліків при тяжкому порушенні роботи нирок і печінки, наприклад, при цирозі печінки і ниркової недостатності.

Олія м’яти може провокувати:

 • алергічні реакції;
 • порушення роботи травного тракту.

Тому людям зі схильностями до алергії застосовувати заспокійливе протипоказано. В особливо рідкісних випадках така непереносимість провокує важкі ускладнення, таким пацієнтам медики радять приймати аналоги кошти.

Побічні ефекти посилюються в рази, якщо разом з краплями вживати спиртні напої. Навіть незначна кількість алкоголю в крові стає причиною підвищення артеріального тиску, прискорення биття серця, надмірно швидкої збудливості.

Препарат після вживання спиртного лише частково усуває симптоматику, але при цьому завдає потужного удару по внутрішнім органам і системам. Також збільшуються ризики звикання, розвитку медикаментозної залежності. У важких випадках розвивається так звана біла гарячка, людина страждає від галюцинацій, епілептичних припадків.

Тривале застосування загрожує отруєнням бромом, патологічний стан супроводжується апатією, ринітом, порушенням координації рухів, запальним процесом в очах.

Дозування седативних крапель, яка не заподіє шкоди і дасть очікуваний ефект, визначає лікар. В інструкції із застосування зазначено:

 1. дорослим приймати по 30 крапель за раз;
 2. дітям від 3 років давати по 1 краплі на кожен рік життя.

Якщо у дорослого діагностована тахікардія, лікар радить вживати до 40 крапель засобу. Протягом доби заспокійливе можна пити не частіше 3 разів. Що стосується дітей, допускається повторне застосування ліків, але самостійно призначати своїй дитині краплі шкідливо.

Тривалість курсу повинна визначатися в залежності від діагнозу, віку і особливостей організму пацієнта. Самостійно продовжувати лікування небезпечно для здоров’я.

↑ зміст

Випадки передозування, побічні ефекти, взаємодія

Навіть незважаючи на безпеку заспокійливого, воно може ставати причиною виникнення небажаних реакцій організму. До таких відносять підвищення сонливості, часте запаморочення, уповільнення серцевого ритму, зниження концентрації уваги.

Необхідно враховувати, що тривале застосування крапель викликає таке явище, як бромізм, коли розвивається звикання, залежність від медикаменту, а також синдром відміни . При виникненні будь-якого симптому потрібно звернутися до лікаря і припинити прийом. Як правило, в такому випадку проводять коригування схеми терапії або ж знижують дозування препарату.

Користі не буде, якщо взяти занадто багато заспокійливого, при передозуванні знижується рівень кров’яного тиску, порушується координація рухів, пригнічується центральна нервова система, розвивається риніт, атаксія, геморагічний діатез.

при передозуванні рекомендована симптоматична терапія, при пригніченні центральної нервової системи призначають:

 • кофеїн;
 • Нікетамід.

Заборонено приймати заспокійливі краплі, якщо пацієнт вже п’є якесь седативний засіб, обидва препарати посилять дію один одного, відбудеться передозування.

Корвалол здатний впливати на центральну нервову систему, так як в його складі є етиловий спирт і фенобарбітал. Після вживання крапель забороняється керувати автомобільним транспортом, проводити роботи, пов’язані з підвищеною концентрацією уваги.

Будь-які засоби центрального пригнічувала типу посилюють вплив заспокійливих крапель. Присутність фенобарбіталу індукує ферменти печінки, тому небажано паралельне застосування з такими засобами:

 1. похідними кумарину;
 2. пероральними контрацептивами;
 3. глюкокортикоїдами.

В іншому випадку через підвищення швидкості метаболізму знижується їх ефективність.

Ліки посилює дію місцевих анестетиків, снодійних засобів і знеболюючих таблеток, що пов’язано з наявністю похідних барбітурової кислоти.

↑ зміст

Так користь чи шкода?

Все частіше ведуться суперечки про те, наскільки шкідливий Корвалол яка користь і шкоду від нього може бути для організму. Деякий час назад поширювалася інформація, що на території нашої країни хочуть заборонити Корвалол, однак це залишилося лише на рівні чуток, препарат все ще стоїть на аптечних полицях.

Однак за кордоном заспокійливі краплі залишаються під забороною, ввезення препарату жорстко контролюється державою. У нас звичка застосовувати Корвалол настільки сильна, що вилучення його з продажу викличе бурю негативних емоцій.

Разом з цим поступово медикамент буде витіснятися більш сучасними краплями і таблетками з доведеною ефективністю і мінімумом побічних реакцій. Фенобарбітал негативно позначається на психіці, викликає вкрай швидке звикання, психологічну і фізичну залежність.

Якщо різко припинити приймати ліки, у людини розвивається так званий синдром відміни, пацієнт скаржиться на:

 • інтенсивні болі в голові;
 • пригнічений стан;
 • постійну нудоту.

Мало хто знає, фенобарбітал в деяких країнах використовують для виконання смертної кари.

Якщо протягом довгих років препарат застосовувався мільйонами пацієнтів, в основній масі випадків негативних наслідків не виникало, невже він настільки шкідливий для організму? Незаперечна перевага заспокійливих крапель — швидкий і максимально потужний ефект.

За умови застосування в малих рекомендованих дозах лікарський засіб вмить прибирає почуття тривоги, нормалізує серцевий ритм. При розумному вживанні краплі не є небезпечними, при регулярному надмірному прийомі з’являється необхідність щоразу збільшувати дозування.

Небезпека полягає не в самій дозі кошти, а в отриманні справжньої ейфорії після вживання медикаменту Корвалол користь чи шкода очевидні.

Коли у людини з’явилися перераховані побічні реакції, рідні помітили перепади настрою після вживання ліків, важливо звернутися за медичною допомогою. Лікарську залежність лікують вже в специфічних лікувальних установах.

Корвалол: користь і шкода для здоров’я людини

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *