Вітамін А в капсулах: для чого корисний?

Щоденний раціон повинен бути багатий субпродуктами, морквою, шпинатом і іншою їжею, що містить ретинол і каротин. Чи не спроста першим є вітамін А, для чого корисний цей компонент знають і жінки, і чоловіки.

Ретинол бере участь в окисно-відновних процесах організму, а також входить до складу клітинної мембрани. Особливо він необхідний в зимовий час, коли імунітет людини слабшає.

Яким чином впливає брак, надлишок і нормальна кількість вітаміну А на організм людини, розглянемо далі.

↑ зміст

Необхідність прийому вітаміну А

Датою відкриття життєво необхідного речовини є далекий 1913 рік, коли два вчених — Осборн і МакКолут-Девіс незалежно одна від одної виявили ретинол. Так як це був перший з виявлених вітамінів, його позначили буквою латинського алфавіту — А.

Знаменною була подія 1967 року. Тоді біохімік Дж. Уолд отримав Нобелівську премію за опис вітаміну А, користі цього компонента зорового апарату.

Печінка здатна накопичувати з’єднання, забезпечуючи стабільну роботу всього організму. У природі вітамін А зустрічається в двох формах (ретинол і каротин). Цей компонент є жиророзчинних.

Користь з’єднання для організму неможливо переоцінити. Нижче представлений короткий список основних функцій, що відбуваються в людському організмі, для яких ця речовина просто необхідно:

 1. Зорова функція. Корисні властивості вітаміну А проявляються в тому, що він є невід’ємним компонентом сітківки очей. Його прописують офісним робочим, які проводять більшу частину свого часу перед екраном монітора. Нормальна концентрація сполуки в організмі допомагає краще бачити в сутінках, надовго забути про втомі і відчутті «піску» в очах.
 2. Захисна функція. Корисна властивість вітаміну пов’язане з продукуванням імунних клітин, які підвищують захисні сили організму. Таким чином, знижується ризик виникнення застуди, грипу та ГРВІ.
 3. Регенеративне функція. Речовина є корисним для відновлення шкірного покриву і слизової оболонки. Ретинол досить часто входить до складу кремів і мазей, призначених для терапії опіків, порізів і шкірних хвороб.
 4. Природний антиоксидант. Чим корисний вітамін А крім усього іншого, так це захистом клітин від вільних радикалів. Життєво необхідний компонент попереджає розвиток ракових новоутворень. Він зміцнює судинні стінки, серце і головний мозок.

Застосування сполуки залежить від віку і статі людини. Причому воно міститься як в продуктах, так і препаратах. Вітаміну А в капсулах можна придбати в будь-якій аптеці, але перш інструкція із застосування повинна бути ретельно вивчена. Добова норма компонента:

 1. Чоловікам — 1000 мкг.
 2. Для жінок — 800 мкг.
 3. Вагітним — 1000 мкг.
 4. ормящім матерям — 1200 мкг.
 5. Дітям (0-3 років) — 400 мкг.
 6. Дітям (4-7 років) — 500 мкг.

Крім цього у дітей середнього віку і підліткам (старше 7 років) — 700 мкг.

↑ зміст

Користь вітаміну А для чоловіків і дітей

Чоловікові потрібно стежити за своїм раціоном і пам’ятати про прийом життєво важливого з’єднання, будь то продукти або вітамін А в капсулах. Нормальний рівень ретинолу сприятливо впливає на чоловічі статеві гормони, посилюючи сексуальний потяг.

Відомий факт про схильність чоловічого організму до різних серцево-судинних патологій. Але вітамін А знижує ймовірність розвитку тромбозу, інсульту або гіпертонії. Корисний компонент важливий для курців, оскільки попереджає виникнення раку легенів і горла.

Ретинол потрібно приймати маленьким дітям, адже він бере участь у формуванні нових клітин кісткових структур. Про користь для очей можна говорити нескінченно: вітамін А знижує ризик розвитку короткозорості і зволожує слизову оболонку.

Дуже важливо з’єднання приймати в період холодів, оскільки діти першими починають страждати вірусними і інфекційними захворюваннями. Навіть захворівши, дитина, який в повній мірі приймає вітаміни, зокрема ретинол, одужає швидше, ніж його однолітки.

Оскільки діти часто пошкоджують шкіру, то компонент збільшує регенеративні здатності епітелію і допомагає швидше забути про подряпинах, ранках , саднах, опіках та інше.

↑ зміст

Користь вітаміну А для жінок

Для жіночого організму даний компонент також необхідний. Під час вагітності ретинол відповідає за природний розвиток дитини в утробі матері.

Вітамін А корисний жінкам, які годують груддю. Оскільки молочні залози складаються з жирової тканини, вони залежать від жиророзчинних елементів. Ретинол — це регулятор хімічних процесів, що відбуваються в жіночих клітинах, які відповідають за лактацію. У зв’язку з цим лікарі призначають вітамін А в капсулах годуючим матерям.

Жінці потрібно приймати речовина для збереження краси, адже воно покращує стан епітеліальних покривів:

 1. Особа. Особливо корисний вітамін А для шкіри обличчя, так як він покращує кровотік, процеси обміну і стимулює відновлення клітин. Тому шкіра на обличчі стає гладкою і зволоженою. Ретинол знімає запалення, вирівнює тон і захищає від впливу зовнішніх факторів.
 2. Волосся. Завдяки вітаміну А можна домогтися блиску і пружності волосся, відновити нормальну функцію сальних залоз, забувши, що таке жирні, сухі волосся і лупа. Ретинол також захищає локони від негативного впливу УФ-променів і стимулює їх зростання.
 3. Нігті. Коли організму вистачає ретинолу, то стан нігтів приходить в норму. Вони не відстають і не ламаються, швидко відростають. Як тільки рівень корисного вітаміну скорочується, нігті стають ламкими, ребристими, з задирок.

Вітамін А можна додавати до складу різних масок і кремів домашнього приготування.

Але краще не зловживати омолоджують масками до 35 років, оскільки організмом виробляється достатня кількість колагену.

↑ зміст

Недолік і надлишок вітаміну А

Користь і шкода цього з’єднання проявляється в його змісті в людському організмі.

Нестача вітаміну А призводить до авітамінозу.

Авітаміноз в організмі людини проявляється різними ознаками.

Основними ознаками прояви порушень в організмі є:

 • зниження працездатності;
 • зниження імунітету;
 • розвиток захворювань дихальної системи — пневмонії, синуситу, бронхіту;
 • репродуктивна дисфункція, що проявляє зниженням лібідо;
 • розвиток «курячої сліпоти»;
 • погіршення стану зубів;
 • сильна сухість шкірних покривів;
 • зниження апетиту, втрата ваги;
 • погіршення гостроти зору;
 • сухість слизової очей, кон’юнктивіт;
 • передчасне старіння шкіри.

Надлишок вітаміну А — це теж погано. Після надмірного застосування компонента проявляються несприятливі моменти замість корисних:

 1. Інтоксикація організму: блювота, нудота, слабкість, збільшення розміру печінки, загальне нездужання
 2. каротинового жовтяниця (пожовтіння шкірного покриву в результаті надмірного споживання бета-каротину).

Крім усього іншого, існують деякі протипоказання при вживанні вітаміну А. Найчастіше це алергія і гіпотиреоз. Тим, хто приймають капсули, в складі яких є ретинол і ретиноїди, потрібно бути обережними, оскільки такі елементи здатні викликати токсичну дію. В інструкції завжди вказано склад препарату, протипоказання і потенційна шкода. Особливо це стосується майбутніх матерів, адже ліки на основі ретинолу призначаються в індивідуальному порядку лікарем, щоб не нашкодити нормальному розвитку плоду.

Тому важливо правильно вживати вітамінний комплекс або продукти харчування, щоб не завдати шкоди організму. Для поповнення запасів вітаміну А, чоловічому та жіночому організму потрібно приймати їжу тваринного (печінка, риб’ячий жир, сир) і рослинного (морква, абрикос, виноград) походження.

Вітамін А в капсулах: для чого корисний?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *