Вітамін Е: для чого корисний жінкам і чоловікам в капсулах

Мінеральні речовини і вітаміни — це невід’ємна частина нормальної роботи організму людини. Шкідливі харчові звички, активний ритм життя, погана екологічна обстановка — все це знижує запаси корисних компонентів, погіршує імунітет.

Вітамін Е є природним антиоксидантом, радіопротектором, який регулює репродуктивну функцію, стимулює процеси розмноження, стоїть на одній « сходинці »по ефективності з фолієвою кислотою.

Для чого корисний вітамін Е? У відповіді на питання прийнято говорити про красу, природному омолодження організму, підтримці нормальної роботи внутрішніх органів. Однак останнім часом з’явилися відомості, що речовина завдає значної шкоди, призводить до онкологічних хвороб. Чи так це насправді?

Розглянемо, в чому полягає користь токоферолу, і можливий шкода від нього? Як правильно приймають капсульний препарат, і яка добова норма для жінок, чоловіків і дітей?

↑ зміст

Дія вітаміну Е

Суперечлива інформація про вплив токоферолу насторожує. З одного боку — від речовини спостерігається безсумнівна користь, але з іншого боку, останні дослідження показують, що виявляється чимала шкідливість компонента. Давайте розберемося, навіщо потрібен цей вітамін.

Токоферол — один з найважливіших компонентів, який відповідає за нормальну функціональність всього організму. Якщо виявляється дефіцит, то відбуваються збої в роботі внутрішніх органів і систем.

Вітамін Е в капсулах характеризується високою користю для жінок. По-перше, він разом з фолієвою кислотою сприяє благополучному зачаття і нормальної наступної вагітності. По-друге, речовина нормалізує цикл місячних, підвищує статевий потяг.

Для чого корисний чоловікам вітамін Е? Його користь полягає в наступних пунктах:

 1. Забезпечує нормальну вироблення сперматозоїдів, підвищує кількість життєздатних примірників.
 2. Підвищує лібідо, збільшує кількість сперми.

Якщо в організмі жінки в п’ятдесят років спостерігається дефіцит токоферолу, то вона скаржиться на посилення клімактеричного синдрому — емоційну нестабільність, пригнічений настрій, підвищене потовиділення і ін. Симптоми. При вагітності на тлі дефіциту можуть розвинутися ускладнення, оскільки вітамін бере активну участь у внутрішньоутробному розвитку малюка.

Виділяють загальні наслідки нестачі компонента для чоловіків і жінок:

 • Руйнування м’язових тканин аж до розвитку дистрофічних змін;
 • Зниження імунного статусу;
 • Часті простудні та респіраторні захворювання.

Добова норма вітаміну Е залежить від вікової групи людини. До 14-річного віку дозування коливається від 6 до 12 мг, дорослим чоловікам і жінкам необхідно 12 мг, при вагітності і лактації — 16 мг.

Токоферол повинен надходити в організм щодня. В іншому випадку виявляється дефіцит.

↑ зміст

Джерела токоферолу

Для чого корисний жінкам після 50 років вітамін Е? Як уже зазначалося, у даного компонента важлива функція — він дозволяє знизити негативні симптоми клімаксу. Тому лікарі часто призначають токоферол в капсулах в цей період.

Синтетичні вітамінні препарати з додаванням токоферолу є загадковою річчю, оскільки багато вчених сходяться на думці, що капсули і таблетки сприймаються організмом дещо по-іншому. Іншими словами, корисні властивості природного вітаміну набагато вище, ніж його синтетичних аналогів.

Тому заповнювати дефіцит речовини краще за допомогою споживання продуктів, які їм рясніють. Основним джерелом виступають рослинні масла, але тільки нерафінованої властивості. Наприклад, соняшникова або оливкова олія, соєва, кунжутна і льняне масло.

Досить вживати одну столову ложку на добу, щоб запобігти масштабному руйнування клітин. Пити масло рекомендується дівчатам при плануванні дитини. Правда, цінність продукту висока тільки в тих випадках, коли він не піддається термічній обробці.

Токоферол є в наступних продуктах харчування:

 1. Курячі яйця.
 2. Молоко.
 3. Горіхоплодні продукти.
 4. Вершкове масло.
 5. Зелень — петрушка, кріп, базилік.
 6. Печінка.
 7. Риба жирних сортів.

Токоферола буде багато міститися тільки в домашньому молоці. Купуючи пакетований рідина на велику концентрацію корисного компонента можна не розраховувати. З їжі вітамін добре і швидко засвоюється.

Тому рекомендується складати своє меню з прицілом на збагачення організму вітаміном Е.

↑ зміст

Лікувальні властивості

Токоферол допомагає збагатити кров киснем, оскільки сприяє активному захисті еритроцитів — кров’яні клітини, які містять гемоглобін.

Також компонент розріджує біологічну рідину, внаслідок чого запобігає утворенню згустків крові, атеросклеротичні зміни в організмі.

Вітамін Е має антиоксидантну активність, значно знижує ймовірність розвитку інсульту, інфаркту та ін. патологій серцево-судинної системи. Достатня кількість компонента в організмі запобігає утворенню зморшок на обличчі, ламкість нігтів, випадіння волосся. Поряд з омолоджують властивостями, він бореться з іншими захворюваннями:

 • Наукові дослідження довели, що більш ніж на 30% знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера;
 • Знижує ризик раку передміхурової залози, захищає дихальну систему;
 • Покращує роботу репродуктивної системи;
 • Благотворно впливає на ендокринну систему, що дозволяє боротися з такими хворобами як цукровий діабет, астма;
 • Зменшує зміст «небезпечного» холестерину в організмі, запобігає розвитку онкологічних хвороб.

Можливе застосування токоферолу при гіпертонічній хворобі, на тлі гормонального дисбалансу, після хірургічного втручання, при порушенні функціональності жовчного міхура, печінки, підшлункової залози. Купити засіб можна в аптеці, лікарський вид — капсули, таблетки або розчин. Скільки потрібно приймати? Курс терапії триває в залежності від проблеми. Зазвичай приймають вранці і на ніч.

Вітамін Е в поєднанні з гліцерином використовується у вигляді маски для обличчя.

Вона захищає шкіру від мікробів, забруднень, уповільнює процеси старіння, покращує природне кровообіг, прискорює регенерацію тканин.

↑ зміст

Ймовірний шкоду від вітаміну Е

Відгуки лікарів стверджують, що якщо не перевищувати рекомендовану дозу токоферолу, то ніякої шкоди не буде. Ця речовина не характеризується токсичним впливом. Але потрібно знати, що будь-які ліки на тлі надмірного вживання завжди трансформується в отруту для організму.

При надлишку токоферолу в організмі спостерігаються побічні дії. До них відносять нудоту, неприборкану блювоту, підвищене газоутворення, здуття живота, зростання артеріального тиску, збільшення печінки в розмірі. Не виключається розвиток алергічних реакцій — свербіж, кропив’янка, у важких картинах розвивається атопічний дерматит.

Категорично заборонено безконтрольно приймати токоферол в першому триместрі вагітності. Зловживання призводить до фатальних наслідків — висока ймовірність вроджених патологій серця у дитини.

Якщо одночасно приймати вітамін Е і стероїдні медикаменти, а також протизапальні ліки нестероидной природи (наприклад, Ібупрофен), то посилюється дія останніх препаратів.

Токоферол здатний завдати шкоди, якщо його паралельно використовувати з препаратами заліза (антикоагулянтами). Також вітамін Е в капсулах не сумісний з таблетками від гіпертонічної хвороби.

З обережністю приймають токоферол в капсулах в наступних ситуаціях:

 1. Інфаркт міокарда в недавньому минулому.
 2. Кардіосклероз.
 3. Тро

Куріння і споживання жирних продуктів харчування негативно впливають на роботу серця і стан кровоносних судин. Але прийом токоферолу не здатний нівелювати згубний вплив, тому вітамін Е не знижує шкоду жиру і нікотину.

Безумовно, вітамін Е не вилікує серйозні патології. Однак в якості профілактичного препарату за призначенням лікуючого лікаря цей компонент надасть серйозну підтримку імунній системі.

Що ж стосується виникнення онкології внаслідок споживання вітаміну Е — ці дані є припущенням, але наукові дослідження цю інформацію не підтверджують, в принципі, і не спростовують.

Вітамін Е: для чого корисний жінкам і чоловікам в капсулах

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *