Які вітаміни найкорисніші для жінок і чоловіків?

Вітаміни — це специфічні речовини, здебільшого не синтезуються в організмі, без яких жодна жива істота не може функціонувати.

При недостатньому надходженні їх в організм або при повній їх відсутності починають розвиватися важкі недуги, які складно піддаються лікуванню.

Робота багатьох систем організму на певний відсоток залежать від концентрації того або багато вітаміну в крові або в тканини.

Більш того, вітаміни виступають специфічними каталізаторами багатьох біохімічних реакцій, що протікають в організмі. Також вони забезпечують клітинне дихання і харчування.

Після хвороб, і інших важких для організму станів, вітаміни сприяють відновленню органом і систем, і швидкій реабілітації.

Також, вітаміни — невід’ємна частина профілактичної і відновної медицини.

↑ зміст

У чому полягає користь вітамінів?

Вітаміни і вітамінні комплекси беруть активну участь в метаболічному обміні і підтримці гомеостатического рівноваги організму. Вони сприяють підвищенню працездатності і покращують якість функціонування органів і систем.

Незамінний вплив мають вітаміни на імунітет людини. Вони «живлять» клітини імунної системи і «налаштовують» їх на «боротьбу» з чужорідними агентами.

Вкрай важливо підтримувати баланс вітамінів під час вагітності. Незважаючи на те, що вагітність — фізіологічний стан жінки, вона виснажує жіноче тіло і вимагає багато клітинної енергії, так відбувається повна гормональна і фізіологічна перебудова. Для усунення та недопущення патологічних процесів під час вагітності, всім майбутнім мамам рекомендують прийом вітамінів ще до планованої вагітності, на протязі і деякий час після. Грамотний лікар акушер-гінеколог обов’язково підкаже молодої матері, які вітаміни найкорисніші для жінок.

Вітаміни, самі по собі, здатні попереджати і виліковувати деякі хвороби кардіологічного, нефрологічного, неврологічного та іншого походження.

< p> Регулярний прийом вітамінів сприяють зниженню рівня холестерину і інших «шкідливих» ліпідів, нормалізувати тиск, функцію нирок та інші патологічні стани.

↑ зміст

Джерела надходження вітамінів в організм

Найкорисніші вітаміни надходять з екологічно чистих продуктів харчування.

З цієї причини, правильне і збалансоване харчування — запорука безперебійного надходження корисних речовин в організм.

Більш того, власне здоров’я найменше залежить від рівня медицини за статистикою, а найбільше залежить від ставлення людини до власного життя.

Найбільш багаті вітамінами продукти харчування:

 • квасоля та інші бобові;
 • черешня, вишня, смородина і інші ягоди;
 • брокколі;
 • авокадо;
 • морквина;
 • огірки;
 • банани;
 • кавун;
 • апельсини і лимони;
 • капуста;
 • шипшина;
 • телятина.

Крім зазначених найбільш поширених продуктів, що є джерелами надходження в організм вітамінів, в їжу слід вживати і інші продукти, які містять допоміжні з’єднання і велика кількість поживних компонентів.

↑ зміст

Характеристика продуктів багатих на вітаміни

Квасоля і інші бобові. Бобові славляться великим вмістом в собі рослинного білка. Крім того, в них міститься велика концентрація мікроелементів і інших нутрієнтів. Дуже багато в квасолі вітамінів групи В, аскорбінової кислоти і каротину.

Черешня, вишня, смородина та інші місцеві ягоди дуже багаті вітаміном С. Покращують кровообіг, очищають судини від холестерину, сприяють загоєнню ран і позбавлення від акне. Хороша профілактика простудних захворювань.

Брокколі. Один з найбільш корисних продуктів, які можуть бути на кухні будь-якої господині. Є комори вітамінів і мікроелементів. Знижують ризики серцево-судинної та онкологічної патології. Мають у складі специфічні ферменти, які сприяють поліпшенню здоров’я жіночої статевої системи та молочної залози.

Авокадо. Незважаючи на своє «заморське» походження, зберігає довгий час транспортування свої корисні властивості. У великій кількості міститься в плодах корисні масла і жиророзчинні вітаміни. Сприятливо впливає на стан шкіри і її придатків.

Морквина. В даному коренеплоди міститься колосальна кількість каротину, вітаміну С, В, Д, Е. Жиророзчинний вітамін A відповідає за хороший зір, конкретно за якісну роботу паличок і колбочок. Палички і колбочки — спеціальні нервові клітини, які відповідають за чорно-білу і кольорову видимість. Важливо знати, що засвоєння вітамінів відбувається тільки в поєднанні з маслами, тобто морквяний салат слід заправити оливковою олією або сметаною.

Сезонні огірки. Акцент на слові «сезонні». Даний овоч стає корисним лише тоді, коли він виростає з грунту. Так як, він більшою своєю частиною складається з рідини, він активно набирає все корисні і шкідливі речовини з грунту. У разі несезонного вживання огірків, виникає шкоду вітамінів.

Банани є резервуаром калію. Калій забезпечує живильним матеріалом серце і м’язи. Більш того, він допомагає функціонувати печінки, селезінці. Разом з кальцієм сприяє зміцненню кісток і емалі зубів.

Кавун дуже багатий плід вітамінами. Весь ряд водорозчинних вітамінів міститься в ньому. Але слід пам’ятати, що він містить велику кількість цукру і володіє високим глікемічним індексом.

Апельсини і лимони. Привізні цитруси містити велику кількість аскорбінової кислоти. Сприяють підвищенню імунітету, захисту від вірусів і іншим між структурою функціями. Мають тонізуючу і загальнозміцнюючу ефектом.

Капуста є місцевим плодом і містить в своєму соку величезна кількість вітаміну С. Салати з капусти взимку вкрай необхідні організму.

Шипшина. Другий за вмістом вітаміну С. Відомий всім своїм сечогінним ефектом.

Містить велику кількість різних груп вітаміном і допомагає правильно працювати нирках.

↑ зміст

Види вітамінів та їх функції

На даний момент відомо велика кількість вітамінів і біологічно активних сполук.

Всі відомі вітаміни розділені на кілька груп, які позначаються буквами латинського алфавіту.

Вітаміни є учасниками практично всіх реакцій метаболізму відбуваються в організмі і забезпечують його нормальне функціонування.

Наступні види вітамінних речовин є поширеними і незамінними для організму:

 1. Вітамін «A», він же в медичній науці називається ретинолом. Є жиророзчинних речовиною, тобто його засвоєння можливо тільки в поєднанні з жирами. Відповідає за функцію оптичного механізму очі, прискорює регенераційні процеси в тілі, запобігає зараженню інфекційними агентами. Крім того, його ізомери сприяють одужанню шкіри і позбавлення від прищів. Навіть цілий ряд препаратом під назвою «ретиноїди» був розроблений для успішного лікування вугрового висипу.
 2. Вітаміни «В1» і «В2». Також відомі як тіамін і рибофлавін. Доктора рекомендують їх, якщо пацієнт з кардіологічної патологією цікавиться, які вітаміни корисні для серця.
 3. Вітамін «В3» є універсальним каталізатором біохімічних процесів, вкрай необхідний для функціонування всього клітинного складу організму.
 4. «В6» або піридоксин. Володіє нейропротекторними функціями. Покращує кровотік і метаболізм тканини мозку.
 5. «В9», більше відомий як фолієва кислота. Є «супутником» здорової вагітності і сприяє виношування здорової дитини.
 6. «В12» дуже важливий для організму вітамін. Часто застосовується як синтетичний препарат в клінічній практиці.
 7. Вітамін С відомий своєю иммунотропной функцією. Сприяє профілактиці інфекційної захворюваності, зміцнює імунітет.
 8. Вітамін D синтезується в організмі за допомогою сонячних променів. Вкрай необхідний для правильного росту кісток. Його необхідно приймати дітям для профілактики рахіту.
 9. Вітамін Е — важливий для організму вітамін, дуже благотворно впливає на функцію нирок.
 10. Вітамін K має зупиняють кров дією. При його дефіциті може розвинутися важке кровотеча.

При нестачі будь-якого вітаміну розвивається гіповітаміноз. Це патологічний стан може викликати важке ураження організму. Для його профілактики потрібно відрегулювати харчування і використовувати штучні харчові вітамінні добавки. До них відноситься полівітаміни Вітрум, Алфавіт. Баночку таких капсул можна купити в будь-якій аптеці. Одна таблетка може містити весь спектр корисних речовин.

Які вітаміни найкорисніші для жінок і чоловіків?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *