Жива хлорелла: корисні властивості та протипоказання

Хлорела (chlorella) називають одноклітинних водорість, її основною функцією є продукування молекул кисню. Наявність великої кількості мікро- і макроелементів робить хлорелу цінної біологічно активною добавкою.

Головний компонент водорості — це хлорофіл, в народі його називають зеленим золотом, речовини в хлорела міститься приблизно раз в 10 більше, ніж в спіруліни. За структурою мікроскопічна хлорелла дуже нагадує клітини гемоглобіну крові, що робить можливим її застосування в боротьбі з недокрів’ям. Завдяки білковим з’єднанням водорість стає досить поживним продуктом.

Ще її цінують за вітаміни А, В, С, Е, Д, К, калій, кальцій і залізо. В Японії хлорелу прийнято додавати в різні кулінарні страви, хліб, соуси. Запах морського рослини схожий на аромат свіжоскошеної трави.

Починати прийом хлорели слід з мінімальних доз, необхідно вживати по чайній ложці кошти. Під час лікування добова доза води не повинна бути менше півтора літрів, інакше можуть початися:

 1. порушення стільця;
 2. зневоднення;
 3. побічні реакції.

Прийом водорості виробляють 4 рази на день, краще за все перед їжею. Потрібно завжди дотримуватися призначену дозування, надлишок речовини стане причиною сильних спазмів у кишечнику.

↑ зміст

Чим корисна хлорелла

За умови систематичного вживання водорість позитивно відбивається на перистальтики кишечника, клітковина поліпшить функціонування органів шлунково-кишкового тракту, вбиває патогенних мікроорганізмів. Додатково пригнічується переродження клітин, що попереджає запальний процес в м’яких тканинах всіх внутрішніх органів людини. Мало хто знає, що рослина стане джерелом рослинного протеїну.

Вченим відомі дезінтоксикаційні властивості водорості, вона може застосовуватися для виведення солей важких металів, очищення печінки від токсичних речовин, поліпшення переносимості хіміотерапії на лікуванні онкологічних захворювань.

Можливе використання хлорели як антисептика, для профілактики розвитку злоякісних і доброякісних новоутворень. Присутність мікроелементів призводить до норми роботу органів серцево-судинної системи, вітаміни запускають захисну функцію організму, піднімають імунітет.

Корисні властивості хлорели допомагають очищати і евакуювати з бронхів скупчення слизу. Калій і кальцій позитивно відбиваються на роботі нирок, сечового міхура:

 1. перешкоджають скупченню піску;
 2. попереджають утворення каменів;
 3. не допускають запалення нирок.

Існує побічний продукт життєдіяльності рослини — речовина альгінат, воно нормалізує показники цукру в крові пацієнта, нерідко використовується для виробництва лікарських препаратів для лікування цукрового діабету першого і другого типу.

Лікарі призначають водорість в цілях профілактики інсульту, інфаркту, оскільки в складі є пептиди, які добре відображаються на стані кровоносних судин. Білки хлорели борються з різними видами запального процесу, навіть допомагають позбутися від початкових стадій онкології.

Інша здатність мікроскопічної водорості — активізувати відновлення клітин, що дозволяє широко її використовувати в косметології і дерматології для виготовлення сироваток і масок.

Водорості ефективні для проведення обгортань проти підшкірного жиру і целюліту.

↑ зміст

Інші сфери застосування

Як показують відгуки, прийом хлорелла всередину зміцнить хрящову і кісткову тканину, тому її виправдано застосовувати під час відновного періоду після перенесених переломів, вивихів кінцівок. Якщо пройти курс кошти, а потім повторити його ще кілька разів протягом року, можна розраховувати на профілактику розвитку остеопорозу.

Маленький одноклітинний організм сприяє виведенню шлаків, токсинів і побічних продуктів життєдіяльності, вирішує проблему запорів. Не завадить використовувати хлорелу для відновлення функцій центральної нервової системи і регенерації пошкоджених клітин головного мозку.

Крім цього, спостерігається поліпшення пам’яті, підвищення розумових здібностей, нормалізація сну. За рахунок продукування інтерферону водорість бореться з вірусами, прибирає неприємний запах з ротової порожнини, тіла. Деякі жінки відзначають зниження ваги після курсу вживання рослини.

Хлорела в офіційній медицині використовують як лікувальний і профілактичний препарат, це можуть бути таблетки або порошок. В гастроентерології медикамент використовують для поліпшення функціонування органів шлунково-кишкового тракту, в стоматології корисні властивості знайшли застосування:

 1. в знятті запального процесу в м’яких тканинах;
 2. в зміцненні кісткової тканини зуба;
 3. в лікуванні пародонтозу.

Мікроорганізм дієво бореться з патогенною мікрофлорою в ротовій порожнині.

Кардіологи призначають своїм пацієнтам хлорелу для приведення до норми показників артеріального тиску, зміцнення стінок кровоносних судин, капілярів. Також спостерігається позитивний вплив на консистенцію і склад крові, попередження тромбів, бляшок холестерину.

Імунологи цінують рослина за здатність зміцнювати імунітет, боротися з рядом захворювань інфекційної і вірусної етіології.

Жива хлорелла стає інгредієнтом для виготовлення мазей і кремів в косметології, допомагає продовжити і зберегти молодість шкіри, живити покриви молекулами кисню, мінеральними речовинами.

Нерідко вона використовується в рибництві та тваринництві як речовина, яке формує уро ень продуктивності. Корисні властивості і протипоказання для рослин — це стимуляція зростання.

↑ зміст

Ймовірні протипоказання і небажані ефекти

Незважаючи на корисні властивості і протипоказання хлорели існують цілком певні. Під час прийому водорості і препаратів на її основі в ряді випадків виникають симптоми індивідуальної непереносимості будь-якого становить.

Прийнято вважати, що застосування рослини протипоказано при наявності у людини аутоімунних захворювань, оскільки відбувається стимуляція імунітету. В результаті має місце агресивна дія імунітету на власні тканини.

Чи не рекомендовано приймати хлорелу при надмірній чутливості організму до йоду, порушення обміну заліза (захворювання гемохроматоз). Коли хворий приймає антикоагулянти, також краще не вживати одноклітинне, неминуче станеться пригнічення дію медикаментів.

Якщо показання до застосування водорості — це нормалізація функціонування травного тракту, хворий повинен пам’ятати, що не виключаються побічні реакції:

 • спазми в черевній порожнині;
 • здуття живота;
 • порушення стільця (частіше пронос).

Названі симптоми є короткочасними, їх пов’язують з виведенням з кишечника токсинів і побічних продуктів.

Не дивно, що при першому прийомі зеленого золота пацієнт пред’явить скарги на неприємні і навіть болючі симптоми, викликані інтоксикацією організму: біль в м’язах, суглобах, тремтіння в тілі, оніміння кінцівок, слабкість і симптоми застуди. Для адаптації людині потрібно близько 3-5 діб.

Жива хлорелла: корисні властивості та протипоказання

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *