Чим корисно голковколювання?

Перед тим, як спробувати лікувальний підхід давньосхідних цілителів, потрібно знати, що існує користь і шкода голковколювання.

Позитивний вплив на організм наступає від застосування акупунктурной голки — дратівної фактора, що діє на нервові закінчення (синапси, рецептори і ефектори), тим самим запускаючи реакцію.

в залежності від глибини і методики введення голки змінюються в позитивну сторону відділи ЦНС і трофіка м’яких тканин. Голковколювання найбільш позитивно позначається при різних патологіях хребта, коли пошкоджений поперековий, шийний та інші відділи.

Шкода полягає в тому, що дана процедура має деякі протипоказання і побічні дії, тому призначати її має право тільки фахівець. Ефективність терапії залежить також від кваліфікації лікаря і якості самих інструментів. Що необхідно знати про техніку акупунктури, щоб витягти максимум користі і не відчути побічних реакцій, дізнаємося в даному матеріалі.

↑ зміст

Як впливає голковколювання?

Існує ряд теорій, які пояснюють позитивний лікувальний ефект застосування акупунктури. Наприклад, стабілізація кровотоку в дрібних судинах, зміна електричного розряду, термоелектрична концепція і навіть гіпноз. Але традиційна медицина визнає тільки рефлекторний принцип дії.

Голкорефлексотерапія має наступний механізм: при введенні голки починають активно функціонувати структури головного мозку, а також нервові і гуморальні механізми. Відповідна реакція здійснюється через центральну нервову систему. Спеціаліст, будучи обізнаним про вісцеральної і соматотопической іннервації, направлено впливає на внутрішні органи людини.

Кожна рефлекторна точка відповідає за певний спинальний сегмент або метамер. Тому при її стимуляції відбувається реакція в тих сегментах, з якими вона найбільше пов’язана. На даний момент цей принцип називають «метамерной рефлексотерапією». Науково доведено, що спинномозкові сегменти відповідають не тільки за дерму, а й мускулатуру, кістки, зв’язки, судинну структуру і внутрішні органи.

При правильному застосуванні прийшла до нас зі сходу голкотерапія дуже корисна для організму, оскільки:

 • покращує кровообіг, особливо у верхніх і нижніх кінцівках;
 • має протизапальну та знеболювальну дію;
 • нормалізує гормональний фон і обмінні процеси в організмі;
 • стабілізує психічний стан, стимулюючи і розслаблюючи відділи ЦНС;
 • виводить надлишкову рідину і знімає набряклість;
 • має імуномодулюючий і регенерує дією.

Процес знеболення настає такий спосіб: нервовий імпульс від впливу голки надходить набагато стрімкіше в головний мозок, ніж від хворого ділянки. Справа в тому, що імпульси від хворих органів рухаються по «повільним» волокнам. Коли нервовий імпульс від акупунктури досягає мозку, в ньому активуються вставні нейрони, що викликають блокування ділянок мозку, які отримують сигнал від пошкоджених органів.

Відгуки багатьох пацієнтів свідчать, що після процедури акупунктури поліпшується їх загальне самопочуття. Це пояснюється порушенням нервових закінчень, що відносяться до ендорфінергічна системі.

Вони запускають активізацію продукування ендорфінів, які розслаблюють організм.

↑ зміст

Показання для проведення процедури

Оскільки голкотерапія впливає на всі структури людського організму, вони має великий список показань. Варто відзначити, що призначає сеанси акупунктури тільки лікуючий фахівець.

система органів
Патологія, пов’язана з даною системою
Опорно-рухова система
Остеохондроз (дистрофія суглобових хрящів), артрити, періартрити, міозити, артрози, переломи, сколіоз, бурсити, розтягнення зв’язок, п’яткова шпора.
Травний тракт
Напади нудоти, біль у шлунку, диспепсія, гастродуоденіт, застій жовчі, виразка шлунка або 12-палої кишки.
ЦНС
Неврити, хребетна грижа, нервові тики, невроз, істерія, запаморочення, радикуліт, невралгія, нейропатія, головний біль, вегето-судинна дистонія, нетримання сечі.
Серцево-судинна система
Порушення серцевих скорочень, серцеві блокади, артеріальна гіпотонія і гіпертензія (І і ІІ ступеня).
Дихальні шляхи
Запалення трахеї, ларингіт хронічного характеру, бронхіальна астма, бронхіальна астма, бронхіт і запалення легенів.
Ендокринна система
Гіпотиреоз, тиреоїдит, тиреотоксикоз (НЕ загострений), гіпоталамічний синдром, інсулінозалежний діабет.
зоровий апарат
Косоокість, різке погіршення зору, порушення функції очного яблука.
Сечовивідних і статеві органи
Хронічний цистит, нефрит і простатит.
Жіночі репродуктивні органи
Патології яєчників, нестабільний менструальний цикл, клімакс, безпліддя, викликане зміною гормонального фону.
шкіра
Нейродерміт, кропив’янка, екзема хронічного і гострого характеру, сильний свербіж.

Також голковколювання використовується в якості додаткового методу боротьби із зайвою вагою. Коли у людини настає переломний момент, і він втрачає силу волі, акупунктура нормалізує його психічний стан.

Чим корисно голковколювання, крім перерахованих вище захворювань? Процедура використовується також при боротьбі зі шкідливими звичками такими, як куріння і зловживання алкоголем. Однак позитивного терапевтичного ефекту можна домогтися тільки в тому випадку, якщо буде мотивація у самого пацієнта.

Незважаючи на великий список показань, голкорефлексотерапії можна використовувати в якості основного методу лікування. Найбільш дієво голковколювання при хворобах хребта, що впливає на поперековий і інші відділи.

При різних патологіях повинна дотримуватися дієтотерапія, прийом медикаментозних препаратів, хірургічне втручання, виконання фізичних вправ і т.д.

↑ зміст

як відбувається сеанс голкорефлексотерапії?

Протягом процедури людина повинна бути абсолютно розслабленим. З цією метою кабінет фахівця, який проводить иглорефлексотерапию, повинен приносити відчуття психологічного комфорту.

В ньому повинна звучати тиха розслаблююча музика, яка надає позитивний ефект на психічне здоров’я пацієнтів, які страждають неврозами, істерією і іншими хворобами центральної нервової системи.

в тому випадку, якщо в одному кабінеті проводиться кілька процедур, кожного пацієнта потрібно забезпечити окремій обгородженій кушеткою або індивідуальної кабінкою.

Спочатку проведення акупунктури лікар знезаражує шкіру людини. Потім він встановлює голки самостійно або за допомогою спеціального апарату в біологічно активні точки. Їх підбирають залежно від того, яким захворюванням страждає пацієнт.

Як правило, за 1 сеанс терапії ставиться від 8 до 10 голок. Вони впливають на нервові закінчення в діапазоні часу від 20 до 40 хвилин. Після закінчення процедури фахівець акуратно витягує голки зі шкіри пацієнта.

Тривалість лікування і його кратність залежить від призначення лікаря, який враховує тяжкість патології і індивідуальні особливості хворого. Середній курс голкорефлексотерапії становить 10-12 сеансів, які проводять щодня. При хронічних хворобах курс терапії проводиться 1 раз в 3 місяці. При патологіях, що виникають вперше, досить одного курсу акупунктури.

Згідно з багатьма відгуками, пацієнти говорять про відчуття полегшення після проходження перших сеансів голкотерапії. Інші ж зазначають, що терапевтичний ефект наступав після декількох процедур.

голкорефлексотерапія багато пацієнтів переносять досить легко. Процедура не приносить яскраво вираженого болю. При введенні голки відзначаються неприємні відчуття, які незабаром припиняються. Однак по більшій мірі вони залежать від порога чутливості людини.

Акупунктурная голка має особливу будову. Її край не гострий, а закруглений. При введенні інструменту шкіра не проколюється, а просто розтягується. Протягом сеансу пацієнт може відчувати легке тиск в акупунктурних областях і невелику пульсацію.

Деякі люди відзначають, що під час голкотерапії відчувають такі почуття, як тепло, свербіж, різні поколювання, тяжкість, оніміння і навіть удар струмом.

↑ зміст

Протипоказання і побічні явища

По-перше, існують вікові обмеження: голковколювання забороняється проводити дітям до 1 року.

Це пов’язано з тим, що організм малюка ще до кінця не сформований, а його шкіра дуже тонка і ніжна.

По-друге, абсолютними протипоказаннями до застосування акупунктури є:

 1. Наявність доброякісних новоутворень і онкозахворювань. Активація кровообігу тягне за собою прискорене збільшення пухлини.
 2. Гіпертермія. При високій температурі порушуються механізми, які надають терапевтичну дію.
 3. Патології інфекційного характеру — венеричні хвороби, гепатит, гнійні захворювання, туберкульоз відкритої форми, СНІД. Сеанси акупунктури можуть спровокувати подальше поширення збудника.
 4. Патологічна вагітність. Процедури призводять до збільшення маткових скорочень, що на ранніх термінах вагітності може призвести до викидня.
 5. Психічні розлади. Навіть при незначній болю реакція пацієнта може бути найбільш непередбачуваною.
 6. Алкогольне отруєння або прийом наркотиків.
 7. Хвороби системи кровотворення — гемофілія і лейкоз.
 8. Больові відчуття невизначеного генезу.
 9. Захворювання аутоімунного характеру.

Також існують ситуації, при яких лікар вирішує, призначати процедуру чи ні. До відносних протипоказань відносяться:

 • вік старше 70 років;
 • фізичне перенапруження і стрес;
 • розсіяний склероз;
 • період менструації;
 • поліомієліт;
 • дистрофічна зміна м’язової структури;
 • напади епілепсії;
 • ураження гіпоталамуса;
 • перенесений інсульт.

Забороняється призначати иглорефлексотерапию в області голови і обличчя у дітей молодше 7 років. Не можна вводити голку в пошкоджені ділянки шкіри, шрами, рубці і зони, уражені варикозної хворобою.

Іноді пацієнт може відчути на собі шкоду голкотерапії. До негативних явищ слід віднести:

 1. Больові відчуття і синці в зоні введення голки в результаті пошкодження кровоносних судин.
 2. Різке зниження артеріального тиску, втрата свідомості.
 3. Зараження інфекційними захворюваннями (ВІЛ, гепатит), які передаються через кров при поганому знезараженні медичних інструментів.
 4. Пошкодження внутрішніх тканин через порушення техніки проведення процедури або низької кваліфікації лікаря.

В процесі проведення процедури може статися травматизація родимок і келоїдних рубців, що призводить до їх малігнізації.

Чим корисно голковколювання?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *