Корисний масаж простати для профілактики?

Масаж простати — процедура досить педантична для більшості чоловіків.

Простата, або передміхурова залоза, є функціональний орган чоловічої статевої системи. Неправильний спосіб життя, сидяча робота і інші шкідливі фактори часто відбиваються на здоров’ї органу.

Внаслідок впливу тригерних факторів в малому тазу розвиваються застійні явища. У зв’язку з застоєм провокуються різні патологічні явища, в тому числі і простатит. Прийнято вважати, що регулярний масаж передміхурової залози, дозволяє запобігти захворювання та зменшити застійні явища в малому тазу. Думки фахівців з цього питання розходяться.

Одні фахівці виступають «за» проведення подібних процедур, інші стверджують, що дані заходи можуть завдати певної шкоди організму.

Проведено маса досліджень і рандомізованих клінічних випробувань для з’ясування питання, чи корисний масаж простати для профілактики поширених патологій чоловічої статевої системи.

В даній статті докладно розглядаються питання показань і обмежень щодо даної процедури.

↑ зміст

Кому рекомендовано прохо дить курс масажу простати?

Дана процедура може призначатися як для профілактики, так і для лікування наявної патології.

Своєчасні профілактичні заходи здатні запобігти розвитку багатьох серйозних захворювань і знизити ризик серйозних ускладнень. Масаж передміхурової залози є виключною прерогативою медичних фахівців. Проводиться в медичних установах.

Останнім часом були розроблені спеціальні техніки і методики для виконання масажу будинку. У даного способу існують свої недоліки — високий ризик травматизації і низька ефективність, в разі неправильного проведення процедури.

Безумовно, процедура є неприємною, але ефективність лікування нівелює дані недоліки.

Варто пам’ятати, що масаж, як і будь-яке інше втручання, може не тільки сприяти одужанню пацієнта, а й завдати певної шкоди чоловічий простаті. У зв’язку з цим слід вдаватися до виконання процедури тільки після консультації медичного фахівця.

Лікар-уролог за результатами діагностичного пальцевого дослідження передміхурової залози і лабораторних методів діагностики підбере оптимальний алгоритм процедур для відновлення функції органу.

< p> Найбільш часто процедуру призначають при наступних патологіях:

 1. Проблеми сексуального характеру, в тому числі і проблеми з потенцією.
 2. Порушеннях функцій передміхурової залози.
 3. Чи не запальних захворюваннях простати.
 4. Зміни клітинного складу сперми.
 5. При відсутності ефекту від фармакологічного лікування.

Слід пам’ятати, що дана процедура має ряд протипоказань.

До основних обмежень відносяться:

 • гострий цистит;
 • гострий уретрит;
 • проктит або парапроктит;
 • геморой;
 • аденома;
 • важка форма простатиту.

Крім цього обмеженням є наявність дизурический синдром, з вираженим порушенням сечовипускання.

↑ зміст

Особливості проведення процедури

Користь і шкода масажу простати визначається правильністю проведення процедури.

При неправильному масажі, процедура буде не тільки не ефективної, але і може завдати серйозної шкоди пацієнтові.

Техніка проведення процедури щодо анатомії передміхурової залози досить специфічна.

Масаж проводиться за допомогою опосередкованого доступу через задню стінку прямої кишки. Палець вводиться в анальний отвір до пальпаторного визначення обрисів передміхурової залози.

Процес має на увазі проведення масажу, дотримуючись певну етапність:

 1. Перший етап полягає в ведення пальця в пряму кишку з подальшим визначенням місцезнаходження передміхурової залози. Правильно анатомічно розташована залоза розташовується на відстані 6-7 сантиметрів від анального отвору. Пальпація дозволить більш точно визначити місце розташування органу.
 2. Визначити чутливість органу доктор може після точного встановлення місцезнаходження органу. Для цього шляхом акуратного натискання визначається зони найбільшої чутливості органу. Важливим аспектом діагностики є повноцінне обстеження органу без упущення якихось ділянок.
 3. Масаж є основним етапом процедури. У більшості випадків, масажувати починають з правої частини органу, так як вона, з неясної причини, є більш чутливою до різних маніпуляцій. Під час масажу задіюється вся площа органу. Масаж проводить шляхом погладжувань і натискань низької інтенсивності. Сила тиску, що надається на орган; є суто індивідуальною.

Закінчувати сеанс процедури слід масуванням сагітальній борозни органу.

Інтенсивність натискання також підбирається індивідуально. Після закінчення масажу пацієнта рекомендують спорожнити сечовий міхур, щоб виключити інфікування статевих органів.

Особливості проведення процедури

З метою профілактики та лікування регулярність і періодичність циклу масажів підбирає доктор залежно від індивідуальних особливостей пацієнта. Важливим фактором є час проведення масажу. При хронічному варіанті патології до процедури варто вдаватися кожен другий день. Цикл масажів рекомендується проходити щороку. Мінімальний час для проведення діагностичного дослідження передміхурової залози полягає в одну хвилину. З метою лікування для процедури потрібно не менше п’яти хвилин.

Після проходження курсу, регулярність масажів скорочується до одного разу на п’ять днів. При щорічних курсах масажів, частота значно знижується з кожним новим циклом.

При хронічному перебігу хвороби масаж проводять не частіше, ніж один раз на тиждень.

Після спеціального навчання пацієнтів, з метою економії часу і фінансів, рекомендують вдаватися до самостійних процедур в домашніх умовах.

Кращим варіантом для пацієнта є придбання спеціально апарату для масажу простати. При массировании вібромасажером ризик травмування

Користь від регулярного масажу для осіб чоловічої статі підтверджена дослідження, а також довгим досвідом застосування.

В якості профілактики, процедура є особливо цінною. Регулярні масажі дозволяють в рази знизити ризик захворювань чоловічої статевої системи.

У чоловіків, що проходили регулярні курси масажів, відзначено зворотний розвиток існуючих захворювань передміхурової залози. Крім того, в разі профілактичного проходження, чоловіки аж до глибокої старості не страждають від проблем зі статевою системою. Статеве життя у чоловіків, які вдаються до регулярних масажам простати, більш якісна, ніж у чоловіків, які заперечують проведення процедури.

Приймати рішення про призначення подібної терапії приймає виключно лікар-фахівець з питань урології та андрології. Відмова від лікування, в ряді випадків, веде до прогресування захворювання.

Незважаючи на багато позитивні аспекти процедури, слід враховувати всі особливості проведення та обмеження.

Корисний масаж простати для профілактики?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *