Корисно обливатися холодною водою вранці?

Вода грає дуже важливу роль в життєзабезпеченні організму. Багато хто чув вираз «In vino veritas …» ( «Істина — у вині …»), але лише мало хто знає, що повністю воно звучить так: «In vino veritas, in aqua sanitas» ( «Істина — у вині, здоров’я — у воді »). З останньою частиною цього прислів’я важко сперечатися, адже давно доведено, що чим більше рідини в організмі людини, тим він здоровіше і активніше. Так, наприклад, молодий, здоровий організм на 80% складається з рідини. Але вода може допомогти оздоровленню організму не тільки при внутрішньому застосуванні, але і при зовнішньому. Саме про те, як правильно облитися холодною водою без шкоди для здоров’я, буде розказано в статті.

Дискусії про вплив обливання крижаною водою на здоров’я людини ведуться давно. Багато позитивних і негативних відгуків. Наприклад, відомий багатьом народний цілитель Порфирій Іванов, що дожив до 85 років, і до самої смерті відрізнявся богатирський здоров’ям, у своїй оздоровчої методикою «Дитинка» радив купатися в природних джерелах два рази в день, при будь-якій погоді, в будь-який час року.

Значно пізніше написання цієї книги, в наукових умовах було доведено, що короткочасне занурення в крижану воду не може нашкодити організму, але наскільки корисно подібне загартовування? Чи принесе користь купання в крижаній воді? Всі ці питання дуже важливо розглянути, перш ніж лізти в холодну воду або приступати до обливання.

↑ зміст

Обливання крижаною водою — шкода

Причин до негативного ставлення до бездумному обливання безліч. Так, сучасники Порфирія Іванова розповідали про те, що від ходіння по снігу і постійного обливання дуже холодною водою у нього почорніли ноги, а пізніше розвинулося страшне захворювання — гангрена. Експерт Вісника ЗОЖ А. А. Лощіліна журився, кажучи, що Іванов мав богатирським здоров’ям і його б вистачило на 200 років, але своєю бездумною підходом до системи загартовування він просто знищив себе.

На жаль, для більшості репортерів , розхвалюють користь обливання, при зйомці купань вагітних жінок або жінок, які роблять обливання дітей в мороз, користь і шкода обливання холодною водою — це другорядне питання. Головне для них — хороший репортаж.

Дитячий лікар Євген Тімаков в програмі «Здорової розмова» на Радіо «КП» в різкій категоричній формі засудив матусь, які виробляють купання своїх немовлят у крижаній воді. Мотивувавши це тим, що у дітей до трьох років немає досконалої системи регуляції тепла, і якщо відбувається різкий перепад температур, то в організм викидається величезна кількість гормонів, викликаних захистити людину від шокових умов перебування.

Це дійсно так — бездумне самолікування може викликати непоправної шкоди організму. При шоковому обливанні в організмі виділяються глюкокортикоїди і адреналін.

 1. Адреналін сприяє зменшенню відчуття болю, стимулює відступ хвороб.
 2. Глюкокортикоїди — це ряд речовин, що виділяються організмом і «лікувальних» ревматизм і артрит.

Був випадок, коли один чоловік заявив, що вилікував біль в суглобах за допомогою крижаної води, але після медичних досліджень відкрилася страшна картина: нерви, які сповіщають про проблеми з суглобами, не були забезпечені кров’ю через численні тромбоутворення .

Звичайно, дані приклади — це використання корисного кошти без належної підготовки та консультації з лікарем.

↑ зміст

Обливання холодною водою — користь

Щоб не стати жертвою самолікування, необхідно підійти до процедури загартовування з розумом.

Користь холодної води для організму безперечна, адже вона сприяє стимуляції гіпоталамуса, що дуже важливо для нормального функціонування організму.

Саме стимуляція гіпоталамуса підвищує бадьорість і додає енергії.

Крім цього, є ряд інших позитивних ефектів:

 • загальне зміцнення імунітету;
 • стабілізація роботи кровоносної системи;
 • з організму виводяться шлаки і токсини;
 • зміцнення судин;
 • зміцнення і стабілізація нервової системи;
 • зміцнення серця;
 • збагачення організму киснем і його омолодження;
 • позитивний ефект на систему шлунково-кишкового тракту;
 • профілактика безлічі вірусних і респіраторних хвороб.

Починати обливання радять з ніг, поливаючи себе від стегон до стопи. Даний спосіб не тільки благотворно впливає на кровообіг, але і сприяє усуненню пітливості ніг. У деяких випадках обливання холодною водою допомагає від варикозного розширення вен, але перед лікуванням цим способом необхідно отримати схвалення лікаря.

Є й інші хвороби, коли лікарі суворо забороняють обливання холодною водою. Серед них такі протипоказання:

 1. Холодна вода може призвести до ураження при високому тиску всередині очей і гіпертонії.
 2. Не можна поливати себе при порушенні кровопостачанням мозку.
 3. Якщо є які-небудь хвороби серця, наприклад, інсульт або інфаркт, то краще утриматися від загартовування подібними методами.
 4. Тромбофлебіт і туберкульоз також є хворобами, які забороняють обливатися холодною водою.
 5. Холодна вода негативно впливає на організм, якщо в ньому є пухлини злоякісного характеру.
 6. Крім того, варто утриматися від обливання при ГРВІ, грипу та хронічних захворюваннях будь-якого характеру.

В будь-якому разі, не можна починати обливання водою без консультації з компетентним в цих питаннях медичним працівником, це може бути шкідливо.

Особливо це стосується пацієнтів з порушеннями роботи центральної нервової системи.

↑ зміст

Правильний підхід до обливання

Чим корисно обливання холодною водою вранці?

Загартовування — це хороший спосіб отримати заряд бадьорості на весь день.

Для того щоб не нашкодити собі, необхідно дотримуватися правил правильного загартовування.

Головні правила — це регулярність, систематичність і поступовість.

При проведенні процедур слід дотримуватися деяких рекомендацій:

 1. Починати необхідно не з самого обливання, а з обтирань холодною водою за допомогою рушники.
 2. Коли тіло звикне, можна переходити до ванни для ніг, знижуючи температуру в міру звикання. Показником того, що ноги звикли до холодної води, є зникнення почуття дискомфорту.
 3. Наступний етап — це контрастний душ, допоможе зміцнити судини і додасть тонус організму. На цьому етапі організм звикає до зміни температур.

Лікарі і досвідчені «моржі» говорять про те, що не можна використовувати для контрастного душу крижану воду, вона може привести до порушення роботи серцево-судинної системи. Краще використовувати воду прохолодну (30 градусів) і поступово знижувати її на 15 градусів протягом півтора тижнів. Правильне обливання робиться так:

 • напрямок води зверху вниз, голова — груди — ноги;
 • час обливання не більше 15 секунд, інакше можливе переохолодження;
 • проводити процедуру потрібно кожен день, перерва навіть в один день незворотньо веде до того, що потрібно буде проходити процедуру звикання до загартовування спочатку;
 • після того, як людина облився водою, потрібно обов’язково розтертися рушником, краще махровим, одягнутися і зробити зарядку.
 • проводити загартовування потрібно обов’язково там, де немає протягів.

Люди, які люблять відвідувати баню, але задающиеся питанням «чи корисно після парилки обливатися холодною водою?», Можуть бути спокійні. Так, корисно. Подібна процедура має дуже сильну терапевтичним властивістю, що призводить в тонус судини, сприяє позбавленню від целюліту і жирових відкладень.

На цю, безумовно, корисну процедуру повинен дати добро лікар, інакше можливі негативні наслідки.

< p> Крім того, тим, хто робить це вперше, краще не перекидати на голову діжу крижаної води, а обтертися холодною водою.

↑ зміст

чи варто гартувати дітей?

Безумовно, для дорослої людини обливання водою за умови дотримання всіх умов правильного загартовування — це дієвий спосіб стати сильним, витривалим і зміцнити організм. Але чи корисно обливатися холодною водою вранці дітям?

Лікарі, які спеціалізуються на лікуванні дітей, категорично проти подібних процедур — якщо вода надмірно холодна, адже це може призвести не тільки до підриву здоров’я дитини, а й до летального результату . Помірну загартування лікарі схвалюють.

Знову ж правильним підходом до загартовування дітей буде дотримання наступних правил:

 1. Починати обливання потрібно водою з температурою не менше 37 градусів.
 2. Поступово знижувати температуру води на 1 градус протягом півтора тижнів.
 3. Якщо дитина віком до 7 років, зупинитися потрібно на показнику не нижче 20 градусів.
 4. Якщо дитині 8 і більше років, то можна знизити до 17 градусів.
 5. Як і для дорослих, дітям загартовування необхідно починати з обтирань, вони повинні тривати до декількох місяців.
 6. Лише після звикання тіла дитини до холодних обтирань, можна переходити безпосередньо до обливань.

Необхідно пам’ятати, що головне в загартовуванні — це самопочуття дитини. Якщо він відчуває себе добре і легко переносить процедури, то можна сміливо продовжувати, але при перших ознаках негативного ставлення до загартовування, їх потрібно припинити, щоб не травмувати дитячу нервову систему.

Якщо після процедур проявилися симптоми переохолодження чи іншого захворювання, також потрібно закінчити з водними процедурами і звернутися до лікаря.

Рекомендованим віком для початку загартовування є період з одного місяця, поєднуючи загартовування з прийомом повітряних і сонячних ванн.

Перед початком процедур гартуючи ия необхідно отримати схвалення педіатра.

Корисно обливатися холодною водою вранці?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *