Корисно ставити банки на спину при кашлі?

Засоби народної медицини мають широке розповсюдження на території Росії і пострадянських країн. Про їх ефективності постійно ведуться численні суперечки. До таких методик відноситься і постановка медичних банок. Даний метод не має доказової бази, але все одно застосовується величезною кількістю людей. Лікування банками призначає лікар, щоб полегшити стан пацієнта, але, не дивлячись на це, широко поширено самостійне лікування.

У чому ж ефективність лікування медичними банками? По-перше, цей предмет за рахунок створюваного вакууму покращує кровообіг шкіри, а так само в глибоких тканинах і навіть органах. По-друге, застосування банки сприяє руху лімфи, що забезпечує:

 • зміцнення клітин імунної системи для боротьби з локальної інфекцією;
 • зняття запалення і набряку за рахунок відтоку міжтканинної рідини в лімфатичне русло;
 • поліпшення оксигенації і харчування тканин.

Поліпшення тканинного метаболізму один з найважливіших плюсів банколеченія.

Серед інших позитивних ефектів банкотерапіі виділяють:

 1. Зміцнення судинної стінки.
 2. Підвищення тонусу м’язів і збільшення їх еластичності.
 3. Омолоджуючий ефект для шкіри — банкові процедури надають їй пружності.

Відповідно, банки надають не тільки оздоровлюючий ефект на організм, але і займають серйозну нішу в естетичній медицині.

↑ зміст

Види використовуваних банок

Медичні банки — це просте у використанні обладнання.

Вони буваю декількох видів.

Повністю скляні банки — найдавніший представник цієї технології. Такі банки складні у використанні, і існує ризик виникнення опіку при їх постановці.

Застосування таких предметів вимагає наявності досвіду. Процедура починається з змазування вазеліном або гліцерином поверхні установки банки. Пінцетом береться вата, з якої формується гніт, що в подальшому буде змочений в етиловому спирті. Вся ця конструкція підпалюється і поміщається під банку на 1-2 секунди для того щоб її нагріти. Потім банку встановлюється на поверхню шкіри. Гаряче повітря, що знаходилися в ній охолоджується до кімнатної температури і стискається, тим самим, затягуючи шкіру в середину пристрою. В результаті створюється вакуум. Людина лежить з банками близько десяти хвилин, накритий ковдрою, до тих пір, поки шкіра не почервоніє або не стане бордовою. Потім банки по черзі знімаються шляхом акуратного нахилу предмета і одночасного притиснення шкіри. Коли всі пристрої зняті, шкіру протирають марлею або ватою.

Цей вид банок встановлюється тільки на ділянки з розвинутою підшкірно жирової клітковиною — на спину в області між лопатками, під лопатками, на область попереку.

< p> Другий вид — це полімерні або скляні банки, що мають на верхівці вакуумний балон, який дозволяє без застосування високої температури проводити постановку банки одним легким рухом. Зараз вони більш популярні, і використовуються не тільки для локальної постановки, а й для вакуумного масажу, особливо популярний антицелюлітний масаж, який виконується з їх допомогою. Техніка роботи з такими банками більш динамічна і передбачає пересування банки по шкірі.

Третій вид банок — гумові банки, які встановлюються шляхом натискання на сам предмет. Цей вид пристроїв значно поступається двом попереднім в ефективності, оскільки не створює вакуумного ефекту необхідної сили. Такі банки частіше використовують в більш чутливих зонах — для масажу шкіри на грудях, шиї. Банки більше маленьких розмірів застосовують для масажу обличчя.

Шкода і користь банок на спину широко вивчені. Позитивний вплив значною мірою перевищують можливі побічні ефекти.

↑ зміст

Захворювання, при яких застосовуються лікувальні банки

Банки використовують для лікування різних хвороб і проблем зі здоров’ям.

Часто це проблеми з дихальною системою, які включають звичайну застуду, бронхіт, пневмонію, бронхіальну астму.

Таким чином, хвороби, що мають в своїй течії кашель, є показанням для вакуумної терапії. Застосування банок в цьому випадку допомагає поліпшити відходження мокроти з бронхів, за рахунок посилення мукоциліарногокліренсу, крім цього, за рахунок поліпшення кровообігу, відбувається розширення бронхів, що полегшує дихання. Ще один позитивний ефект для дихальної системи — це поліпшення оксигенації крові.

Щодо того, чи корисно ставити банки на спину при інших більш серйозних захворюваннях, складно говорити однозначно. Наприклад, при туберкульозі, наявність кровотечі в легенях, склеротичних змінах і ракових захворюваннях дихального органу, банки суворо протипоказані.

Інша група захворювань, при яких рекомендують лікування подібним методом — це хвороби периферичної нервової системи, м’язів і кісток. Лікувальний вакуумний масаж відмінно допомагає при міжреберних невралгіях, якщо пацієнт страждає на радикуліт або міозит.

В цьому випадку банкотерапія сприяє розслабленню і зменшенню болю.

↑ зміст

Протипоказання лікування банками

Лікування банками є способом проведення терапевтичних заходів широко поширеним в спортивній медицині.

Застосування процедури надає зміцнює і розслабляючий ефект, що допомагає спортсменам швидше відновитися після фізичного навантаження.

Перед проведенням процедури слід переконатися в відсутності у людини протипоказань до її застосування.

Терапію вакуумними банками не можна використовувати при:

 1. Лихоманці — банки можуть тільки сприяти підвищенню температури.
 2. алергічних реакціях на будь-які використовуються речовини: вазелін, гліцерин або етиловий спирт. Також вони протипоказані при тепловій кропивниці.
 3. При наявності ран і поразок шкіри — додаткове пошкодження при вакуумному масажі погіршать пошкодження шкіри.
 4. При сильному виснаженні — недолік підшкірно жирової клітковини загрожує сильними крововиливами в тканини і органи.
 5. Якщо хворий знаходиться в збудженому стані, застосування банок протипоказано через тонізуючого дії на ор
 6. Вагітність на ранніх термінах — підвищується ризик викидня.
 7. Наявність злоякісних новоутворень — приплив крові до пухлини може спровокувати її посилений ріст.
 8. Серцево-судинні захворювання і зміни в кровообігу може підвищити навантаження на міокард.

Крім цього не рекомендується цей спосіб терапевтичного впливу на організм застосовувати при використанні антикоагулянтів — підвищується ризик кровотечі.

І все ж, ставити банки корисно, або шкідливо? Об’єктивно оцінивши всі дані про застосування банок, стає зрозуміло, що очікувати особливого цілющого ефекту від їх застосування не варто. Будь-медичний працівник призначить подібну терапію лише як допоміжний засіб до основного лікування. Безумовно, пневмонію краще лікувати антибіотиками, а астму — бронхолитиками. Але часом, доказової медицини виявляється недостатньо, щоб допомогти пацієнту в повній мірі, тоді і використовуються такі народні методи. Відгуки про лікування банками найчастіше позитивні, оскільки єдина дійсно вагома негативна сторона їх використання — це можлива відсутність ефекту. Але і цей мінус цілком компенсує самонавіювання.

Терапія банками не несе шкоди, а й немає прямих доказів щодо користі їх використання. Пацієнти хвалять цей метод, значить і ефект відповідно є. Використовувати вакуумну терапію банками — це особисте рішення кожної людини.

Корисно ставити банки на спину при кашлі?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *