Шкідлива інфрачервона сауна для здоров’я при частому відвідуванні?

Зміст статті:

Інфрачервона сауна стала досить популярною процедурою в багатьох фітнес-центрах, салонах краси та косметологічних кабінетах, її суть полягає в лікувальному прогріванні організму тепловими хвилями.

Цей винахід японського доктора, який тривалий час шукав оптимальний спосіб прогрівання для отримання позитивного ефекту для тих хворих, хто не переносить інші методи лікування теплом.

Інфрачервона сауна — це маленька кабіна або кімната, виготовлена з натурального дерева, всередині оснащена спеціальними про богревателямі для вироблення інфрачервоних хвиль. Основна відмінність теплової енергії полягає в здатності збільшувати температуру тіла людини, не нагріваючи повітря.

Чим корисна інфрачервона сауна? Промені проникають під шкірні покриви приблизно на 4-5 сантиметрів, в результаті запускається рясне виділення поту, підвищується інтенсивність обмінних процесів і кровообіг.

↑ зміст

Показання, протипоказання

Якщо періодично відвідувати інфрачервону кабіну, вдається оздоровити організм, поліпшити загальне самопочуття при надмірних фізичних навантаженнях, зняти напругу, омолодити клітини. Корисне випромінювання знизить ймовірність розвитку захворювань серця і судин, призведе до норми показники кров’яного тиску, виведе з кровотоку нізкоплотний холестерин, додатково зміцнить судинні стінки.

Пацієнти відзначають підвищення імунітету, що проявляється здатністю протистояти вірусним і бактеріальним інфекціям. Також з часом проходять хронічні суглобові болі, спазми в м’язах, краще заживають рани, прискорюється відновлення після перенесених травм.

Після сауни з організму виходять шлаки, токсини, усувається надмірне навантаження на нирки, видільну систему, оскільки відбувається її стимуляція, надлишок рідини піде з тіла разом з потом.

Приймати інфрачервоні ванни дозволяється далеко не всім пацієнтам, в ряді випадків є ризик нанесення шкоди здоров’ю. До протипоказань відносять:

 • початок місячних (посилиться кровотеча);
 • вагітність (підвищується ймовірність викидня);
 • знижений рівень кров’яного тиску;
 • відновний період після операції;
 • гіпертонічна хвороба.

Не виключається також можливість індивідуальної непереносимості процедури, високих температур, не рекомендована інфрачервона сауна при курсовому прийомі деяких лікарських препаратів.

Без праці можна обладнати для себе інфрачервону сауну просто в домашніх умовах, потрібно для початку розібратися в типах нагрівачів. Пристрої поділяють на: довгохвильові, середньохвильові і короткохвильові.

Якщо приміщення з високими стелями, слід вибирати перший вид інфрачервоного обігрівача, враховуючи і інші технічні параметри. Устаткування може бути стінових, підлоговим або стельовим.

Потрібно звертати увагу на варіанти витяжки, розміри і покриття самої кабіни.

↑ зміст

Чим корисна ІФ-сауна

Як часто можна відвідувати користь і шкода інфрачервоної сауну? Від яких захворювань вона допомагає позбутися? Важливо, що користь від відвідування кабіни не обмежується виключно медичними показаннями, хоча спочатку вона призначалася для профілактики і лікування гострих респіраторних вірусних захворювань.

Зараз же знайшла застосування в косметології, використовується для збагачення клітин шкіри молекулами кисню, очищення покривів , боротьби з проявами целюліту, випаданням волосся, екзему, дерматит, акне і схожими проблемами. Також вона лікує артрит, артроз, мастопатію і простатит.

Жінки люблять процедуру за можливість скинути зайву вагу, так як інфрачервоні промені виганяють з організму надлишок рідини, запускають обмінні процеси. За один похід в сауну вдається позбутися від 800 калорій.

Процедуру рекомендують в якості додаткового методу нормалізації ваги на тлі:

 • збалансованої дієти;
 • помірної фізичної активності;
 • дотримання режиму дня.

Думки лікарів з приводу використання кабіни при простудних захворюваннях розділилися, одні стверджують, що випромінювання такого типу приносить користь, інші ж не радять застосовувати метод, так як ще більше підвищується температура тіла, що не може не відбитися на стані пацієнта.

Якщо людина займається спортом, сауна стане відмінним способом розслабити втомлені м’язи, підвищити жиросжигающий ефект. Не завадить іноді відвідати ІФ-сауну і перед силовим тренуванням, це дозволить гарненько розігріти м’язи, налаштуватися на роботу, підготувати тіло до майбутнього навантаження.

Після сеансу вдається відчути потужний приплив сил, а не розслабленість, як після відвідування парної або звичайної сауни. Додатково підвищується настрій, людина заряджається позитивною енергією.

Чи шкідлива інфрачервона сауна для дітей? Ні, вона навіть рекомендована для:

 1. зміцнення організму;
 2. підвищення імунного захисту;
 3. профілактики застуд.

Необхідно пам’ятати, що звичайна кабінка розрахована на параметри дорослої людини, тому тривалість сеансу з дитиною повинна бути скорочена до 15 хвилин.

Ну і стандартна рекомендація — перед проведенням процедури проконсультуватися зі своїм лікарем .

↑ зміст

Правила відвідування

Необхідно навчитися правильно відвідувати інфрачервону сауну, це допомагає не допустити розвитку небажаних наслідків процедури, які не перегрітися і ще більше не погіршити стан. Для початку перед входом вимикають мобільник і інші гаджети.

Для попередження опіків перед відвідуванням змивають з шкіри все косметичні засоби, час перебування скорочують до півгодини. Шкідливо приймати теплові ванни на повний шлунок, їдять не пізніше ніж за пару годин до сауни. Важливо компенсувати втрату рідини, через 30 хвилин після процедури випивають трав’яний чай або просту воду без газу.

Перед процедурою рекомендовано приймати гарячий душ, він краще розкриє пори, підвищить відділення поту, посилить очищення організму від шлаків і токсинів. Щоб отримати максимальний результат, потрібно під час сеансу сидіти рівно, опустити ноги. У положенні лежачи ефективність впаде відразу в два рази.

Добре в ІФ-сауні пом’яти м’язи, досягається зняття напруги, розслаблення. Показано:

 1. виробляти довільні рухи ногами і руками;
 2. розтирати стопи, шию;
 3. масажувати плечі.

проступили піт витирають сухим рушником, він не дає інфрачервоних променів проникати глибоко в шкіру.

Після завершення процедури відпочивають 5-10 хвилин, приймають теплий душ, щоб змити виділення і токсини.

Слід розуміти, що одноразове відвідання теплової парній не дасть позитивного впливу, потрібно сходити на процедури хоча б 10-12 разів, періодичність — кожен день або через день. Перший раз тривалість сеансу становить 15 хвилин, температура — 45 градусів. У міру звикання організму збільшують час перебування. Після відвідин інфрачервоної сауни добре прогрівається все тіло, активізується імунітет, гине патогенна мікрофлора.

Шкідлива інфрачервона сауна для здоров’я при частому відвідуванні?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *