Ванна з содою: чим корисна для організму сода?

Содові ванни використовуються в цілях оздоровлення організму. Подібні процедури покращують метаболічні процеси в тілі людини, сприяє виведенню з нього токсичних продуктів обміну і шлаків.

Сода мають цілу низку активних дій щодо людського організму. Вона сприяє пом’якшенню, зволоженню і заспокоєнню шкіри.

Вже після першої процедури відчувається особлива бархатистість і зволоженість шкірних покривів.

Більш того, тепла содова ванна володіють цілим спектром переваг по відношенню до здоров’я. Особлива користь від даних процедур для шкірних покривів: після прийняття ванни, проходять місцеві подразнення, зникають шкірні прояви алергічних реакцій, в числі яких гіперемія і кропив’янка.

Благотворно, прийняття ванн впливає на нервову систему і психіку людини. Згідно з проведеними опитуваннями, більш ніж 80 відсотків людей, стверджують, що саме вечірня ванна сприяють зняття стресу після важкого робочого дня.

Крім того, було доведено, що прийняття ванн з содовою сприяє активному скиданню ваги. Даний ефект досягається завдяки:

 • активації метаболічних процесів;
 • виведенню токсичних речовин і шлаків;
 • липолитическим процесів, що викликаються проникненням соди в тканини;
 • активація кровообігу;
 • розщепленню скупчень жирових субстратів.

Для найбільш якісного ефекту рекомендується проходження повноцінного курсу содових ванн. Слід пройти цикл, що складається як мінімум з десяти прийнять ванн.

Харчова сода стимулює очисні процеси глибоких шарів дерми, завдяки чому і розвивається сильний антицелюлітний ефект. Тепла содова вода, більш того, стимулює рух лімфи по судинах, що покращує імунітет людини. Саме завдяки такому ефекту, содові ванни рекомендовані під час реабілітації після інфекційних процесів.

↑ зміст

Особливості прийняття содових ванн

Очікувати користь содових ванн тільки в разі, осмисленого і раціонального їх застосування.

Саме раціональності підбору визначається користь і шкода содових ванн. Важливим аспектом є дотримання температурного режиму ванн. Температура води повинна досягати сорока градусів за Цельсієм, ця цифра перевищує температуру тіла на 2-3 градуси, що сприяє активному запуску всіх метаболічних процесів.

Жінки, охочі за допомогою ванн скинути 1-2 кілограми зайвої ваги і ліквідувати прояви целюліту, повинні пройти цикл процедур содових ванн. Для цього слід пройти адаптивний етап, під час якого шкіра поступово звикає до високих температур.

Починати прийняття ванн слід з температурою води, не більше природною температури тіла людини.

Пік активності метаболічних процесів спостерігається на 10-й хвилині прийняття ванни. У зв’язку з чим, слід проводити у воді не менше 20-30 хвилин.

Після завершення заходу, обов’язково слід укутати в будь-якої теплий, натуральний матеріал і лягти відпочити. Це слід робити з метою профілактики простудних захворювань і набряків.

Важливо пам’ятати, що почала комплексу содових ванн слід тільки після консультації з лікарем.

↑ зміст

Рецепти для приготування оздоровчої ванни

Існує маса способів підготовки содової ванни для оздоровлення.

Для підготовки і проведення процедури потрібно знати, чим корисні содові ванни в залежності від їх виду.

На думку фахівців, добавки в воду для ванни визначаються в залежності від поставлених цілей:

 • для ліквідації стресу і сухості шкіри — слід приймати ванну без додаткових інгредієнтів;
 • з метою скидання ваги — в ванну з содою необхідно додати жменю морської солі великої фракції;
 • для усунення целюліту — слід додати кілька крапель ефірних масел з липолитическим ефектом.

Деякі рецепти, за відгуками людей, які використовували такі процедури, мають високий ступінь ефективного впливу на організм.

Є кілька рецептів приготування таких складів.

Содова ванна з заспокійливим і пом’якшувальною ефектом. Для приготування цієї ванни слід взяти склянку харчової соди, і розвести попередньо в склянці окропу. Після повного розчинення виливають суміш у воду потрібної температури. Саме завдяки попередньому розчиненню в гарячій воді, відбувається відщеплення частинок активного натрію від інших елементів. Даний хімічний елемент запускає в глибоких шарах дерми цілий каскад оздоровчих реакцій.

Для приготування такого складу змінюється пропорція води і соди, в бік підвищення концентрації соди. Крім того, крім соди, слід додати у воду невелику кількість натуральної морської солі. Для приготування цієї ванни буде потрібно стакан соди і близько півкілограма морської солі.

Крім цього воду для прийняття ванни можна приготувати з содою, морською сіллю і ефірними маслами з липолитическим ефектом. Співвідношення соди і солі таке ж, як і в попередньому рецепті.

Хорошим антицелюлітний ефект мають масла цитрусових фруктів і хвойних дерев.

↑ зміст

Шкода і обмеження для застосування содової ванни

Ванна з содою, ніж корисна і коли використання такої процедури не рекомендується?

Як і інші фізіотерапевтичні процедури, содові процедури мають свої протипоказання і побічні ефекти.

Для виключення побічних ефектів від прийняття даного типу водних процедур слід враховувати наявність таких протипоказань:

 1. середньотяжким і важкий перебіг цукрового діабету двох типів.
 2. Гострі і хронічні інфекційні процеси, в числі яких гострі респіраторні вірусні інфекції та грип.
 3. Хронічна серцево-судинна патологія в субкомпенсации і декомпенсації.
 4. Бронхіальна астма та інші алергічні захворювання.
 5. Вагітність.
 6. Гінекологічна патологія.
 7. Псоріаз і інші неінфекційні дерматози.
 8. Відкриті рани і опікові поверхні.
 9. Варикоз нижніх кінцівок.

Серед побічних явищ від неправильного або нераціонального приготування содових ванн переважають алергічні реакції і реакції з боку епідермісу.

При неправильних пропорціях соди може спостерігатися підвищення зроговіння шкіри і зроговіння.

< p> Також неправильна концентрація соди у воді, може привести до невеликих ерозії і виразки. Такі процеси характеризується повільним загоєнням, в зв’язку з частим мимовільним видаленням фибринового струпа над ранкою.

Крім того, у ряду пацієнтів спостерігається втрата волосся при тривалому впливі гарячої води з содою на волосяні цибулини.

У чоловіків, внаслідок постійного впливу високих температур на зону насінників, може порушуватися фертильна функція і мала рухливість сперматозоїдів.

Алергічні реакції можуть не проявитися з першої процедури. Це вводити в оману багатьох пацієнтів. Прийнято вважати, що якщо існує непереносимість організму до певного агенту, то судини і шкіра моментально відреагують на впровадження антигену. Це неправильна думка, тому що перш ніж відбудеться анафілактичні реакції, організм піддається сенсибілізації антигеном, і синтезує агресивні антитіла. Чим більше процедур було проведено, тим більше ризик сильний алергічної реакції. Найчастіше алергія проявляється кропив’янкою, але, в ряді випадків, можливі більш серйозні процеси: судинний набряк Квінке, або навіть анафілактичний шок.

Ванна з содою: чим корисна для організму сода?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *