Ліс, дерева, опале листя — користь і шкода

Користь лісу відома здавна. Однак не всі розуміють, що його лікувальні властивості воістину величезні. То яку ж користь приносять дерева? Давайте розбиратися.

По-перше, вона представлена:

 • річками;
 • полями;
 • промисловістю;
 • людським здоров’ям.

Користь рослин воістину велика, на жаль, не всі люди дійсно це розуміють і цінують.

Виробництво

Дерева забезпечують наші компанії і заводські фабрики необхідними продуктами для виробництва. Промисловість багато в чому залежить від деревини. Завдяки лісі вдається створювати:

 • пиломатеріали;
 • пластик;
 • целюлозу;
 • спирт;
 • лінолеум;
 • деревоволокнисті плити;
 • деревостружкові плити.

Зрозуміло, цей список зовсім не повний. Його можна доповнювати ще довго. Найчастіше основними матеріалами для виробництва виступають не тільки самі дерева, але ще і смола, кора і борошно.

Промислова сфера активно використовує пиломатеріали у виробництві. Найчастіше вони представлені брус, фанера і дошками. Їх застосовують для будівництва мостів, залізничних колій, опор для різних конструкцій, різних будівель.

Продукти переробки також активно застосовуються у виробництві. Найчастіше з них виготовляють стільці, вчительські кафедри, стелі, шкільні дахи, віконні рами, стіни, парти, дошки та інші предмети меблів.

Мало хто знає, що деревина застосовується також і для виробництва дрібних предметів, наприклад , канцелярії, шкільних інструментів або м’ячів.

↑ зміст

Народне господарство та ліс

Народне господарство навряд чи можна уявити собі без використання дерев і супутніх матеріалів. Вони дозволяють виготовити меблі, транспортні засоби, ручки для інструментів, сірники, рибальські снасті, ободи для коліс і різні лаки.

Осика

Дуже часто про користь осики замовчують. Хоча ця рослина користується особливим попитом. Кора осики має дивовижний колір. Вона дозволяє застосовувати її для виготовлення музичних інструментів . Раніше з цієї породи дерева зводили царські палати, хороми і церкви. З осики зараз можна зустріти будинки, господарські будівлі та мости.

Існують і інші галузі використання. Наприклад, кора осики часто застосовує для плетіння кошиків і личаків. Застосовується кора і в народній творчості. Багато майстрів засновують свої твори на основі таких продуктів, як кора осики і берези.

↑ зміст

Сосна

Народні господарства часто спеціалізуються на добуванні соснової смоли. Щоб її знайти, кора дерева надрізається. Смола збирається в будь-який посуд. З соку кори створюють каніфоль. Ця речовина застосовується в якості виробництва:

 • пластмаси;
 • лаків;
 • садової замазки;
 • штучної шкіри;
 • мила;
 • каучуку синтетичного.

Користь лісу

Користь лісу очевидна неозброєним поглядом. Заслуга його проявляється і в їжі. Саме там люди в усі часи знаходили ягоди, фрукти, горіхи, корисні трави, м’ясо птахів і звірів. Крім цього ліс забезпечує людину ще й одягом, яку часто виготовляють з кори осики. Натуральне хутро «виробляють» лісові тварини.

В якійсь мірі можна сказати, що рослини вчать людей. Адже саме з дерев виробляють канцелярію. Ліс забезпечує людини і лікувальними препаратами, які готують з цілющих трав і квітів.

Ліс — та територія, де можна дихати на повні груди, отримати заряд бадьорості, відчути щастя. Шкода від нього може бути представлений тільки кисневим отруєнням. Спостерігається воно зрідка, коли люди з великих мегаполісів виявляються в хвойних лісах.

↑ зміст

Опале листя

Багато людей впевнені, що позитивними властивостями може володіти будь-який природний продукт. Опале листя, користь і шкода яких вже доведені, не є винятком.

Якщо дерева здорові, але спостерігати процес опадання листя можна виключно восени. О цій порі складають легенди, вірші, оповідання. І дійсно, опале листя виглядає надзвичайно привабливо, вона застеляє собою поверхню землі, утворюючи яскравий і барвистий килим. Однак практична сторона питання про користь цих об’єктів також існує.

Багато в чому опале листя допомагає дачникам. Останні закопують їх для освіти добрив. Часто листям вкривають город, як своєрідним ковдрою. Це дозволяє посівом пережити зимові холоди. Таке природне покривало можна використовувати для полуниці, часнику, півоній або цибулі.

Однак існують рослини, яким така «накидка» може завдати шкоди. Одним з таких є троянда. Пояснюється це досить просто. Опале листя вбирають в себе вологу, утворюючи своєрідну теплицю. А це зашкодить рослиною, так як вони можуть зіпріти. Укриття будь-яких кущів не радять робити листям.

Ранньою весною опале листя прибирають. Найчастіше її складають у купи компосту. Протягом року вона перегниває в добриво високої якості. Якщо є необхідність у швидкому освіті перегною, то листя поливають розчином компостіна або сечовини. Дозування становить близько двох столових ложок на одне відро.

Можна зробити висновок, що опале листя несуть в собі величезну користь для укриття рослин. Вони забезпечують належну кількість вологи, що гарантує сходи посівів і їх гарне зростання. Користь листя представлена і їх перетворенням в компостну добриво, яке застосовується для садових і городніх культур.

↑ зміст

Шкода опалого листя

Опале листя може нести в собі і шкоду. Найчастіше вони вбирають в себе забруднювачі навколишнього середовища, яких особливо багато у великих містах. Саме тому своєчасне прибирання листя — запорука здоров’я людей. Якщо її не здійснити вчасно, то шкідливі речовини виявляться в грунті і грунтових водах.

Не варто спалювати опале листя, так як це сприяє виділенню в атмосферу шкідливих забруднювачів та важких металів. Її утилізацію можна проводити поблизу житла людей.

Оптимальним варіантом стане використання опалого листя з користю для городніх рослин. Таким чином, вона принесе тільки користь.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду дерев

Ліс, дерева, опале листя — користь і шкода

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *