Магнітні браслети — користь і шкода магнітотерапії

У гонитві за красою і здоров’ям більшість сучасних людей готове віддати якщо не всі свої заощадження, то як мінімум їх левову частку. Однак дивуватися цьому факту особливо не доводиться.

Пояснень такої поведінки може бути кілька: прагнення опинитися на верхівці кар’єрних сходів, бажання бути популярним, не відставати від модних тенденцій, отримувати від життя максимальне задоволення. Що не кажи, а щастя від хвороб очікувати не варто.

Мабуть, саме тому багато людей сьогодні готові купувати будь-які препарати і чудодійні засоби, які обіцяють вилікувати від усіх хвороб, продовжити молодість і наділити красою. Хтось, наприклад, намагається придбати здоров’я за допомогою КОСМОДИСКОМ. Інші ж покладають надії на дивовижний ефект популярних нині магнітних браслетів. Однак так чи велика користь від їх застосування? Чи може подібне лікування виявитися шкоду здоров’ю? Прийшов час розставити всі крапки над «i».

↑ зміст

Що таке магнітний браслет

Сьогодні у продажу можна знайти найрізноманітніші варіанти магнітних браслетів, що відрізняються між собою не тільки фірмами-виробниками, а й своїм впливом на організм.

Тим часом кожен з цих аксесуарів, по суті, являє собою не що інше, як ювелірна прикраса, виконане з природних магнітів і декорований вкрапленнями металів, сплавів та інші речовин. Так, в його виробництві може бути використано срібло, германій, аероіони, кисневі і інфрачервоні вкраплення, магнітні вставки. Разом з тим, на думку компаній-виробників, користь від таких браслетів для людини як раз і залежить від особливостей їх декору.

Так або інакше, незалежно від варіантів виконання подібних лікувальних аксесуарів, впливають вони на організм людини схожим чином. Зокрема, оздоровчих ефект досягається за рахунок стимулювання розташованих на зап’ястях енергетичних точок, які відповідають за роботу серця, стан травлення, опорно-рухового апарату, судин, м’язів, нервової та дихальної системи . При цьому вважається, що навіть після нетривалого часу використання таких браслетів, можна значно поліпшити стан усього організму.

↑ зміст

Корисні властивості: уроки історії

Відповідаючи на питання, яка користь магнітних браслетів, їх виробники найчастіше звертаються до досвіду китайських цілителів. Саме вони, вважається, удостоїлися честі першими побачити позитивний ефект магнітотерапії. Протягом багатьох століть лікарі з Піднебесної використовували магніти для лікування безсоння, позбавлення від втоми і головного болю, подолання негативних явищ клімаксу.

Перейнявши їх досвід, європейські лікарі стали застосовувати магнітну терапію для позбавлення пацієнтів від багатьох інших проблем зі здоров’ям, серед яких:

 • ішемічна хвороба серця;
 • дистонія;
 • артроз;
 • гіпертонія;
 • анемія;
 • стенокардія;
 • артрит;
 • гіпотонія та ін.

Крім того, в рекламних проспектах, можна знайти і інформацію про те, що користь від впливу магнітами була відома і стародавнім єгиптянам. Вважається, що вони використовували подібну методику для зміцнення організму в період побудови пірамід. Так це чи ні, сучасні історики поки не беруться відповісти, залишаючи аргументи виробників магнітних браслетів без наукового підтвердження.

↑ зміст

Лікувальні властивості: сучасний погляд

Одного погляду на рекламну кампанію магнітних браслетів досить для того, щоб зрозуміти, яке значення надається їм їх виробниками. Опис до цього товару часом просто приголомшливе. Так, браслети з магнітними вставками покликані нормалізувати тиск, поліпшити стан нервової системи і кровообігу мозку, зміцнити сон і позбавити від болю.

У той же час подібні аксесуари з вкрапленнями срібла стимулюють імунітет і опірність організму, захищають від вірусних інфекцій; а з аероінов — дозволяють подолати хронічну втому, позбавляють від стресів, індексують енергію, покращують діяльність мозку, нормалізують рівень гемоглобіну, стимулюють працездатність.

Великим попитом користується і магнітний браслет від тиску, користь якого полягає в здатності приводити в норму серцево-судинну систему. У його оформленні крім частинок магніту використовується германій. Йому під силу, наприклад, розширювати судини, насичувати кров киснем, протидіє утворенню ракових клітин і відображає вірусні атаки.

У продажу також можна знайти і магнітний браслет для схуднення з вкрапленнями інфрачервоного випромінювання. Він, як запевняють виробників, стимулює обмін речовин і виводить токсичні речовини з організму.

↑ зміст

Спектр дії магнітних браслетів

Резюмуючи описи до різних магнітним браслетів можна прийти до висновку, що користь таких прикрас полягає їх в здатності:

 • підвищувати тонус організму;
 • приводити в норму артеріальний тиск;
 • рятувати від мігрені;
 • зменшувати біль в суглобах;
 • покращувати кровотворну систему і кровообіг;
 • нормалізувати метаболізм;
 • сповільнювати процеси старіння;
 • підвищувати імунітет;
 • приводити в порядок судини;
 • покращувати настрій;
 • рятувати від стресів та інших нервових розладів.

Таким чином, оздоровчий ефект магнітного поля спрямований одночасно на весь організм людини, включаючи кровоносну, м’язову, нервову, судинну і травну систему.

При такому достатку лікувальних властивостей магнітні браслети можна уявити як своєрідну панацею. Але чи так це насправді? Не таїться за красивою оболонкою і химерними словами постачальником цих аксесуарів шкоду для людини?

↑ зміст

Шкода від магнітних браслетів в обмеженні їх користі

Здавалося б, маючи такі цілющими властивості, магнітні браслети просто не можуть завдати шкоди здоров’ю людини. Однак погодитися з цим твердженням, на жаль, не представляється можливим. У чому підступ? В першу чергу, в тому, що ефект від благотворного впливу магнітних браслетів на організм людини насправді дуже перебільшений.

Так, останні результати досліджень вченими цих прикрас свідчать про те, що вони жодним чином не впливають на поліпшення стану здоров’я. Весті з тим кваліфіковані медики схильні стверджувати, що прояв всіх дивовижних властивостей магнітних браслетів пов’язано виключно з ефектом плацебо, тобто вірою самих пацієнтів в благотворний вплив цих аксесуарів на їх організм.

Виникає питання, а в чому ж тут шкода? Здавалося б, викладені факти говорять лише про винятковість корисних властивостей магнітних браслетів. Як би не так. Для людей, які купують такі товари для лікування нервових розладів, відсутність будь-яких позитивних змін після кількох тижнів носіння «марного» браслета може викликати повторний стрес. У підсумку замість користі для ЦНС обманутий покупець отримає шкоду чистої води.

↑ зміст

Протипоказання до застосування

Разом з тим шкода від магнітних браслетів може проявитися і в конкретних випадках. Зокрема, одним з протипоказань для їх застосування є використання індивідуальних електрокардіостимуляторів. Під впливом магнітної терапії такі прилади, які відповідають за підтримання роботи серця, можуть запросто вийти з ладу, ставши причиною летального результату.

Таким чином, шкода від використання магнітних браслетів — це не вигадка, а справжнісінька реальність на відміну від міфологізованої користі цих прикрас. Тому розмірковуючи про покупку подібних «лікувальних» прикрас запитайте, а чи дійсно ви вірите в її цілющий ефект? В іншому випадку очікувати оздоровлення за допомогою магнітних браслетів можна дуже і дуже довго.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду магнітних браслетів

Магнітні браслети — користь і шкода магнітотерапії

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *