Масаж — користь і протипоказання

Найдавнішим і ефективним способом зміцнення здоров’я і профілактики багатьох захворювань, без перебільшення, можна назвати масаж. Його використовують на всіх етапах медичної реабілітації, приводячи з його допомогою в тонус м’язи, відновлюючи працездатність організму після травм, зменшуючи жирові відкладення і знімаючи напругу.

Надаючи сприятливий вплив не тільки на фізичні, але і на душевні сили людини , масаж часто входить в комплекс лікувально-відновлювальних і профілактичних заходів і вельми успішно використовується в спортивній практиці.

Знаючи, про виключне дію масажу, багато людей звертаються до кваліфікованих масажистів — фахівцям, кожен рух рук яких дає певний лікувальний ефект. Звичайно, мова йде про практикуючих масажистів з багатим досвідом роботи і професійними знаннями. Звернувшись до масажиста-самоука або любителю, можна отримати пошкодження м’язової і нервової тканини і довго боротися з наслідками неякісного «лікування».

Позитивний ефект будь-якого масажу проявляється тільки після проходження повного курсу процедур . Зазвичай їх кількість варіює в межах 7-10, рідше 15 сеансів. Тільки регулярний і щоденний масаж — запорука отримання стійкого терапевтичного ефекту, тому розраховувати на чудесне зцілення після 2-3 процедур не варто. Залежно від показань, тривалість одного сеансу становить 20 … 60 хвилин, більш точний час визначається індивідуально.

↑ зміст

Дія масажу

Зважаючи невичерпним джерелом енергії та здоров’я, масаж приносить величезну користь нашому організму. Існує величезна кількість видів масажу: дитячий, спини, обличчя, ніг, голови, живота, аромамассаж, точковий, антицелюлітний, косметичний, антистресовий, еротичний і ін. Проте всі вони відносяться до двох великих груп -европейськие і східної.

< p> Незважаючи на ряд схожих рухів, техніка виконання європейського масажу відрізняється від східних практик. В першу чергу, вона спрямована на роботу з підшкірними м’язами і тканинами і вирішення конкретної проблеми. Східний ж масаж передбачає комплексний підхід до оздоровлення, а робота з пацієнтом починається з того, що майстер знімає енергетичні блоки. Під час сеансу масажист працює не тільки з тілом, але і з душею людини, активізуючи його внутрішні ресурси на боротьбу з захворюванням.

Користь масажу проявляється в:

 • зміцненні імунної системи організму;
 • підвищення пружності та еластичності шкіри;
 • поліпшенні кровообігу і циркуляції лімфи;
 • активізації роботи потових і сальних залоз;
 • нормалізації психоемоційного стану;
 • стимулюванні роботи ЦНС або її заспокоєнні;
 • зниженні больових відчуттів;
 • збільшення чутливості шкіри;
 • прискоренні метаболічних процесів
 • позбавленні від набряклості;
 • зміцненні / розслабленні м’язів;
 • та інше …

За допомогою прийомів механічної і рефлекторної дії на тіло людини, масаж надає різноманітне фізіологічна дія і є відмінним засобом омолодження організму.

↑ зміст

Користь окремих видів масажу

Максимальний вплив масаж надає на м’язові тканини. Залежно від типу рухів, він дозволяє розтягнути і розслабити стиснуті від напруги м’язи, повернути їм гнучкість і еластичність, зняти втому і позбутися від болю.

Користь існує і для кровоносної системи. Роблячи дихання глибшим, масаж розширює кровоносні судини і капіляри, покращує циркуляцію крові, насичуючи мозок киснем і струм лімфи, зміцнюючи імунну систему людини.

Після сеансу масажу сальні і потові залози починають працювати більш активно. Поліпшується природне зволоження шкіри, прискорюються процеси її очищення і зволоження.

Завдяки масажу, з організму добре виводяться мінеральні солі, токсини і шлаки. Активізується функція виділення нирок і шкіри, нормалізується рівень підшкірно-жирової клітковини і прискорюються відновні процеси в тканинах.

Серед представниць прекрасної статі популярністю користується масаж обличчя, користь якого просто величезна. При цьому проводити процедури, що поліпшують стан і зовнішній вигляд шкіри, можна як, звернувшись в косметичний салон, так і в домашніх умовах. Такий масаж дозволяє:

 • досягти більшого ефекту від використання кремів і масок, допомагаючи швидше проникнути їм в шкіру;
 • впоратися з віковими змінами (дряблостью шкіри, зморшками, нечітким контуром особи та ін.)
 • видалити омертвілі клітини епідермісу;
 • вирішити ряд проблем на підшкірному рівні (набряклість, блідість, висипання та ін.)
 • розслабитися, в тому числі і в стресовий період.

Користь масажу спини, одного з найбільш затребуваних видів масажу, полягає в його благотворну дію на опорно-руховий апарат, позбавленні від больових відчуттів і безсоння. Відомо, що зміщення хребетних дисків призводить до спазмів м’язів і порушує нормальну роботу окремих органів і поставу.

Найчастіше усунути подібні проблеми і зупинити подальший розвиток захворювань за допомогою медикаментозних препаратів неможливо. Лікувальний масаж — єдиний спосіб вирішення проблеми. Показаний він практично всім. Виняток становлять лише стадія загострення захворювань внутрішніх органів або шкіри.

↑ зміст

Протипоказання до проведення масажу

Позитивних сторін масажу чимало і охопити їх усі в одній статті неможливо. На жаль, приємні у всіх відносинах процедури в деяких випадках можуть спровокувати негативні реакції організму, а шкода масажу в рази перевищить його можливу користь.

Коли небажано проводити масаж

По-перше, навіть при незначних підвищеннях температури. З огляду на, що процес активного впливу на організм також сприяє підвищенню температури тіла, передбачити наслідки, які можуть виявитися плачевними, буде досить складно.

По-друге, від походу до масажиста варто відмовитися в тому випадку, якщо у вас є відкриті рани, порізи, садна або удари.

По-третє, протипоказаний масаж при периостите, часто зустрічається при ревматоїдному артриті та подагрі, і бурсите.

По-четверте, вкрай не рекомендується масаж при наявності вірусних і грибкових інфекцій, щоб уникнути їх ра спространенія на інші ділянки тіла.

Якщо у вас є які-небудь сумніви — проводити масаж чи ні, краще проконсультуйтеся з лікарем або безпосередньо масажистом. Кваліфікований фахівець завжди дасть вичерпну відповідь і визначить ступінь можливого ризику.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду масажу

Масаж — користь і протипоказання

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *