Медитація — користь і шкода заспокійливих процедур для організму людини

Будучи однією з найдавніших духовних практик, медитація вже давно перестала бути надбанням буддійських ченців, завоювавши серця і уми людей по всьому світу. Для необізнаних медитація є якийсь ритуал, що дозволяє змінити свою свідомість і, як то кажуть, вийти в астрал. Що це таке і для чого це потрібно, розуміють далеко не всі.

У той же час для мільйонів успішних людей медитація — це невід’ємна частина життя. У спробах краще зрозуміти свою свідомість, отримати контроль над своїми думками, почуттями та емоціями, позбутися стресу і навіть зміцнити здоров’я, вони колись звернулися до цієї практики і, одного разу відчувши під час медитації, що в змозі управляти своїм організмом, вже не змогли відмовитися від такої можливості.

Користь медитації величезна. Знаходячи союз з внутрішнім «я», який дозволяє розширити межі свідомості, і отримати доступ до нескінченного всесвітньому джерела світла і мудрості, людина починає розуміти себе в цілому. А це — і є щастя. Здорове тіло, здоровий розум, здоровий дух — тільки за умови досягнення гармонії цих трьох складових можна говорити про цілісність особистості.

В цьому і полягає основна мета медитації. Чи не в «відкритті третього ока» або «осягненні абсолюту», а в формуванні успішної, впевненої в собі і стійкої до зовнішніх стресових факторів особистості. Тим більше, з огляду на шалений темп життя і напруга, з яким ми стикаємося щодня, виконання вправ на медитацію для сучасної людини може стати єдиною можливістю звільнитися від вантажу думок і турбот.

↑ зміст

Якою має бути «правильна» медитація?

Щоб користь медитації була максимальною, необхідно навчитися вірно входити в стан розслаблення. Слід дотримуватися вироблених тисячоліттями правил і вибирати потрібні пози. Медитація — це не загадковий ритуал, а техніка медитації, що дозволяє досягти необхідного стану і залишитися наодинці з собою, доступна кожному. До умов «правильної медитації» можна віднести наступні:

 • Відповідне місце. Під час медитації вас не повинні відволікати ніякі сторонні речі, будь то шум, гучні розмови, музика та ін. Вправа слід виконувати в спокійній і тихій обстановці.
 • Регулярність. Медитація перед сном, ранкова або обідня практики, а, можливо, і їх поєднання, що виконуються в певний час доби, виявляться більш ефективними, ніж разові заняття. Плануючи день, виділіть час на те, щоб залишитися один на один зі своїми думками. Всього 20 хвилин на добу буде достатньо.

Звичайно, краще медитувати двічі по 20 хвилин — вранці і ввечері , але при відсутності такої можливості, одного разу вистачить. Під час медитації вранці можна привести в порядок думки і почуття, підвищити працездатність і підготуватися до нового дня. Медитація перед сном звільнить розум від неприємних і гнітючих думок, зніме відчуття втоми, дозволить розслабитися і швидше заснути. А ще медитація перед сном наситить мозок киснем і поліпшить кровообіг.

 • Правильне положення. Під час медитації спина повинна знаходитися у вертикальному стані, хребет бути рівним, а очі закриті. Намагаючись утримувати спину прямо, ви не заснете і не зіб’єте дихання.
 • Концентрація на диханні. Важливо не замислюватися про те, правильно ви дихаєте чи ні, а саме стежитиме за диханням. Воно повинно бути легким, рівним і не напруженим. Вдих-видих, вдих-видих. Відпочиньте від присутніх в голові думок і просто зосередьтеся на тому, як ви дихаєте.

↑ зміст

Медитація для заспокоєння

ock_id_2″> < Медитація для заспокоєння - відмінний спосіб розслабитися після важкого робочого дня, привести в порядок думки і подивитися на себе і проблеми, що накопичилися з боку. Це вкрай важливо. Під час медитації відбувається концентрація свідомості і уваги, людина отримує можливість зосередитися на чомусь потрібне та корисне і направити свій розум на отримання позитивної енергії. Найголовніше, що після виконання вправи, ця здатність концентруватися в потрібний момент нікуди не зникає.

Медитація для заспокоєння важлива для профілактики нервового виснаження. Неспокійна людина в більшій мірі схильний до впливу негативної енергії, він не вміє трансформувати негатив в позитив, а мир і спокій йому доводиться тільки мріяти. Медитація для заспокоєння допоможе знайти емоційну стабільність і наповнити життя радістю і світлом. Лише 20-30 хвилинна медитація перед сном або відразу після нього подарує відчуття умиротворення і щастя . Однак цим мистецтвом потрібно опанувати. Для людини, який сьогодні прагне до досконалості, майбутнє бачиться вельми чітко. Адже те, що сьогодні посієш, завтра пожнеш.

У тих, для кого медитація перед сном або в перебігу дня є обов’язковим заняттям, виробляється звичка абстрагуватися від негативних емоцій і таких руйнівних наша підсвідомість станів, як злість, роздратування , страх або боязкість. Навпаки, збільшується ступінь самовладання і вміння правильно поводитися в різних ситуаціях. Зростає і впевненість в собі. Під час медитації людина починає розуміти, що його доля — в його руках, і що будь-які події — не результат збігу обставин, але наслідок певних вчинків і дій. Потрапивши в неприємну ситуацію, потрібно не впадати у відчай або впадати в депресію, а збиратися з силами, робити висновки і шукати шляхи вирішення проблеми. І медитація для заспокоєння в цій справі відіграє не останню роль.

↑ зміст

Медитація для схуднення

Дуже корисна для людини практика глибокого розслаблення допомагає не тільки працювати з підсвідомістю, але і благотворно впливає на всі системи організму. Можливо, хтось здивується, але медитація, в тому числі, допомагає і схуднути. Звичайно, швидкого ефекту чекати не варто, але за умови щоденного виконання вправ вдасться нормалізувати обмін речовин і позбавитися від деяких небажаних «харчових звичок».

До таких можна віднести перекушування протягом дня, прийом нездорової їжі і бажання є , навіть не відчуваючи почуття голоду. Медитація для схуднення допоможе сконцентруватися на власних відчуттях, краще зрозуміти потреби свого тіла і перестати «переїдати». Існує чимало популярних технік, які входять в комплексні програми по зниженню ваги і спрямовані на вирішення проблеми зайвих кілограми з психологічної точки зору. Впливаючи на підсвідомість, медитація для схуднення змушує організм шукати внутрішні резерви, спалювати ненависний жир і, немов скульптор, «виліплює» струнке і підтягнуте тіло.

↑ зміст

Медитації для жінок

Окремо хочеться сказати про те, що для захоплюються духовним розвитком жінок, розроблені спеціальні практики, такі як, медитація — відновлення жіночої енергії і сили, медитація «прощення себе» або медитація «внутрішня жінка». Всі вони спрямовані на те, щоб «відкрити» і розширити джерело жіночої енергії, і, тим самим зробити повсякденне життя кожної з нас більш спокійною і щасливою. Крім того, гарні медитації для жінок допомагають налаштуватися на успіх, позбавиться від боязкості, стати більш впевненою в своїх силах і налагодити відносини з партнером.

Медитировать краще вдома, в спокійній обстановці, усамітнившись від рідних. Заздалегідь сповістивши їх про ваш намір, ви уникнете ситуації, коли під час медитації вас раптово «висмикнуть» зі стану трансу. Швидше за все в такому випадку, ви скасуєте виконання практики а роздратування не дасть продовжити сеанс розслаблення. Оптимальний варіант — медитація перед сном. Діти вже заснули, чоловік зайнятий переглядом телевізора / читанням або іншими справами і ви можете бути впевнені в тому, що вас ніхто не потривожить.

↑ зміст

Користь медитації з точки зору фізіології

Розглядаючи психологічні аспекти медитації, не варто забувати про вплив цієї духовної практики і на фізіологію людини. Користь медитації проявляється в:

 • стабілізації кров’яного тиску;
 • зниженні серцевого ритму і нормалізації дихання;
 • поліпшенні мозкової активності;
 • зміцненні імунітету;
 • зменшенні кількості гормонів стресу;
 • зниженні головних і спинних болів;
 • розслабленні м’язів;
 • активізації обміну речовин та ін.

Також під час медитації розвивається інтуїція, а в деяких випадках у людей можуть відкритися екстрасенсорні здібності. Перед початком сеансу варто чітко поставити перед собою мету — чого ви хочете домогтися виконанням вправи. Всі думки повинні бути спрямовані виключно на себе, а не на інших людей.

Медитація дозволяє знайти внутрішню психічне і фізичне здоров’я. Очистити свій розум і забезпечити позитивні зміни в своєму тілі може кожен, головне — налаштуватися на результат і не впадати у відчай, якщо спочатку у вас щось виходить не так, як потрібно. Мислите позитивно, і ваше життя обов’язково зміниться на краще!

↑ зміст

Відео про користь і шкоду медитації

Медитація — користь і шкода заспокійливих процедур для організму людини

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *