Чим корисні медичні п’явки для організму?

Гірудотерапія — медична практика, що відноситься до народних методів лікування, що полягає в використанні в цілях лікування і профілактики медичних п’явок.

Незважаючи на свої розміри, п’явка допомогла вилікувати хвороби людям, які перепробували до цього можливості традиційної медицини .

Такий спосіб терапії практично не несе жодної шкоди для організму, не має строгих обмежень, а також не викликає побічних реакцій, на відміну від продуктів фармацевтичного виробництва.

Ефект досягається завдяки тому , що п’явки, поглинають певний обсяг крові, тим самим знижують навантаження на судинну систему, що дозволяє значно поліпшити її стан. Таким шляхом усуваються венозні і лімфатичні застої.

П’явки впорскують в ранку специфічне речовина — гірудин, який за своєю природою є антикоагулянтом. Завдяки своїм антікоагулірующім властивостями, гірудин розріджує кров і покращує її реологічні властивості.

Крім того, користь гірудотерапії полягає, в особливому рефлексогенні ефекті. Фахівці накладають п’явок на особливі точки тіла людини, в зону яких проектується цілий ряд нервових закінчень. Завдяки цьому феномену відбувається цілий каскад біохімічних реакцій, що сприяють поліпшенню роботи органів і систем організму в цілому.

↑ зміст

Чим корисні медичні п’явки в ортопедії?

П’явки можуть бути корисні й ефективні в лікуванні суглобових патологій.

До числа ортопедичних патологій, що піддаються лікуванню гірудотерапію, відносять остеохондроз різних відділів хребта.

Додатково п’явок можна застосовувати при проведенні реабілітаційних заходів після перенесеного артриту.

Дуже добре зарекомендувала себе гірудотерапія при проведенні лікування:

 • тендовагініт;
 • артрозі великих і дрібних суглобів;
 • деформуючий остеоартрит.

Всі перераховані недуги є наслідком дефектів кровопостачання суглобів, порушення метаболічних процесів, надання неадекватних фізичних навантажень на хворий суглоб, травмування суглобових зчленувань. Лікувальні п’явки, при правильному використанні дозволяють повністю позбутися від патології.

Мета терапії п’явками полягає в:

 1. Ліквідації дискомфорту.
 2. Повному усунення болю.
 3. Зупинці прогресування захворювання.
 4. Нормалізації кровообігу.
 5. поліпшення процесів метаболізму в тканинах.

Таким чином, забезпечується нормальна функція суглобів. П’явки, при присмоктування впорскують особливий елемент, які має анальгезирующими і протизапальними властивостями.

На даний момент дуже гостро стоїть питання про те, чим корисні п’явки для жінок. Існує цілий ряд свідчень до гірудотерапії в практиці акушера-гінеколога.

Для лікування різних гінекологічних патологічних процесів можна використовувати п’явки як зовнішньо, так і вводити всередину піхви. Все залежить від показань пацієнтки.

↑ зміст

Гірудотерапія в гінекології

Варто зазначити, що подібні лікувальні заходи повинні проводить виключно медичним фахівцем, щоб уникнути негативних наслідків.

Висока ефективність гірудотерапії в лікування жіночої статевої системи пов’язана з прилеглої широкою мережею капілярів.

Гірудотерапія сприяє:

 • нормалізації гормонального фону, що сприяє загальному омолодженню організму;
 • усунення дисменореї;
 • усунення болю, пов’язаних з менструацією;
 • усунення симптомів ПМС і клімаксу.

При запальних процесах в матці і її придатках найчастіше пацієнток турбують локалізована внизу живота біль, набряк і збільшення в розмірах придатків, дисменорея. Всі запальні гінекологічні хвороби супроводжуються набряками і застійними явищами в малому тазі, що підвищує ризик вторинного інфікування.

Через здатність до ліквідації набряку і застоїв — гірудотерапія надає позитивний ефект на стан хворих. Крім того, п’явки дуже ефективні в цілях профілактики захворювань. Всього кілька сеансів сприяють поліпшенню самопочуття жінок, а також полегшують неприємні симптоми запалень.

Часто, після абортів, пологів і запалень у внутрішніх статевих органах утворюються фібринові спайки, з утворенням яких пов’язують розвиток важких хронічних захворювань і безпліддя.

з метою уникнення таких хвороб, фахівці рекомендують молодим дівчатам, які перенесли аборт, невдалу вагітність і будь-якої запальних процес пройти курс лікування п’явками.

У зв’язку з порушеннями гормонального фону, часто розвиваються доброякісні гіперпластичні процеси в матці і яєчниках. Найбільш часто зустрічаються — кісти яєчників і лейкоміоми. До більш грізним патологій, пов’язаних з порушенням гормонального обміну відноситься ендометріоз. Зупинити зростання і попередити прогресію захворювання допоможе гірудотерапія, що проводиться грамотним лікарем-гінекологом.

Для лікування гінекологічних захворювань, п’явок зовнішньо слід накладати на низ живота, крижі і нижній відділ попереку.

↑ зміст

Гірудотерапія при варикозі

Застосування п’явок на ранньому етапі патологічного процесу в судинах, дозволяє уповільнити розвиток захворювання і прибрати неприємні симптоми.

Ферменти п’явок дозволяють усунути застій в венозних судинах і зміцнити ендотелій судин. Найбільш важливим компонентом лікування в даному випадку є розсмоктування тромботичних відкладень під впливом гирудина.

Лікування медичними п’явками є високоефективний метод терапія без особливих протипоказань і небезпечних побічних ефектів. Він дозволений для лікування пацієнтів з діагнозом артеріальна гіпертензія, крім цього його можна застосовувати для пацієнтів в стані після гострого коронарного синдрому та інсульту, крім того, цукровий діабет не є обмеженням для гірудотерапії. Накладання в рефлекторних зонах — дозволить немедикаментозним методом знизити показники артеріального тиску. Особлива користь для жінок п’явок пов’язана з наявністю у них особливостей фізіології судин — жінки більш схильні до варикозного захворювання вен, ніж чоловіки.

П’явки знайшли своє широке застосування в косметологічної сфері.

Для чого корисні п’явки в косметології?

Перевагою методу є те, що не існує будь-яких обмежень за віком. Важливо правильно виконувати всі рекомендації косметолога під час процедури.

Користь застосування медичних п’явок в косметології полягає в:

 1. Лікуванні вугрової висипки, гнійничкові хвороби, акне і демодекозу.
 2. етіопатогенетичної лікування целюліту.
 3. зниження активності рубцювання шкіри.
 4. поліпшення загального стану шкіри.
 5. Попередженні алопеції.

Крім цього п’явок можна застосовувати для лікування і профілактики загострень неінфекційних патологій шкіри.

↑ зміст

Шкода і обмеження в гірудотерапії

Незважаючи на всі позитивні сторони лікування, і, зокрема, високу ефективність процедури, гірудотерапія має набір обмежень і побічних реакцій.

Виділяють ряд нозологій, при яких неприпустимо проводити терапію медичними п’явками.

анемія. При анемії у пацієнта різко знижується концентрація гемоглобіну. Гемоглобін є білок — донатор кисню. Тобто у даної групи пацієнтів уже є недостатність кисневого насичення тканин. П’явки, в свою чергу, ведуть до ще більшого зниження кількості гемоглобіну, що посилює перебігу хвороби.

Спадкова гемофілія. Існує кілька генетичних варіантів даного захворювання. Гемофілія характеризується повною відсутністю в крові особливих факторів згортання крові. Для даної групи пацієнтів існує ризик масивної кровотечі навіть при невеликому пошкодженні шкіри.

Онкологічні захворювання. При наявності пухлинного процесу в організмі, змінюється біохімічний склад крові та функції органів. При цьому гірудотерапія не рекомендована, так як може погіршити загальний стан пацієнта.

Жінки під час місячних. Щомісячна метрорагія є абсолютним протипоказанням до гірудотерапії, так як багато жінок відзначають рясні втрати крові під час менструацій, і тим самим, лікування п’явками може лише збільшити кількість крововтрат.

Жінки під час вагітності та годування груддю. У ці фізіологічні періоди будь попадання антигену в організм може відбитися на здоров’ї малюка і матері. Будучи живою істотою, разом зі слиною п’явка впорскує ряд власних антигенів в кров матері, яка надходить в подальшому в пуповинну кров і виділяється з грудним молоком.

Знижений артеріальний тиск. Гірудотерапія є процедурою при якій відбувається зниження тиску тому при гіпотонії не слід використовувати п’явок, щоб не викликати додаткового зниження цього показника. Ефект зниження тиску досягається завдяки особливим активним елементам, впорскується під час присмоктування, а також рефлексогенними властивостями. Після накладання п’явок, згідно зі спостереженнями, у пацієнтів спостерігається тимчасова помірна гіпотонія.

Здоровій людині це шкоди не завдасть, а ось у пацієнта з низькими цифрами АТ це може спровокувати сильне пригнічення мозкової активності.

↑ зміст

Побічні ефекти від застосування гіроудотерапіі

Часто, причиною відмови від лікування п’явками виступає особливий психологічний момент. Для більшості пацієнтів дані істоти викликають сильну неприязнь, і навіть сильну відразу. Примусове лікування, в такому випадку, позитивного ефекту не дасть.

На щастя, ринок фармацевтичної продукції багатий препаратами на основі екстракту п’явок. Продукція випускається в різних лікарських формах: від свічок до зовнішніх кремів. Подібне лікування є більш приємним з боку естетики, але в ефективності поступається природному процесу накладення п’явок.

Будь-яка терапія, в більшості випадків, несе в собі потенційний ризик для пацієнта. Гірудотерапія — не є винятком.

В основному негативні реакції ускладнюють терапію через низьку кваліфікацію фахівця з гірудотерапії або, в зв’язку, з самостійним застосуванням.

Найбільш поширеними побічними ефектами є:

 1. Анафілактичні реакції і алергія. Найбільш частий симптом, пов’язаний з рясним надходженням в організм великої кількості антигенів. У пацієнтів може розвинутися гостра алергічна кропив’янка, ядуха і набряк Квінке.
 2. Кровоизлияния, частіше розвиваються через недотримання інструкцій і обмежень по використанню п’явок.
 3. Лімфоаденопатія.
 4. При неправильному догляді за ранками, залишеними після терапії, може приєднатися вторинна інфекція.

Важливо пам’ятати, що п’явки не повинні бути виловлені в стоячій воді, їх вирощують в спеціально обладнаній еко-зоні.

Іноді після терапії виникає незначна кровотеча, що є нормальною реакцій на фермент п’явок .

Не можна видаляти п’явок самостійно. Після процедури слід прислухатися до рекомендацій фахівця по догляду за місцем докладання п’явок.

Чим корисні медичні п’явки для організму?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *