Чим корисний пустирник: корисні властивості настойки для організму

Собача — унікальний лікувальний засіб сімейства ясноткових. І хоч зовні трава нічим не примітна, вона може лікувати захворювання шлунка, нервові розлади, прискорює обмін речовин і допомагає в зниженні холестерину, а також благотворно впливає на весь організм.

В аптеці препарати на основі цієї рослини можна зустріти у вигляді зборів, таблеток і екстрактів. Трав’яна настоянка на основі пустирника найбільш популярна для лікування хвороб шлунково-кишкового тракту, нормалізації артеріального тиску, заспокоєння серцебиття, що виникає на тлі неврозу.

Перед вживанням пустирника, як лікувального препарату, потрібно радитися з лікарем, так як існує багато протипоказань до його застосування.

↑ зміст

Собача і хімічний склад рослини

Собача має унікальні корисні властивості. Багато хто задається питанням, чим корисний пустирник і як його краще використовувати?

В рослині знаходиться достатня кількість вітаміну А і С, що сприяє підняттю імунітету.

Зміст алколоидов, які рідко зустрічаються в лікарських препаратах, але благотворно впливають на стан організму.

Наявність ефірних масел, а також наявні дубильні речовини.

↑ зміст

Користь і шкода настоянки пустирника

За допомогою пустирника можна лікувати різні захворювання, а також приймати настоянку з метою профілактики. Але так як у трави є не тільки корисні властивості, але і протипоказання, потрібно для початку, розібратися, чим він корисний і зіставити користь і ризик.

 1. Для зниження тиску. Якщо траву приймати регулярно, буде відчутно зниження тиску, а також можливе розширення судин і зняття головних болів.
 2. Для хворих захворюваннями серця, рекомендують постійний прийом для поліпшення роботи серцево-судинної системи. Крім цього в аптечці завжди повинна бути таблетка пустирника, на випадок підвищення артеріального тиску.
 3. Для нервової системи. Собача дуже добре заспокоює, і його часто приймають для лікування нервових розладів, зривів, депресій. Також покращує працездатність і стресостійкість. А якщо прийом трави пустирника припадає на ніч, будьте впевнені в хорошому, тривалому сні.

Відвар підходить для налагодження статевої системи. Якщо чоловік або жінка хочуть поліпшити роботу статевої системи, потрібно регулярно приймати настоянку. А також пустирник має властивість боротися з першими ознаками імпотенції у чоловіків. А жінки, за допомогою відварів або настоянок можуть нормалізувати гормональний баланс.

Підходить для поліпшення шлунково-кишкового тракту, так як шлунок постійно потребує очищення від токсинів. Крім цього, лікарський засіб дуже добре впливає на лікування панкреатиту.

Це кращий імуностимулятор! Для підвищення імунної системи, особливо в періоди респіраторних захворювань і епідемій, дуже часто призначають настоянку пустирника в комплексі з додатковими вітамінами і мікроелементами.

При лікуванні деяких захворювань відваром з використанням пустирника, потрібно обов’язкова консультація гастроентеролога, адже крім користі , при неправильному прийомі і розрахунку необхідної дози пустирник може завдати шкоди здоров’ю.

↑ зміст

шкода пустирника

Існує ряд протипоказань, при яких така, на вигляд, непримітна трава, може завдати величезної шкоди організму:

 • Якщо людина страждає захворюваннями, пов’язаними зі зниженим тиском, частою гіпотонією, приймати пустирник в будь-якому вигляді суворо протипоказано.
 • Так як трава може викликати надмірну сонливість, краще приймати відвари на його основі на ніч.
 • Вагітність є протипоказанням до використання пустирника, так як трава має негативний вплив на дитину, також підвищує тонус матки, що загрожує викиднем або викликає ускладнення при вагітності.
 • Виключено використовувати відвар пустирника людям, що страждають виразкою шлунка або різними онкологічними захворюваннями. Може викликати внутрішню кровотечу, так як трава сильно розріджує кров.

Крім того пустирник може стати предметом виникнення сильних алергічних реакцій, іноді викликати напади важкого дихання і задухи.

Люди, які хворіють захворюваннями дихальної системи і зокрема на астму, пустирник може викликати загострення хвороби .

↑ зміст

Обмеження по застосуванню

Існують деякі обмеження, крім загальних протипоказань, а саме:

 • Настоянку можна вживати дітям до 12 років. Це стосується і відварів і таблеток, а також настоянок.
 • Жінкам після абортів, протягом 6 місяців приймати не рекомендують щоб уникнути кровотечі.
 • При менструаціях.
 • При виявленні уповільненої серцевого ритму.
 • При гастриті і сильних виразках шлунка. Особливо коли виразки викликають невеликі кровотечі.

Рекомендовано бути обережними людям старшого віку, при тромбозах, а також при частих закупорках судин, а також людям, яким потрібна постійна зосередженість і концентрація уваги.

Траву пустирника продають у кожній аптеці, ціна препарату невисока (близько 200р).

↑ зміст

Рекомендації прийому пустирника

Так як ми з’ясували, який ризик тягне за собою прийом пустирника без рецепта лікаря, варто розглянути ситуації, коли призначають вживання настоянки. Собача рекомендують:

Людям, що страждають епілепсією.

При проблемах з регулярним підвищеним тиском і клімаксі у жінок.

Прийом препарат також зручний тим людям, які з якихось -або причин не можуть приймати спиртові настоянки.

При епілепсії пустирник дуже швидко має протисудомну дію, знімає перезбудження, швидко заспокоює нервову систему.
Дуже часто лікарі призначають гіпертонікам лікування травою пустирника, якщо немає певних протипоказань та інших супутніх захворювань.

Собача може полегшити стан при панкреатиті і зняти коліки. Рекомендований людям схильним до частих стресів і безсоння.
Настоянка собачої кропиви володіє такими ж якостями, як і таблетки з даними активним діючою речовиною. Самостійно призначати прийом лікарських засобів на основі пустирника і вибирати дозування не рекомендується.

Чим корисний пустирник: корисні властивості настойки для організму

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *