Осиновая кора: корисні властивості та застосування

З давніх-давен осику називають на території Росії «тремтячим тополею» — таке найменування вона отримала через те, що від легкого подиху вітру листя на її гілках починають тремтіти. А в народі закріпилася прислів’я «тремтить, як осиковий лист». Листя осики від інших може відрізнити навіть не нічого не знає в ботаніки людина, вони увігнуті всередину, округлої форми і мають зубці по краях.

Народна медицина була і є популярним способом лікування, травники добре знають корисні властивості осикової кори . Кора використовується як ліки від глистів у вигляді різних настоїв. Потрібно зауважити, що подібні засоби надають на організм м’який вплив, чим відрізняються від сучасних препаратів.

Головним плюсом рецептів народної медицини є те, що будь-який бажаючий, незалежно від того, чоловік це чи жінка, може самостійно приготувати собі ліки, підбираючи максимально відповідний склад. Щоб правильно приготувати настоянку, потрібно знати, що таке осикова кора корисні властивості і застосування, тільки володіючи достатньою інформацією про лікувальні властивості, можна сміливо приступати до лікування, інакше замість користі буде тільки шкода для організму.

↑ зміст

Склад осиковою кори

У світі ботаніки розрізняються кілька видів дерева, вони різні за складом кори, окрасу, часу розпускання листя.

Відрізняються вони і за своїм лікувальним властивості.

В народній медицині використовують кору, нирки і листя осики звичайної.

Головне лікувальну властивість укладено в корі дерева, яка багата:

 1. Органіческімікіслотамііефірамімасламі.
 2. Глікозідамііаскорбіновимікіслотамі.
 3. Дубільнимівеществамііразлічнимігоречамі.
 4. Смоли, вуглеводами.
 5. Пектинами, флавоноїдами.
 6. антоціанів, жірнимікіслотамі.
 7. Каротіномімінеральнимісолямі.

В малих дозах є в корі лігнано і білки. Хоча відгуки на препарати, виготовлені з осики в основному позитивні, а народна медицина говорить про те, що протипоказань щодо лікування немає, необхідно враховувати безліч чинників, про які буде сказано нижче.
Знахарі кажуть, що осика допомагає при хворобах нирок, псоріазі, цукровому діабеті та ряді інших захворювань. Застосовуються різні методи лікування препаратами з осики — зовнішньо, коли настоєм розтирається певну ділянку тіла, і перорально, тобто всередину.
Інструкція по застосуванню препарату
Найбільше корисних речовин включає в себе кора осики, ніж корисна для хворого. У зв’язку з цим, найпопулярнішими і часто виготовляються є відвари з кори цього дерева.

В аптеках витяжки з осикової кори продаються під виглядом біологічно активних добавок. В інструкції із застосування препарату можна прочитати, що він рекомендується як заспокійливий засіб. Сприяє підвищенню імунітету і є профілактичним засобом від онкологічних захворювань. Ціна препарату в аптеках мінімальна.

В лікувальних цілях осика знайшла різноманітне застосування:

 1. Почкілістьевшірокоіспользуютсявсоставеразлічнихтравянихсборовдляпріготовленіянастоек.
 2. Дляпріготовленіяразлічнихотваровікомпрессов, пріменяемихпрілеченіізаболеванійкожі, іспользуютсялістьяосіни. Крімтого, отварипомогаютпрігеморроях, болевихощущеніяхвсуставахімастопатіі.
 3. Осіновийсокшірокопріменяетсявразлічнихнастоях, ноетооченьредкійінгредіент, которийможнодобитьтольковесной. Поетомуегозаготавліваютвпрок, консервіруясоспіртом.
 4. Кромекомпрессов, длялеченіязаболеванійкожііспользуютсяразлічниемазі, ізготовленниеізпорошкаосіни, імбиру, липи, ісвіногожіра. Встарінузолойотосіновихдровлечіліоткритиерани.

Хоча знахарі і стверджують, що осика абсолютно нешкідлива, кажучи, що її можна призначати навіть вагітним і дітям, але лікарі уточнюють, що має осика корисні властивості і протипоказання, вказуючи на те, що бувають алергічні реакції, хронічна нетерпимість організму до інгредієнтів. Інших протипоказань немає.

Крім того, доктора категорично не рекомендують відвари і настої з осики при хворобах шлунково-кишкового тракту, а також при схильності до запорів і дисбактеріозу.

Народні цілителі парирують це тим, що таке трапляється вкрай рідко, і як і раніше радять лікуватися дарами природи, а не промисловими препаратами. Хронічні хвороби вони рекомендують лікувати три тижні, а потім зробити перерву на 7 днів і повторити курс. Протягом усього лікування необхідно відмовитися від їжі тваринного походження і прянощів.

Найпростіший рецепт — це відвар з осикової кори. Для отримання максимально ефективного засобу, необхідно дотримуватися спосіб приготування, умови зберігання і дозування прийому.

Для боротьби з глистами можна приготувати простенький відвар з інгредієнтів, які можна купити в будь-якому аптечному кіоску. Ціна на препарат на території Росії, в порівнянні з лікарськими аналогами, буде невисокою.

Для приготування відвару потрібно:

 • кораосіни — 50г;
 • вода — 500міллілітров.

Кору перетираємо в порошок і висипаємо в залізну ємність. Заливаємо водою і залишаємо на слабкому вогні, після закипання чекаємо 15 хвилин і знімаємо з вогню. Відстоюємо в темному приміщенні 5 годин. Приймати 5 разів на день по одному невеликому глотку.

Не варто вживати більше — це, в місце позбавлення від паразитів, може завдати шкоди здоров’ю.

↑ зміст

Заготівля кори — корисні поради

Звичайно, ніщо не заважає піти в найближчу аптеку і запастися будь-яким товаром про запас.
Прогулянка по лісі має цілющий ефект, а якщо вона ще й спрямована на заготівлю лікарських препаратів, то це буде подвійно приємно і корисно.

Крім того, якщо збирати інгредієнти самостійно, можна бути впевненим у їхній якості і правильності зберігання , адже від цього залежить і ефективність лікування.

при зборі рекомендується дотримуватися деяких правил.

Рекомендації при заготівлі сировини:

 1. Собіратьтольковудаленнихотгорода місцях. Етообезопасітвасоттоксінов, коториепопадаютватмосферуізвихлопнихтрубзаводовіавтомобілей. Древесінавпітиваетіхвсебяіізлекарствапревращаетсявяд. Старайтесьнайтілеса, коториенаіменееподверженивліяніюцівілізаціі.
 2. Прісборенужнообратітьвніманіенавозрастдерева, предпочтітельнеевсеготе, чтовдіаметренедостіглі7сантіметров. Самойдейственнойвборьбесболезньюсчітаетсямолодаякорасветло-зеленогоцвета.
 3. Самимблагопріятнимперіодомдлясбораявляетсявторойітретіймесяцвесни, тобто, когданачінаетсясокодвіженіевдеревьях.
 4. Чтобиправільнозаготовітькоруіненавредітьдереву, необходімосніматьее «панчішних» способом: надереведелаютсянадрезинарасстояніі20сантіметровкаждий. Потометінадрезиразделяютсявдольіосторожноснімаются.

Не можна кору сушити в духовці або на відкритому сонці — це може повністю знищити її корисні властивості. Набагато ефективніше використовувати метод повільної сушки — розкласти кору тонким шаром в місці, захищеному від попадання прямих променів сонця. Так виходить ефективний лікарський засіб, застосування якого принесе користь.

Після того, як волога з кори випарувалася, її потрібно ретельно подрібнити. Шматочки повинні бути розміром не більше одного сантиметра. Можна зробити це руками або за допомогою кухонного ножа, але не потрібно використовувати міксер, блендер або кухонний комбайн — подібна процедура знищить всі корисні властивості зібраного ліки.

Зберігати лікарський препарат необхідно в темному, сухому приміщенні в герметичній посуді. Дуже добре підійде банку з щільною кришкою.

При правильному зберіганні заготовка з кори не втрачає своїх цілющих властивостей до 3 років.

↑ зміст

Лікарські засоби на основі осики

Лікарських препаратів з осики дуже багато, тому всі їх привести не вийде, але тут будуть описані найпоширеніші з них, а також показання до застосування.

Осиновая кора, ніж корисна для організму?

при лікуванні болю в горлі і при наявності цукрового діабету можна використовувати склад, приготований на основі осикової кори.

Для приготування кошти потрібно:

 • 1ст. ложкасвежей (!) ізмельченнойкори;
 • 1стаканкіпятка.

Для приготування слід узяти термос, висипати туди подрібнену кору і залити однією склянкою окропу. Склад слід витримати 2 години.

Для нормалізації рівня цукру в крові приймати півсклянки за півгодини до їди 3 рази в день.

Курс лікування триває 30 днів.

для полоскання горла необхідно 100 мілілітрів ліки. Полоскати потрібно 5 раз на добу, тривалість лікування — до повного одужання.

Для загоєння ран, виразок і опіків можна приготувати мазь на основі кори осики.

Для цієї мети слід підготувати:

 1. Золаізкориосіни — 10грамм.
 2. Свінойжірілідомашнееслівочноемасло — 50г.

Ретельно перемішується жир і попіл, і залишається в холодильнику на добу.
Застосовувати її можна після очищення рани, яке можна зробити несильним розчином марганцівки. Наносити мазь потрібно на уражене місце тонким шаром, після чого рана закривається марлевою пов’язкою або бинтом. Процедуру повторювати до повного одужання.

Поширеною хворобою серед широких мас населення є біль в суглобах.
На допомогу може прийти осика, яка допомагає відновити м’язи після травм, зняти больові відчуття, прискорити загоєння.

Для приготування складу потрібно заготовити:

 1. 1ст. ложкасухойкори.
 2. 10столовихложекспіртаіліхорошейводкі.

Для приготування кошти слід змішати кору з горілкою або спиртом і залишити на два тижні в теплом, темному місці для настоювання. Періодично потрібно струшувати вміст. Після приготування настоянку потрібно процідити.

Вживати по 1 ч. Ложці 3 рази на день перед їжею. А розтиратися потрібно 2 рази в день — вранці і ввечері. Після розтирання хворе місце потрібно укутати мінімум на одну годину.

Осиновая кора: корисні властивості та застосування

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *