Офтальмологи про користь і шкоду комп’ютерних очок

Уявити сучасне життя без комп’ютера навряд чи представляється можливим. Що не кажи, а сьогодні мало не в кожній сфері діяльності людини знайшлося місце використання комп’ютерних програм та інтернету.

Однак які б можливості не відкривали перед нами сучасні технології, користь від їх застосування поки не є безмежною. Зокрема, офтальмологи помітили, що при тривалій роботі на комп’ютері у людини проявляються серйозні проблеми із зором.

Сьогодні, правда, впоратися з ними нібито покликані спеціальні комп’ютерні окуляри, основним призначенням яких є захист очей від згубного впливу випромінювань від монітора. Але чи є від них реальна користь? Ось в чому питання.

Як показала практика, звичайні окуляри для зору дуже часто викликають звикання, тим самим порушуючи ослаблену зорову функцію . Шкода досить істотний, чи не так? У зв’язку з цим цілком логічно було б запитати, а чи не повторять цю історію комп’ютерні окуляри? Таїться за ними невидима загроза?

↑ зміст

Комп’ютерні окуляри і їх особливості

Варто визнати, що відрізнити за зовнішнім виглядом окуляри для комп’ютера від інших моделей досить складно. Єдине, що може допомогти виділити їх з маси аналогів — це колір стекол. У більшості випадків вони прозорі з легким переливом зеленого, фіолетового і синього відтінків. Однак у продажу також є і спеціальні моделі з жовтими стеклами.

Так або інакше, незалежно від того, який би варіант оформлення не був обраний їх виробниками, комп’ютерні окуляри обов’язково мають анти-рефлекторне (антистатичне, антибликовое) покриття . За рахунок його ефективно знижується негативний вплив від випромінювання монітора.

Разом з тим при серйозних проблемах із зором (наприклад, короткозорість, далекозорість, астигматизм) можна зупинити свій вибір і на моделях з вбудованими діоптріями або коригуючими лінзами. Перед цим, природно, необхідно в обов’язковому порядку отримати відповідний рецепт у окуліста. В іншому випадку можна нанести непоправної шкоди здоров’ю своїх очей.

↑ зміст

Користь від використання

Аналізуючи переваги комп’ютерних очок, не можна не відзначити, що користь від їх застосування досить велика. Зводиться вона до того, що завдяки використанню таких пристосувань:

  • очі перестають сльозитися і червоніти, менше втомлюються, легше переносять тривалий контакт з комп’ютерним монітором;
  • зникає світлобоязнь, печіння, різь і сухість очей;
  • збільшується працездатність людини при роботі за комп’ютером.
  • стабілізується кровообіг, поліпшується кровопостачання органів зору;
  • знижується ймовірність головного болю, запаморочення, нудоти;

В цілому ж показаннями до їх носіння можуть бути:

  • регулярна робота за комп’ютером;
  • хронічна втома і перевтома очей;
  • прояви розлади зорової функції: сльозоточивість, різь, печіння, почервоніння білків, ефект піску в очах, світлобоязнь, сухість рогівки, «куряча сліпота».
  • захворювання і дефекти органів зору (наприклад, далекозорість, короткозорість);

При цьому слід зауважити, що вікових обмежень щодо застосування комп’ютерних очок немає. В рівній мірі вони підходять і дітям, і дорослим.

↑ зміст

Шкода від комп’ютерних очок

Переймаючись питанням, чи є шкода від використання комп’ютерних очок, можна отримати у відповідь вельми неприємну інформацію. В чому суть? Справа в тому, що, як і будь-які інші пристосування для корекції зору, окуляри для комп’ютера можуть виявитися небезпечними в тому випадку, якщо спочатку їх вибір був зроблений неправильно. Як показує практика, покупка і подальше носіння таких оптичних приладів без попередньої консультації з офтальмологом може стати причиною виникнення проблем із зоровою функцією.

Пояснюється подібний шкоду комп’ютерних очок в першу чергу індивідуальними особливостями і станом органів зору кожної людини окремо . В обов’язковому порядку, зокрема, варто враховувати такі фактори, як наявність зорової дисфункції, час роботи за комп’ютером, відстань до монітора. Справитися з цим самостійно навряд чи представляється можливим.

В такому випадку щоб мінімізувати ризик негативних проявів перед покупкою комп’ютерних очок необхідно пройти обстеження і отримати рецепт у офтальмолога. При цьому також варто враховувати, що обрана модель не повинна викликати ніякого дискомфорту (наприклад, тиснути за вухами, на переніссі, звужувати кругозір, зменшувати або збільшувати зображення, викликати запаморочення).

↑ зміст

Трохи про запобіжні заходи

Якими б якісними і дорогими не були окуляри для комп’ютера, повністю від шкідливого впливу монітора позбавити вони не можуть. Навіть під час їх використання, навантаження на зоровий нерв залишається досить небезпечною і може стати причиною погіршення зору. В такому випадку обов’язково варто подбати про додатковий захист очей.

Для цієї мети офтальмологи, зокрема, рекомендують робити спеціальні вправи, які поліпшують зір, або часті перерви в роботі за комп’ютером (хвилинний відпочинок після кожної години, проведеного у монітора).

Таким чином, покладатися виключно на позитивні властивості комп’ютерних очок не варто. Звичайно, користь від їх застосування досить велика, однак і шкода може бути не меншим.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду комп’ютерних очок

Офтальмологи про користь і шкоду комп’ютерних очок

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *