Плавання — показання та протипоказання до занять в басейні

Плавання, користь якого напевно відома кожній людині, благотворно впливає і на фігуру, і на здоров’я кожної людини. Цей вид спорту здатний замінити собою численні фізичні навантаження, проте годинами займатися зовсім не обов’язково.

Регулярні заняття в басейні по годині здатні надати неймовірний результат на самопочуття людини, а також допомагають домогтися бажаного зовнішнього вигляду.

Користь плавання в басейні

Потрібно розуміти, що користь плавання в басейні дійсно безцінна. Купання в морі або океані, на жаль, не дасть таких дієвих результатів. Пояснюється це досить просто. Морська вода містить значну кількість солі, що полегшує процес плавання, знижуючи навантаження на м’язи і дозволяючи людині триматися на плаву без особливих зусиль. Зрозуміло, це суттєво зменшує користь, яку може нанести плавання.

Іншими словами користь басейну проявляється в тому, що здійснюється відмінна профілактика численних захворювань, основними серед яких можна назвати:

 • остеохондроз;
 • хвороби хребта;
 • захворювання спини;
 • застуда.

Як тільки людина занурюється в воду, людський організм змушений оптимально задіяти всі м’язи, навантажуючи їх рівномірно. Навантаження на суглоби і кістки є найбільш нормальної і розраховується людським мозком індивідуально.

↑ зміст

Що дає плавання

Плавання — один з найоптимальніших способів давати людині необхідні кардионагрузки, тим самим зміцнюється серце і суглоби. Даний вид спорту гарантує також природне збільшення обсягу легких, що благотворно позначається на самопочутті будь-якої людини, даруючи позитивне сприйняття життя .

Функції дихальної системи, тим самим, розширюються і організму надаються великі можливості у всіх життєвих аспектах. Важливою перевагою є і здатність до природного зміцненню імунного фону.

Шкода плавання навряд чи здатне завдати, зрозуміло, якщо не перевантажувати організм і займатися регулярно.

↑ зміст

Плавання і фігура

Плавання — один з улюблених видів спорту жінок. Пояснення цьому гранично просте. Воно дозволяє зробити будь-яку фігуру витонченою і жіночною. Природне позбавлення від зайвих кілограмів і корекція людського тіла — головні переваги цього виду спорту.

Завдяки рівномірному розподілу навантаження, що не здатна надати жодна інша різновид спорту, відбуватися швидке позбавлення організму від зайвої ваги. Організм за допомогою плавання автоматично розраховує, що для людини є нормою, швидко і природно позбавляючи від всього іншого.

Такі фізичні навантаження підходять абсолютно будь-якій людині, включаючи тих, хто не всяким видом спорту може займатися. Плавання робить виняток для тих, хто:

 • страждає від хвороб серця;
 • має значну зайву вагу;
 • володіє захворюваннями спини і хребта.

Зрозуміло, необхідно, обмежувати фізичні вправи, даючи організму розумну навантаження.

↑ зміст

Користь для дітей

Для будь-якої дитини плавання принесе виключно користь, а шкоду буде виключений. Регулярні навантаження з дитячого віку здатні істотно збільшити можливості організму. Особливо благотворно користь плавання проявляється для дихальної системи і опорно-рухового апарату. Крім цього плавання розвиває всі групи м’язів, приносячи користь.

Ще одним позитивним проявом є позитивне настрій, яке дарує цей вид плавання. Воно рятує від депресивного стану і неврозу не тільки дітей, а й дорослих. Регулярні заняття здатні нормалізувати роботу нервової системи, заспокоїти її, що дозволить завжди бути в позитивному настрої.

Всі ці плюси дозволяють визначити величезну користь плавання для організму. Вона безумовно помітна кожній людині. Саме тому варто постаратися регулярно плавати не тільки влітку в природних водоймах, а й в басейнах. Для немовлят водні процедури можна починати і з звичайної ванни. Медики доводять, що заняття плаванням в такому віці допомагають розвинути природні навики і оздоровити організм.

↑ зміст

Шкода

Плавання, як і будь-який вид спорту, зрозуміло, не можна назвати абсолютно безпечним. Воно здатне завдати і шкоди. Позитивних якостей досить багато, але і мінуси є. Основним з них називають якість води в басейні, яке часто далеко від ідеального.

Причиною цього стає обробка хлором місць для купання в громадських закладах. Саме вона багато в чому впливає на стан волосся, шкіри та нігтів людини. Надлишок хлору негативно позначається на них. Крім цього даний хімічний елемент є досить небезпечним в тому, що часто викликає у людей алергічні реакції.

Умови гігієни — ще одна небезпека, яка може виходити від плавання в басейні. Якщо не дотримуватися певних вимог, значить, такі негативні прояви не змусять себе довго чекати. Найчастіше вони проявляються в:

 • грибок шкіри;
 • грибок нігтів;
 • бородавки;
 • лишай;
 • короста.

Найчастіше останні два варіанти з’являються досить рідко. Вони являють собою своєрідні виключення з правил, які, на жаль, можливі.

Однак потрібно розуміти, що уникнути всі ці негативні наслідки можна і навіть потрібно. Для цього необхідно просто дотримуватися елементарних правил гігієни. У громадських місцях потрібно користуватися гумовими ляпасами, шапочкою для купання і плавати в закритому купальнику.

Щоб приймати душ, потрібно також озброїтися гумовими тапочками, власними рушником, гелем і милом з антибактеріальними властивостями.

Можна зробити логічний висновок, що плавання — відмінна профілактика багатьох захворювань спини, хребта і серця. Воно благотворно позначається на загальному самопочутті та настрої, дозволяючи людині позбутися від депресивного стану. Важливо займатися плаванням регулярно, але без перевтоми. Це дозволить домогтися богатирського здоров’я і привабливою фігури.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду плавання

Плавання — показання та протипоказання до занять в басейні
2 (40%) 1 голос(ів)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *