Протеїни — користь і шкода для організму чоловіків і жінок

Багато спортсменів для підтримки себе в потрібній фізичній формі давно включили в свій раціон спортивне харчування. Однак суперечки про його вплив на організм досі не припиняються.

З одного боку воно забезпечує організм потрібними протеїнами і підходить для набору м’язової маси, з іншого безпеку такого харчування не доведена. Наскільки відчутна користь від регулярного вживання протеїнів і чи можливі негативні наслідки для організму, будемо розбиратися в цій статті.

↑ зміст

Що таке протеїн

По суті це білок. Саме білок є найважливішим будівельним елементів для людського організму. Він міститься в м’язах, волоссі, кістках і навіть нервових закінченнях. Для побудови кожної нової клітини організм бере білок із запасів, що зберігаються в м’язах. Без нього не відбувається практично жоден процес в організмі. Тому білок не просто корисний, а життєво необхідний людині.

Протеїни, які ми бачимо сьогодні на прилавках магазинів спортивного харчування значно відрізняються за якістю від протеїнів, що виготовляються років 20 назад. Зараз це більш якісний продукт, очищений від різних домішок шляхом проходження декількох етапів глибокого очищення.

Регулярне вживання протеїну ідеально для набору ваги і м’язової маси. Крім того, таке харчування дозволяє значно скоротити період відновлення після тренувань. Особливо це важливо для підготовки до спортивних виступів, в період високих фізичних навантажень.

Як видно, користь протеїну неоціненна як для людини байдужого до спорту, так і для професійних спортсменів.

↑ зміст

Користь протеїну

Протеїн просто необхідний для нормального існування людини. Він грає найважливішу роль в обмінних процесах, кістковій системі та ідеальний для набору ваги і м’язової маси:

 • нормалізується склад крові;
 • формується міцна імунна система;
 • нормалізуються обмінні процеси;
 • нормалізується метаболізм;
 • відновлюється гормональний фон;
 • активізується інтелектуальна діяльність.

↑ зміст

Роль білка в житті жінки

Регулярно займаючись спортом жінки, так само як і чоловіки, активно витрачають наявні в організмі запаси білка. І якщо звичний раціон не покриває зрослі потреби організму, то слід, або скорегувати свій раціон, або включити в своє харчування протеїнові коктейлі.

Якщо ж протягом тривалого часу кількість споживаного білка буде недостатнім, це відіб’ється на зовнішності жінки . В першу чергу страждають шкіра, волосся, нігті. Саме тому слід пам’ятати, чим вище фізичне навантаження, тим ретельніше потрібно стежити за кількістю споживаного білка . В іншому випадку набір м’язової маси буде уповільнений, а це вплине і на нормалізацію ваги.

↑ зміст

Норми споживання протеїну

Особливістю білка є його нездатність накопичуватися в організмі. Тобто необхідно регулярно включати його в свій раціон, тим самим поповнюючи свої запаси.

Норма споживання білка в першу чергу залежить від способу життя. Для людини, яка веде активний спосіб життя, в добу потрібно до 100 грам білка. Професійним спортсменам білка потрібно в 1,5-2 рази більше, оскільки білок необхідний, в тому числі і для набору м’язової маси і ваги. І якщо організм буде недоотримувати білок, то, як результат, процес набору маси і ваги загальмується, а м’язам відновлюватися буде вже набагато складніше.

Щоб знизити навантаження на нирки рекомендується ретельно стежити за питним режимом — до 1,5 -2 літрів чистої води на добу. Також рекомендується добову норму білка розділити на кілька прийомів. Це значно полегшить роботу шлунково-кишкового тракту.

↑ зміст

Звідки отримати протеїни

Білки переважають в таких продуктах як:

 1. молочні продукти;
 2. м’ясо;
 3. риба і морепродукти;
 4. горіхи;
 5. бобові.

Слід врахувати, що не завжди зі звичайної їжі білок може засвоюватися організмом повністю. Це може бути пов’язано як із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, так і за рахунок низької якості продуктів. Крім їжі, протеїни можна отримати з протеїнового коктейлю і різних харчових добавок. З таких продуктів білок засвоюється значно легше і практично повністю.

↑ зміст

Шкода протеїну

Користь і шкода протеїну залежать в першу чергу від дозування. Надмірне вживання білка створює навантаження на нирки. Саме тому, вживаючи протеїнові коктейлі, слід уважно вивчити рекомендації виробника і не перевищувати зазначених дозувань.

Так само слід розуміти, що білка в протеїнових напоях набагато більше, ніж в звичайних продуктах. Тому споживаючи протеїни у великій кількості з метою зниження ваги можна досягти зворотного ефекту. Адже невитрачена енергія має властивість осідати у вигляді жирових відкладень. Часом розумніше не споживати протеїнові коктейлі, а проаналізувати своє харчування і скласти більш збалансований раціон з ухилом на білкові продукти.

Регулярне надмірне споживання білка призводить до порушення роботи шлунково-кишкового тракту, гормонального збою, шкірних висипань. Тому тут головне знайти свою оптимальне дозування і періодично робити невеликі перерви.

Говорячи про шкоду протеїну, хочеться нагадати одне золоте правило: все добре в міру. І то, як протеїн відіб’ється на вашому здоров’ї і самопочуття повністю залежить від вас. При правильному підході і розумному споживанні білка, ви тільки допоможете своєму організму стати більш сильним і міцним.

У всьому потрібна системність, міра і індивідуальний підхід, навіть якщо питання стосується набору м’язової маси або зниження ваги. Якщо раціонально підійти до вирішення цього питання, можна отримати вражаючі результати, які відіб’ються на вашій зовнішності в дуже короткі терміни. Тому обов’язково харчуйтеся не тільки смачно і корисно, але і збалансовано. Так ви покриєте всі потреби свого організму, і вам вже не доведеться вдаватися до різних харчових добавок і протеїновим коктейлів.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду протеїнів

Протеїни — користь і шкода для організму чоловіків і жінок

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *