П’явки — користь і шкода гірудотерапії

Колись древні ескулапи лікували майже всі захворювання кровопусканням. І в цьому їм допомагав не тільки скальпель, а й невеликі чорні черв’яки, що живуть у водоймах — п’явки. Причиною такого універсального лікування була впевненість в тому, що всі нездужання пов’язані з застоєм крові. Лікування п’явками називається гирудотерапией.

Знайомтеся ближче — пані п’явка

П’явки — паразити, що живиться живою кров’ю. Відносяться вони до прісноводним кільчастим черв’якам. Їх тіла, що досягають декількох сантиметрів, оснащені присосками, що допомагають паразита зміцнитися на тілі жертви.

В присоску, розташованої в головній частині, знаходиться рот з трьома рядами хітинових зубчастих пластин, які беруть участь в прорізуванні шкіри при ссанні крові. Назва п’явка походить від російського слова «пити». Протягом одного «обіду», що триває до години, п’явка висмоктує близько п’ятнадцяти мілілітрів крові, збільшуючись в розмірі майже в десять разів . Кров залишається в шлунку хробака в рідкому стані дуже довго. Паразита досить харчуватися один раз в два роки, щоб відчувати себе чудово.

В секреті, який впорскується зі слиною в рану, знаходиться гірудин, що запобігає згортання крові, і ще близько ста корисних біологічно активних речовин.

↑ зміст

Які п’явки можуть лікувати

З кількох десятків видів лікувальних налічується лише три:

 • аптечна;
 • лікувальна;
 • східна.

Поспішаємо засмутити любителів самолікування п’явками. Спіймані в місцевій водоймі, вони в кращому випадку будуть марними, в гіршому принесуть непоправної шкоди, нагородивши людини низкою неприємних захворювань, переносником яких можуть бути. П’явки, призначені для гірудотерапії, вирощуються в повній стерильності спеціальних лабораторій і використовуються тільки один раз.

↑ зміст

Ефект від піявкотерапіі

Зазвичай організм після втрати крові намагається відновити її кількість в організмі. Завдяки п’явок активізується система органів кровотворення, в результаті чого посилюється діяльність імунної системи людини.

Сверблячка, що з’являється після сеансу гірудотерапії, носить природний характер і не повинен насторожувати. Викид в організм великої кількості активних речовин стимулює значне посилення лімфотоку і міжклітинної обміну. До того ж йде реакція організму на чужорідний білок, що знаходиться в секреті п’явки в досить значній кількості. Виділення крові з ранки після укусу цього лікувального червечка може тривати кілька годин. Це нормальний процес.

↑ зміст

Показання до застосування лікування

Є ряд захворювань, при яких лікування п’явками значно покращує стан хворого:

 • Проблеми з кров’яними судинами, кровотворення, схильність до утворення тромбів, застій крові.
 • Захворювання сполучних тканин і суглобів.
 • Порушення функцій сечостатевої системи.
 • Захворювання неврологічного характеру.

Користь п’явок при лікуванні судин і крові

Гіпертонія відноситься до захворювань, методи повного лікування якого на сьогодні не існує. За допомогою п’явок можна не тільки зупинити її прогрес, але і уникнути наслідків. Це єдина відома на сьогодні лікування, що не викликає звикання організму і не дає побічні ефекти. Кілька таких «рятувальників», встановлених в потрібному місці, ефективно знижують кров’яний тиск.

При варикозному розширенні вен лікування п’явками стимулює кровотворення, сприяє зміцненню стінок судин. Гірудин, що виділяється п’явкою зі слиною, є природним біологічно активною речовиною, що сприяє поліпшенню обміну речовин і перешкоджає утворенню тромбів. На ранніх стадіях захворювання можливо повне лікування або зупинка його розвитку за допомогою гірудотерапії.

↑ зміст

Лікування при артрозах і остеохондрозі

Чи не запальні ураження суглобів і хрящових тканин, викликані порушенням кровообігу або обміну речовин, великими або неправильно розподіленими навантаженнями, травмами, успішно лікуються за допомогою п’явок. Лікування спрямоване на зменшення больових відчуттів, збільшення рухової роботи суглобів і припинення прогресування. В секреті, який виділяють п’явки при укусі, знаходиться природний знеболюючий фермент, що сприяє поліпшенню стану пацієнта. Не дарма пару століть назад військові лікарі ставили в область ран солдатів цих кровососів, щоб запобігти больовий шок.

↑ зміст

П’явки за продовження роду людського

Перші успішні випадки використання п’явок в гінекології відомі нам з сімнадцятого століття. З їх допомогою проходить лікування мастопатії, ендометріозу, безпліддя, всіляких хронічних запалень придатків і гормональних порушень. Для чоловіків гірудотерапія — це ефективний шлях до лікування простатиту, безпліддя та імпотенції.

П’явки лікують нерви

Існує думка, що ферменти, що виділяються п’явками в організм людини, сприяють відновленню нервових закінчень і посиленого росту нервових клітин. Адже медицина встановила, що нерви все ж відновлюються, тільки дуже повільно. Прискорити процес можна саме за допомогою кровопускання хробаками. Ця особливість дуже ефективна в реабілітаційний період після інсультів, розсіяного склерозу, при хворобі Альцгеймера, в лікуванні порушення зору і слуху.

↑ зміст

Протипоказання для гірудотерапії

На жаль, незважаючи на свою універсальність, п’явки не є панацеєю. Існує ряд захворювань, при яких вони не тільки не приносять ніякої користі, але можуть завдати непоправної шкоди при неосвіченому використанні:

 • Гіпотонія або знижений тиск. Кровопускання, викликане роботою кількох п’явок, здатне знижувати тиск, що для гіпотоніків вкрай не бажано. Закінчиться така процедура для них запамороченням, втратою свідомості.
 • Анемія. При низькому гемоглобіні відсмоктування крові може привести до його більшого зниження.
 • Гемофілія. Для людей з поганою згортанням крові будь-механічне пошкодження цілісності кровоносних судин закінчиться великою крововтратою. В цьому випадку п’явки можуть стати смертельними. Завдати шкоди гірудотерапія може людям з іншими проблемами, пов’язаними з труднощами згортання крові.
 • Наявність в організмі пухлин різної природи виключає використання червечков «рятувальників» для лікування через можливість відкритого кровотечі.
 • Під час менструального циклу рекомендується перервати лікування п’явками через природної втрати крові.
 • Вагітним і годуючим мамам слід почекати з гірудотерапію, здатної завдати шкоди тривалим кровотечею з укусів.
 • При індивідуальній непереносимості ферментів, які впорскує п’явка при укусі. Відомо, що одним з компонентів секрету є білок. Організм деяких людей може болісно відреагувати на його появу.

Для людей, що не переносять вид цих черв’яків і категорично відмовляються дозволяти кріпити їх до тіла, сучасна фармакологія створила препарати на основі їх слини, ефект від яких нітрохи не поступається дії живих кровососів.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду лікування п’явками:

П’явки — користь і шкода гірудотерапії

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *