Радонові ванни — максимальна користь і мінімальної шкоди

Більшості людей радон відомий як інертний газ без кольору і запаху. Крім цього, його відносять до групи радіоактивних речовин, що говорить про те, що речовина не є безпечним для здоров’я людини. Проте, малі концентрації радону можуть використовуватися для лікування, але, тільки якщо терапію призначав лікар.

Користь і шкода від використання радону

Як тільки елемент був відкритий на початку двадцятого століття, він відразу викликав інтерес з боку вчених різних галузей. Його вплив на організм вивчалася неодноразово, тому, лікарям вдалося підібрати найбільш оптимальні дози речовини, користь від яких максимальна, а шкода — мінімальний.

Вже в 1920 році було відомо, що радон дуже ефективний для лікування багатьох хвороб, які важко лікувати іншими, досить ефективними методами. Це імунні захворювання, варикоз, проблеми з нервовою системою і опорно-руховим апаратом. Інша користь радону для людини полягає в тому, що він може діяти заспокійливу, розслаблюючу і допомагає позбутися зайвих кілограмів . Не менш важливим позитивним ефектом радону є зняття більш, в тому числі і жіночих, під час клімаксу.

Можна подумати, що це універсальний засіб від усіх хвороб, тим не менш, він може приносити і шкоду. Як виявилося, цей «корисний» газ при частому застосуванні та перевищенні дози може сприяти розвитку раку легенів. Потрапляючи в організм, радон починає розкладатися і осідати в легенях, тим самим опромінюючи їх радіацією різного виду.

Крім цього, шкода від радонового випромінювання можна отримати не тільки в процесі проведення терапії, але, і в процесі роботи зі будівельними матеріалами, або опромінитися в природних умовах, якщо житловий будинок побудований в зоні ризику.

↑ зміст

Методи лікування радоном

На сьогоднішній день, в медицині використовується досить багато методів лікування радоном, проте, найбільш популярним серед них є радонові ванни. Ця процедура дозволяє повністю впливати на організм і боротися відразу з декількома захворюваннями. Користь таких ванн незаперечна. Як правило, лікарі призначають цілий курс, який доповнюється іншими процедурами, наприклад грязелікування, масаж і багато іншого. Як правило, кількість процедур складає від 12 до 15, в залежності від типу і характеру захворювання. Температура ванни становить близько 36 градусів, тривалість — від 10 до 20 хвилин.

Такі процедури призначаються людям, які мають проблеми з тиском, так як інші методи можуть принести шкоду серцево-судинній системі. Люди похилого віку, які мають болю в суглобах можуть запросто застосовувати радонові ванни для лікування і не переживати про те, що потім їм доведеться лікувати ще й тиск. Радонотерапія — чудова альтернатива медикаментозному лікуванню.

Крім радонових ванн, відомі й інші методи лікування, користь яких також дуже велика. Це:

  • питне лікування, яке використовується для боротьби із захворюваннями травної системою і «жіночими» захворюваннями;
  • повітряні ванни, для лікування дихальних шляхів;
  • збагачені радоном масла, застосовувані для лікування опорно-рухового апарату;
  • радонові коробочки — унікальний спосіб лікування, який використовується, як правило, на курортах. Таку терапію можна призначати тільки особам, які досягли 18 років під пильним наглядом лікаря.

Не залежно від різноманітності методів, радонові ванни є найбільш поширеними і ефективними.

↑ зміст

Відео на тему «Види радонових ванн»

Радонові ванни — максимальна користь і мінімальної шкоди

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *