Солярій — шкода і користь штучної засмаги для організму

Мода, дама жорстока. Колись, в далеких тепер сімдесятих перші солярії в нашій країні викликали справжній фурор, і з тих пір придбання штучної засмаги стало обов’язковим не тільки для жінок, але і для чоловіків. Громіздкі, недосконалі конструкції, були справжнім монстрами у порівнянні з сьогоднішніми витонченими, а головне зручними апаратами.

Ефект засмаги від сонячних капсул в 70-х був у рази менше ніж сьогодні, але популярність процедури не ставала від цього менше . З тих пір всі модниці і модники, що асоціюють себе зі стрункими креолки і спекотними мачо, регулярно користуються можливістю придбати рівну засмагу в весняно-осінню сльоту і зимові холоди, не думаючи про наслідки. Дійсно, мода дама байдужа.

↑ зміст

Хто і навіщо придумав солярій

Піонерами в будь-якій сфері життєдіяльності взагалі і у відкритті користі сонячних процедур зокрема були давні. Допитливі, цікаві і життєлюбні Стародавні Римляни організовували на дахах будинків кімнати сонця (дослівний переклад слова солярій). Це задоволення було доступно знаті Стародавнього Китаю та Індії. Процедура вважалася цілющою, призначалася лікарями для лікування шкірних дефектів, віспи, екземи різного роду і навіть безпліддя. Користь солярію вважалася божественною в давнину, в середні століття чаклунський, а значить підлягає аутодафе з вельми сумними наслідками. Мимоволі на багато століть запанувала мода на блідість, безкровність, маловиразну млявість особи.

XX століття революцій і кардинальних змін змінив поняття краси кардинально. Шквальний попит на загар спровокували запаморочливі висловлювання Коко Шанель. Вона заявила, що бліде без засмаги обличчя це таблетка аспірину — і масове божевілля на сонячних ваннах охопило весь світ. Невеликі студії з лежанками для прийому сонячних ванн допомогли багатьом зробити стан. В СРСР на курортах Кавказу можна було бачити досить дивне будова з не зовсім прозорим дахом, лежаками і табличкою: «ласкаво просимо в Солярій»!

Засмага в таких закладах не був ні рівним, ні інтенсивним, прорив він просто не лягав, не всяка шкіра відгукувалася на ультрафіолетовий заклик. Але попит завжди народжує пропозицію. У Німеччині, в рамках дослідження впливу ультрафіолету на спортсменів, учений Фрідріх Вольф зауважив, що ультрафіолетові лампи змушують шкіру покриватися засмагою, і разом з братом Йоргом Вольфом заснував фірму, яка займалася виробництвом ламп для штучної засмаги . Перший солярій братів Вольф був лавку з навісом, на якому закріплювалися лампи, і така конструкція вважалася дивом інженерної думки. Потім з’явилися складні кришки на шарнірах, з’явилися вертикальні кабіни. Дивно великий і швидкий шлях удосконалення кабіни сонячної капсули, від лавки до високотехнологічного обладнання, щільно вписав затребувану недешеву послугу в індустрію краси.

↑ зміст

Чи є користь від солярію

ock_id_2 «> <>

Як то кажуть, є і користь. Спочатку установки з ультрафіолетовими лампами використовувалися виключно в медичних цілях. Як медичного обладнання в фізіотерапевтичних кабінетах штучним сонцем лікували депресії, відновлювали людей в періоди реабілітації після важких травм, підвищували захисні функції організму. Строго дозоване призначена у певній послідовності і дозах використання штучних сонячних променів, приносило значиму користь.

В строго позначених дозах, під наглядом фахівців медиків, але ніяк не представників сучасного менеджменту від косметології, ультрафіолетові промені сприяють:

  • зміцненню імунітету;
  • знищення бактерій;
  • додаткової виробленню вітаміну «D», а значить зміцненню кістково-м’язової системи організму;
  • мінералізації мінерального обміну;
  • виробленню серотоніну, який загоює рани, нівелює ризики тромбофлебіту, покращуючи якісні показники крові;
  • виробленні меланіну, що захищає шкіру;
  • виробленню ендорфіну, гормону щастя, необхідного для нормального функціонування нервової системи.

Що ж стосується косметології, то естетика тіла неймовірно значима в сучасному житті, краса робить людину успішною. Але яка ціна засмаги?

↑ зміст

Що таке засмага

Засмага це видимий прояв захисту шкіри від ультрафіолету! Засмагати на морському березі, на городніх грядках, безумовно, корисно. Однак, всім давно відомо, що корисний лише ранковий або вечірній загар, що перебувати тривалий час під прямими променями сонця просто небезпечно! Солярій або штучне сонце, це агресивні цілеспрямовані прямі промені, які руйнують захисні функції того, що називається засмагою. Регулярний прийом процедур солярію веде до меланоми, хвороби зі смертельними наслідками. Шкода штучної засмаги, шкода солярію проявляється:

  • в прискореному старінні шкіри,
  • у виникненні алергії на сонце,
  • танорексії, психологічної залежності від засмаги.

І не варто думати, що недовге перебування в сонячної капсулі абсолютно нешкідливо. 10 хвилин, проведених в солярії рівні 5 години перебування на полуденному сонце!

↑ зміст

Шкідлива косметологія

Солярій включений в список канцерогенів, складений Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ). Багато країн світу на законодавчому рівні заборонили відвідування солярію особами, які не досягли 16-річного віку. Всім любителям цієї процедури варто дізнатися, наскільки шкідливий солярій для здоров’я. Протипоказань процедури штучної засмаги безліч, для деяких людей вона смертельно небезпечна.

Чи шкідливий солярій для людей зі світлою шкірою, шкірою з пігментними плямами, бородавками і родимками. Ризик розвитку меланоми для них вірогідний на сто відсотків.

Не можна відвідувати процедуру при загостренні хронічних захворювань, при гіпертонії, астмі і будь-який онкології, особливо жінкам.

Жінкам не можна відвідувати солярій під час місячних , в період вагітності, годування грудьми. Шкідливий солярій після пластичний операцій, при сезонних вірусних захворюваннях, при статевих інфекціях та інші проблеми зі здоров’ям. Солярій шкідливий, це потрібно знати всім любителям косметологічних вишукувань. Подумайте про це.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду солярію

Солярій — шкода і користь штучної засмаги для організму

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *