Янтарна кислота — користь і шкода від її застосування

Яскраві прозорі камені сонячного кольору здавна привертали людей своїми магічними і цілющими властивостями. Вважалося, що не існує такої хвороби, яку не під силу було б вилікувати за допомогою бурштину. Довгий час самоцвіти носили в якості прикрас, прикладали до хворого місця і брали у вигляді запашного порошку. Цей порошок — продукт переробки природного бурштину і отримав назву бурштинова кислота.

Володіючи унікальним дією на наш організм, речовина заслужено користується великою популярністю. Придбати бурштинову кислоту можна в будь-якій аптеці. Форма випуску — таблетки або крісталлообразном порошок білого кольору з кислуватим присмаком, що чимось нагадує лимонну кислоту. Ціна препарату доступна кожному, однак перш ніж бігти на вулицю і скуповувати пачками це воістину чудодійний засіб, варто ознайомитися з особливостями її застосування, а також дізнатися, який вплив речовина надає на наш організм.

↑ зміст

Природне походження

Янтарна кислота щодня виробляється людським організмом, і 200 мг речовини дорослій людині цілком достатньо для підтримки нормальної роботи імунної системи. Втім стресовий стан і зрослі фізичні навантаження можуть привести до дефіциту бурштинової кислоти, а це загрожує погіршенням самопочуття і втратою здатності організму успішно чинити опір негативному впливу навколишнього середовища.

Виробляється в обмежених кількостях, кислота ніколи не накопичується в нашому організмі — вона активно використовується в протікають реакціях обміну речовин. Додатковий прийом препаратів, що містять речовину, дозволяє заповнити нестачу продукту в організмі і активізувати енергетичний обмін в клітинах і тканинах.

Назвати ліками бурштинову кислоту не можна. Швидше, це біотик, вживання якого не несе в собі ніяких ризиків. Підвищуючи концентрацію природного для нашого організму речовини, кислота, що отримується з сонячного каменю, є абсолютно натуральним регулятором функціонування життєдіяльності людини. При прийомі всередину вона активізується у вигляді солей і ефірів, які інакше називають Сукцинат. Саме вони відповідають за опірність організму вільним радикалам, що викликають мутації клітин і руйнують імунітет.

↑ зміст

Зміст в продуктах

Янтарна кислота може надходити в наших організм з їжею або біодобавками. Регулярне вживання деяких продуктів повністю забезпечить добову потребу здорової людини в цій речовині. У натуральному вигляді кислота міститься в:

 • чорному хлібі і житніх виробах;
 • кисломолочних продуктах (кефірі);
 • морепродуктах (особливо устриці і молюсках);
 • винограді і нестиглі агрус;
 • насінні ячменю, соняшнику;
 • деяких сортах сирів;
 • пивних дріжджах і пиві;
 • витриманому вині;
 • буряковому соку та ін.

Варто відзначити, що ряд держав, в тому числі і Росія, не обмежують використання речовини в харчовій промисловості. Крім того, додавання її до складу готових продуктів в якості консерванту не тільки робить їх більш цінними, але і дозволяє збільшити термін їх зберігання.

↑ зміст

Користь для організму

ock_id_3 «> <>

З огляду на, що прийом бурштинової кислоти надає на організм комплексний зміцнює і оздоровчу дію, препарат рекомендується для профілактики і лікування різних захворювань. Можете не побоюватися, звикання він не викликає, до того ж накопичуватися бурштинова кислота має властивість тільки в тих органах, які дійсно відчувають в ній потребу.

Будучи серйозним порушенням обміну речовини, цукровий діабет викликається недостатнім виробленням інсуліну організмом. Численні дослідження доводять, що бурштинова кислота сприяє секреції інсуліну і нормалізує обмін речовин .

Лікування захворювань ендокринної системи також буде більш ефективним з застосуванням янтарної кислоти. Йодовмісних масло, приготоване на її основі, рекомендується втирати в область щитовидної залози. Тим же, хто не переносить специфічний запах масла, кислоту слід вживати всередину, одночасно носячи на шиї нитку натуральних бурштинових намистин.

Безсумнівну користь речовина надає і при лікуванні захворювань онкологічного характеру. Прийшовши до висновку про те, що причиною виникнення ракових захворювання не є мутації клітин, а порушення роботи містяться в них мітохондрій, вчені стверджують, що процес перетворення здорових клітин в ракові можна звернути. І головні помічники в цій справі — фруктові, в тому числі і бурштинова, кислоти, які є натуральними природними антиоксидантами. Активізуючи ферменти, вони гальмують ріст пухлин і не надають побічних ефектів на організм. У пацієнтів, які отримали терапію цим препаратом, відновлення проходило в рази швидше, а рецидив захворювань мінімізували.

При простудних захворюваннях, які надають серйозне навантаження на імунну систему, прискорити синтез імунних клітин також допоможе бурштинова кислота. Вживання 1 таблетки 3 рази на день — відмінний спосіб профілактики вірусних захворювань в період загострення інфекцій. При перших симптомах ГРВІ, дорослій людині слід цю дозу слід подвоїти, тоді препарат швидко зніме хворобливі відчуття.

Янтарна кислота показана і при отруєннях, в тому числі алкогольних, і похмільний синдром. Випивши протягом 5 годин по 1 таблетці, ви помітите, як ваше самопочуття помітно покращився. Речовина сприяє інтенсивному виведенню з печінки токсинів і продуктів розпаду. Звичайно, якщо мова йде про запущеному алкоголізмі, то сподіватися на диво не варто. У всіх інших випадках, вдатися до її допомоги не завадить.

При вагітності вживання бурштинової кислоти в рекомендованих лікарем дозах дозволяє полегшити гормональну перебудову організму і зменшити токсикоз. До того ж дитина в утробі матері зможе отримувати достатню кількість кисню, а значить ризик появи ускладнень зведеться до мінімуму. Шкода принесе лише прийом препарату при важких формах гестозу. Широко використовується речовина і для лікування запальних процесів в гінекології (мастопатії, кісти яєчника, фіброміоми та ін.), І безпліддя.

Показаннями до застосування є і захворювання кровоносної системи. Регулярний прийом препарату нормалізує кровообіг, збільшує гемоглобін, зміцнює стінки судин і допомагає при варикозному розширенні вен . Більш виражений ефект вдається отримати при одночасному застосуванні речовини з іншими лікарськими препаратами.

Будучи природним елементом процесу обміну речовин, бурштинова кислота надає загальне омолоджуючу дію на організм, підвищує життєвий тонус і покращує самопочуття. Сповільнюючи процеси старіння, речовина згладжує вікові зміни і відновлює продуктивну роботу хворих органів.

↑ зміст

Чи є протипоказання?

Цілюща дія надають навіть малі дози препарату. Однак говорячи про користь речовини, не можна обійти увагою протипоказання, які не дивлячись на настільки широкий спектр його застосування все ж існують. Янтарна кислота може завдати шкоди людям:

 • з індивідуальною непереносимістю даного препарату;
 • страждають стенокардією;
 • з очними захворюваннями (глаукомою, катарактою та ін.);
 • з гострою формою виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки;
 • з сечокам’яною хворобою (уролитиазом);
 • з гіпертонією;

Також не рекомендується вживати таблетки або порошок перед сном. Надаючи збудливу дію, вони не дадуть організму розслабитися і отримати повноцінний відпочинок в нічні години. Шкода завдасть і прийом речовини на голодний шлунок, так що не забудьте поїсти або хоча б випити склянку води, щоб не дратувати його слизову.

↑ зміст

Препарат для схуднення

І на завершення хочеться сказати пару слів про вживання бурштинової кислоти для схуднення. Безумовно, ефект є. І проявляється він, в першу чергу, в очищенні організму від накопичених токсинів і активізації роботи травної системи. Однак позбутися від зайвих кілограмів без фізичних вправ і корекції раціону не вдасться. У будь-якій разі, завдяки регулярному прийому препарату, ви забудете про почуття втоми, сонливості і нездужання. Прилив сил і енергії — ось що дарує бурштинова кислота організму здорової людини.

↑ зміст

Відео про користь бурштинової кислоти:

Янтарна кислота — користь і шкода від її застосування

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *