Загартовування — користь і шкода екстремального оздоровлення

У радянські часи частенько можна було чути бадьору пісеньку з такими словами: якщо хочеш бути здоровим, загартовуйся. Рада, безумовно, корисний.

Після того, як нас насильно розлучили з природою, розселили по різних поверхах кам’яних джунглів, знищили дар природи — енергетичний імунітет, нам залишається слідувати штучно створеним формам підтримки здоров’я, однією і яких є загартовування.

Механізм загартовування організму

У чому криється користь загартовування? Всі процедури, що входять до її програму спрямовані на підвищення опірності організму. Сучасні умови навколишнього середовища несприятливі для людини, загазованість повітря, викиди екологічно шкідливих підприємств, практична відсутність чистої води, гіподинамія, стреси і прискорений ритм життя, пригнічують імунну систему організму. Вона потребує допомоги, тренуванні витривалості. Суть процедур по загартовуванню полягає в тому, що організм поміщають в екстремальні умови і змушують боротися, долати їх.

Нашим предкам загартовування не було потрібно. Потужна енергетика землі передавалася їм природою, через повітря, воду, землю, світло. Вони ходили босоніж, в легкій взуття з природних матеріалів, спокійно переносили морози, правильно харчувалися, жили по природному часу. Така профілактика здоров’я дозволяла жити довго, тільки одне коло життя древніх слов’ян дорівнює був 144 літах (років). Жили по два, три, а то й по чотири кола. Нам складно в це повірити, але це так!

Ми не можемо жити так довго, але ми повинні привести свій організм в треноване стан, тоді він відповість нам повною взаємністю, допоможе відчути всю повноту життя. Загартовування приносить незвичайну бадьорість духу.

За допомогою нехитрих процедур, таких як обливання, контрастний душ вранці і ввечері, моржування, повітряні і сонячні ванни, можна стати здоровим, бадьорим, оптимістично налаштованим, успішною людиною.

↑ зміст

З чого почати

Позитивний настрій, і обов’язкова безперервність процедур загартовування є початком всіх початків. Якщо людина вирішила пізнати що таке користь моржування, він не може проводити процедури загартовування час від часу, з перервами на вихідні і відпустку. Пропуски процедур принесуть шкоди. Загартовування процес безперервний, в іншому випадку буде можливість познайомитися з перепадами настрою, застудами та іншими «приємними» речами.

Загартовуватись починають за допомогою обтирань прохолодною водою. Для цього буде потрібно махрова тканина, і вода для початку близька до температури тіла. Поступово день за днем температуру води потрібно знижувати. Обтирання починають з рук, потім круговими рухами розтирають груди, живіт, спини . За годинниковою стрілкою по хребту як би малюють ребра від середини до пахв. Ноги обтирають від низу до верху. У приміщенні повинно бути не тепло і не холодно, приблизна температура + 18 ° С.

Якщо по закінченню 2-4х тижнів щоденних обтирань стане помітна користь, позитивна динаміка, можна переходити до обливань.

< h3> Обливання або контрастний душ

За допомогою обтирань організм готується до жорсткіших процедур. Обливання холодною водою процедура саме така. Тут потрібно ретельна емоційна підготовка. Користь обливання холодною водою очевидна, але і шкоду для непідготовленої психіки цілком можливий, якщо не дотримуватися таких правил:

  • Починати обливання потрібно з нижніх частин тіла водою температури останнього обтирання.
  • Не варто поспішати, обливання всього тіла можна відкласти дня на три.
  • Після процедури потрібно розтирати шкіру до почервоніння енергійними рухами.
  • Не можна виробляти обливання, якщо людині холодно.
  • Ноги, руки перед процедурою слід розігрівати.
  • Обливання голови не рекомендується в принципі. Це може завдати шкоди кровоносних судинах, викликати роздратування, аж до неприйняття процедури в психічному плані.
  • Обливання можна замінити іншою корисною процедурою водного загартовування.

Це контрастний душ, користь якого також очевидна, як користь обливання холодною водою. Чергування холодної та гарячої води корисно для організму, перш за все це неймовірний заряд бадьорості. Процедура зміцнює імунітет, так само як і обливання сприяє поліпшенню кровопостачання, покращує обмінні процеси. Це відмінна профілактика целюліту і непоганий спосіб схуднення. Але користь буде лише при ефективній емоційної підготовці, інакше контрастний душ принесе шкоду!

Приймати контрастний душ потрібно правильно, потрібно емоційно налаштувати організм до «пригод», намагатися рівно дихати, пом’якшуючи емоційний удар, коли тіло, яке- той час омивається холодною водою. Потрібно згадати відчуття блаженства, які відчуває людина в лазні, змінюючи парилку на басейн, і перенести емоційні відчуття на контрастний душ.

Градус тепла і холоду води додавати потрібно поступово, даючи шкірі можливість адаптуватися, заспокоїтися і трохи звикнути до температурі, перш ніж змінити її градус. Температура змінюється різко, за одну процедуру від 3-х до 5-ти разів.

↑ зміст

Шкода контрастного душу і обливань

Ці процедури не для всіх. Вони показані в основному здоровим людям. Хворим тромбофлебітом, серцево-судинними захворюваннями, гіпертонією контрастний душ здатний завдати серйозної шкоди. З великою обережністю призначають процедури хворим з порушеннями кровообігу судин головного мозку, людям з хронічними захворюваннями, тонзиліт, цистит, бронхіт та інші. Прямий збиток від цих процедур людям, що страждають на бронхіальну астму.

Здоровим людям контрастний душ, а також обливання холодною водою — пряма користь! Успішне звикання відкриває шлях до обливання крижаною водою на морозі, моржування.

↑ зміст

Ода моржам

Контрастний душ або обливання холодною водою протягом року дозволяють плавно перейти до найсильнішого засобу загартовування організму, яке називається моржування. Якщо є можливість постійного купання у водоймі, озері, морі, річці, то це найкращий спосіб загартовування. Кожен день входити в воду на 1-3 хвилини більше нічого не потрібно. Тіло не помітить похолодання води, купання в спеку, і моржування в мороз це користь, неперевершена.

Моржування передбачає активні розтирання, енергійні рухи, зігріваючий чай після закінчення процедури. Тільки досвідчені моржі занурюються з головою, для цього потрібна хороша фізична підготовка і великий стаж. Нерозумні дії в ополонці принесуть шкода, користь криється в строгому дозуванні процедур і правильного виходу зі стресового охолодження.

Моржування найефективніший спосіб активізувати захисні сили організму, в цьому його користь. Відбувається омолодження і оздоровлення. Моржування показано хворим на цукровий діабет, туберкульоз, радикулітом, шкірними захворюваннями.

Категоричний шкоду для сердечників і перенесли інсульт. Крім того моржування здатне спровокувати серйозні захворювання. Консультації з фахівцями — користь, бездумне масове занурення в купіль — шкода.

↑ зміст

Всі види загартовування

Загартовування за допомогою водної стихії є найефективнішим. Обливання холодною водою контрастний душ, моржування і навіть найпримітивніші регулярні полоскання горла водою, холодної і чистої, захистять від застуди та грипу. Вкрай корисно вилити на себе відро води, стоячи босоніж на землі, найважливіша інформація двох стихій впишеться в ваше енергетичне поле.

Корисно загартовування повітрям, але не міським звичайно. Вітер з полів, морський бриз, гірське повітря у вигляді ванн особливо корисний. Повітряні ванни необхідні і в приміщенні тривалістю 5-6 хвилин для дітей і людей поважного віку.

Корисні активні прогулянки на свіжому повітрі, біг підтюпцем, скандинавська ходьба, а також будь-які вправи за бажанням. Користь сонячних ванн, терренкура, ходьба босоніж також як і контрастний душ, будь-які гартують процедури надзвичайно потрібні для оздоровлення організму.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду загартовування

Загартовування — користь і шкода екстремального оздоровлення

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *