Захоплення здоровим способом життя і корисним харчуванням дозволяє нам відкривати для себе все нові і нові продукти, більшість з яких були незаслужено забуті. З-поміж інших, таким продуктом харчування є каша з амаранту. Давайте розберемося, чому саме вона з’явилася на полицях магазинів здорового харчування.
В чому користь?
Передусім насіння амаранту багате на якісний білок. Наприклад, лізину - незамінної амінокислоти - там міститься вдвічі більше, ніж у глютені, білку пшениці. До речі, якщо ви намагаєтеся дотримуватися безглютенової дієти, насіння амаранту чудово доповнить ваш раціон. Каша з амаранту не містить глютену, її можна безпечно вживати алергікам та людям з целіакією.
Насіння амаранту містить антиоксиданти, що протидіють передчасному старінню. Дослідження показали, що при регулярному вживанні насіння амаранту покращується всмоктування заліза в кишечнику, що особливо важливо для вегетаріанців. Також біологічно-активні речовини з насіння амаранту зменшують інтенсивність запальних процесів в організмі.
Насіння амаранту містить біологічно-активну речовину - сквален, яка
оберігає клітини від переродження на злоякісні;
захищає нервову тканину від деградування і протидіє розвитку хвороби Паркінсона;
знижує холестерин крові;
покращує імунітет.
Сквален частково руйнується при термічній обробці, тому бажано обирати найм’якші способи обробки (наприклад, мікрохвилі) і не переварювати кашу.
В залежності від місця вирощування, насіння амаранту може містити різну кількість сквалену, тому варто цікавитися його вмістом у сировині, яку ви плануєте придбати. Наприклад, у насінні амаранту, яке ви можете придбати у нашому магазині вміст сквалену перевищує 470мг на 100г зерна.
Загалом же одна порція каші з амаранту (100г) містить 371ккал, цілих 13,6г білка і 7г харчової клітковини (це чверть добової потреби). А ще така порція забезпечить третину добової потреби у залізі.
Як вживати?
Знайти рецепт каші з насіння амаранту - доволі проста задача, є навіть версії адаптовані для мультиварок та іншої кухонної техніки. Головне - насіння амаранту вимагає обробки, адже у сирому вигляді з нього майже не засвоюються корисні речовини. Зазвичай насіння додають у воду, що кипить, і варять протягом 20 хвилин. Пропорції - від 1:2 до 1:4, в залежності від того якої консистенції кашу ви хочете приготувати. Додати фрукти, горішки, сироп - залежно від ваших уподобань, смаків і фантазії.
Борошно амаранту використовують для випікання солодощів - якщо вже дозволяти собі ласощі, то хай це будуть максимально корисні смаколики. Смак у виробів з амарантового борошна подібний до горіхів, тому для рецептів тістечок воно підходить ідеально.
Насіння амаранту, подібно до зерен кукурудзи, здатне вибухати в мікрохвильовій печі - приготуйте дрібний проте дуже корисний поп-корн.
Але навіть корисні продукти слід пильнувати - адже щоб їх властивості не були скомпрометовані їх слід вирощувати у чистому середовищі. Якщо на ваш стіл потрапить каша з амаранту, подбайте, щоб це був екологічно чистий продукт - без радіонуклідів чи важких металів. Для цього поцікавтеся у продавця про наявність відповідних сертифікатів.
Немає відгуків про цей товар, станьте першим, залиште свій відгук.